fbpx

Sīrups.lv

Padomi tavai ikdienai un dzīvesstilam 💙💛

Igmārs, Ilgmārs, Nanija
30.Mar.2023
Igmārs, Ilgmārs, Nanija
30.Mar.2023
Ko dāvināt Ziemassvētkos
Ikdiena Praktiski

Ko dāvināt Ziemassvētkos? Dāvanu idejas 2022 gadam.

Tuvojoties svētku laikam arvien biežāk aizdomājamies par to, ko dāvināt Ziemassvētkos. Katram ir savi hobiji, savas aizraušanās, lietas, kas jau ir viņu īpašumā, lietas, ko ļoti kārojas, bet ko īsti uzdāvināt nevar. Šajā laikā mēģinām izdomāt oriģinālas un interesantas idejas, kā pārsteigt svētkos tos cilvēkus, ko esam paredzējuši apdāvināt. Protams, varam turēties pie ierastām vērtībām un izvēlēties dāvanas, kas ir ar savu vērtību un labo domu, tomēr liekamas plauktā. Un, lai gan arī plauktā liekamajām dāvanām nav ne vainas un saņēmējs to varētu pat ļoti novērtēt, iespējams, šogad varam pievērsties kam nedaudz neparastākam, izvēloties dāvanas. Ar mūsu sarakstu, tev netrūks ideju par to, ko dāvināt uz Ziemassvētkiem!

Kāpēc ziemassvētkos dāvina dāvanas?

Ziemassvētku dāvanu dāvināšanas tradīcija aizsākusies kā simbols Jēzus piedzimšanai – Dieva dāvanai kristīgajā reliģijā. Mūsdienās dāvanu dāvināšana ir neatņemama svētku sastāvdaļa vairumam cilvēku. Tā balstās uz patērētāju ekonomikas ieradumiem jeb kapitālisma sistēmā tik ļoti spēcīgo un ietekmīgo reklāmas mārketingu. Taču arvien vairāk cilvēki mūsdienās sāk nomainīt konsumerismu ar paliekošām vērtībām, tāpēc nevienmēr tiek pirktas un dāvinānātas dāvanas dāvanas.

Citādākas dāvanas – pieredze

Vai dāvanas saņēmējs jebkad ir lecis ar izpletni? Vai ir devies lidojumā ar gaisa balonu? Vai izbauda ūdens aktivitātes? Varbūt ir nepārspējams gardēdis? Varam izvēlēties un uzdāvināt nevis taustāmu un plauktā liekamu dāvanu, bet gan neparastu piedzīvojumu, atmiņas, jaunas sajūtas, kaut ko, ko vairums cilvēku dara tikai vienu reizi mūžā, vai uzdāvināt ceļojumu atmiņās, pasniedzot ko tādu, kas sen nav darīts – piemēram, izjāde ar zirgiem. Šādas iespējas varam uzdāvināt caur dažādām dāvanu kartēm. Protams, svētkos gribam pasniegt kaut ko, kas ir arī “taustām”, ne tikai pasakāms, jo tā ir ierasts. Tad nu skaistu lenti apvīta, šāda dāvana var būt arī dāvanu karte uz kādu no minētajām, vai vēl neskaitāmi daudz citām, aktivitātēm.

Ko dāvināt Ziemassvētkos mammai?

Mammai, kas ikdienu pavada rūpējoties par māju, bērniem, arī tad, ja viņi jau izauguši, lieliska dāvana varētu būt SPA apmeklējums nedēļas nogalē – ļaut sevi palutināt, relaksēties un vismaz divas dienas veltīt tikai savai labsajūtai un skaistumam. Tētim, ja viņš ir auto fans, var uzdāvināt izbraucienu ekskluzīvā modernā spēkratā, vai tieši pretēji, elegantā retro auto. Tiesa, šādu notikumu, iespējams, piedzīvo tikai vienreiz un tas nav īsti praktisks, tomēr atmiņas, sajūtas un prieks par to noteikti būs lielāks, nekā par dāvanu, ko ieliekam plauktā un, bieži vien, piemirstam. Ja kāds no dāvanas saņēmējiem ir gardēdis – vakariņas izsmalcinātā restorānā! Tā nav aktivitāte, ko lielākā daļa atļaujas ikdienā, tāpēc šāda dāvana var būt ļoti patīkama – iespēja uzposties, doties uz restorānu kopā ar savu otro pusīti un baudīt vakaru ar ēdieniem, kas patiešām baudāmi, ne tikai apēdami.

Iespēju, no kā izvēlēties ir ļoti daudz, tāpēc, pirms domājam par to, ka dāvināsim zeķes, grāmatu, kādu virtuves piederumu (kas neapšaubāmi arī nav sliktas dāvanas), iespējams, der paskatīties ko piedāvā dažādās dāvanu kartes – kādus piedzīvojumus un atmiņas varam uzdāvināt, virtuves komplekta vietā.

Dāvanu idejas dažādām gaumēm

1. Dāvanu kartes

Pērkot dāvanu karti dāvanai, jāņem vērā dažādas cilvēku bailes, fobijas un prasmes – nedāvināsim dāvanu karti lidojumam gaisa balonā kādam, kam ļoti bail no augstuma. Vai arī neizvēlēsimies dāvanu karti ūdens aktivitātēm kādam, kurš neprot peldēt. Arī izvēloties šādu dāvanu – dāvanu kartes formā – ir jāzina, kas saņēmējam patīk, aizrauj un ko labprāt viņš vēlētos piedzīvot.

2. Īpaša fotogrāfija skaistā rāmītī

Ieteikums: padomā par dāvanas saņēmēja gaumi interjerā vai apģērbā, lai izvēlētos gaumei pieskaņotāku rāmīti.

3. Stilīga dizaina sejas maskas

Laba dāvana domājot par veselību un drošību – mazgājam un daudz reizes lietoajam sejas maska. Iesakām apskatīt šīs Latvijā darinātās dizaina sejas maskas.

ko nedrīkst dāvināt ziemassvētkos

4. Publikācija jaunajai slavenībai vai uzlecošajai zvaigznei

Tavā tuvinieku lokā ir kāds vai kāda, kas sen sapņojis par pagozīšanos slavas saulītē? Mums ir variants – uzdāvini jaunajai superzvaigznei publikāciju portālā sirups.lv! Tieši šajā svētku laikā mēs nākam klajā ar īpašu piedāvājumu – pirmajiem divdesmit publikācijas pieteicējiem publikācija maksās tikai 20 eiro! Raksti mums e-pastā sirups @ sirups.lv un piesaki publikāciju kā Ziemassvētku dāvanu!

Ko nedrīkst dāvināt Ziemassvētkos?

Parasti saka, ka nedrīkst dāvināt sveces, taču Ziemassvētku laikā šo uzskatu biežu vien neievēro, jo tas ir laiks, kad silta svece lieti noderēs, radot mājīguma un siltuma sajūtu. Vēl viens piemērs ir naži – ir cilēki, kam tie patīk un kas tos kolekcionē, tik un tā nazi dāvināt nebūtu adekvāti daudzos gadījumos.

Ko var dāvināt Ziemassvētkos?

Šajā jautājumā jāsaka – cik cilvēku, tik viedokļu. Intereses un gaumes var būt tika dažādas. Ziemassvētkos vienmēr var dāvināt saldumus, piemēram, šokolādi, piparkūkas. Vienmēr var noderēt arī praktiski jaukas dāvanas, kas iezīmēs rūpes par mīļajiem, piemēram, siltas vilnas zeķes vai šalle. Ar cimdiem vai cepuri jābūt uzmanīgākiem, jo cilvēkiem parasti ir specifiska gaume uz šādām apģērba detaļām.

Ko dāvināt tētim Ziemassvētkos?

Izvēlotoes dāvanu tētim, būtu jāņem vērā viņa personība, intereses, aizraušanās un nodarbes, kas katram tētim var būt savādākas. Viens varbūt ir aizrautīgs makšķenieks, bet cits rosīgs mājasdarbu praktiķis. Vienmēr var noderēt dāvanu karte no kāda specializētā veikala.

Ko darīt ziemassvētkos?

Ziemassvētki ir laiks dažādām jautrām kopābūšanas aktivitātēm. Kā dāvana var noderēt arī kāda kopīga nodarbe, piemēram pastaiga pie dabas ar uguns kura kurināšanu, gardas zupas vārīšanu uz āra ugunskura. Telpās var uzspēlēt kādu spēli, piemēram, riču raču.

Ja nolēmi Ziemassvētkos dāvināt datoru spēlēm, noderēs mūsu idejas un ieteikumi šeit!

*Raksti Sirups.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītojošiem mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja Jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.

Seko

Pievienojies mums Telegram grupā! Seko un diskutē.

 • Veselīgas uzkodas: 5 recepšu idejas

  Brīžos, kad enerģijas līmenis ir zems, un kāre ir augsta, var rasties grūtības izdarīt veselīgu izvēli, jo vienmēr pastāv iespēja veikt ātrus risinājumus. Vērts zināt, ka neveselīgas pārtikas patēriņš ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ tavu ikdienu nomāc nogurums un galvassāpes. Lai šādas situācijas mazinātu, mēs Tev esam sagatavojuši 5 Ziņa Veselīgas uzkodas: 5 recepšu idejas vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • Psihoterapija: Vai psihoterapeits var palīdzēt?

  Mūsu dzīvi veido lēmumi, sākot ar to, ko ģērbties no rīta, ko ēst brokastīs, un beidzot ar svarīgiem lēmumiem, kas varētu neatgriezeniski ietekmēt mūsu dzīvi. Ir iespējami gan pozitīvi, gan negatīvi rezultāti. Rezultātā ir izdevīgi, ja dzīves atslēgas brīžos cilvēks nemēģina rast risinājumus pats, bet gan strādā ar profesionālu palīgu. Ziņa Psihoterapija: Vai psihoterapeits var palīdzēt? vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • Pneimonija: Ko darīt, kad plaušām grūti izveseļoties?

  Pneimonija ir viena no plaušu slimībām, no kuras izārstēties var nebūt tik vienkārši. Anitu vairākas nedēļas mocīja krampji, taču antibiotikas un citas zāles viņai nepalīdzēja sasniegt tik ļoti gaidīto atveseļošanos. Kad viņai tika veikta plaušu datortomogrāfija, viņa atklāja atkārtotā klepus patieso avotu. “Mana ģimenes ārste sākotnēji uzskatīja, ka tas ir vīruss, Ziņa Pneimonija: Ko darīt, kad plaušām grūti izveseļoties? vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • Vitamīni un uztura bagātinātāji: Kā tie ietekmē sievietes auglību?

  Kā vitamīni un uztura bagātinātāji ietekmē auglību? Embrionālajā periodā olšūna, kas ir sievišķīgākā un lielākā sievietes ķermeņa šūna, sāk radīt embrijus. Tāpēc olas izdzīvo visu, kas jāpārdzīvo mammai. “Viss, kas nonāk mūsu organismā, ļoti tieši ietekmē olšūnu veselību,” stāsta ginekoloģe Gita Rutasa. “Cigarešu dūmi, lietotas narkotikas, piesārņots pilsētas gaiss, sēdošs Ziņa Vitamīni un uztura bagātinātāji: Kā tie ietekmē sievietes auglību? vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • D vitamīns samazina risku saslimt ar elpošanas ceļu slimībām

  D vitamīns samazina astmas un elpceļu slimību risku par 50%, liecina Cochrane Collaboration, pasaulē pazīstama pētniecības organizācija, kas sastāv no neatkarīgiem zinātniekiem, ārstiem un veselības aprūpes speciālistiem, kuri rūpīgi analizē un apstiprina pētījumu datus un testu rezultātus. Profesors Adrians Martino no Karalienes Marijas universitātes atzīmēja, ka atklājumi, kas demonstrēja D Ziņa D vitamīns samazina risku saslimt ar elpošanas ceļu slimībām vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā?

  TravelTime.lv: Arvien populārāki kļūst pārgājieni gar skaistākajām sniega un ledus skulptūrām. Šī unikālā mākslas forma piesaista labākos māksliniekus. Savukārt daba var radīt vienas no skaistākajām ledus skulptūrām Latvijā. 1986. gada ziemā Lasīt tālāk...Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā? Raksts: Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā? vispirms redzēts Travel Time.

 • Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas

  TravelTime.lv: Kur aizbraukt brīvdienās? Latvijā ir daudz skaistu apskates un atpūtas vietu. Ne tikai galvaspilsēta Rīga, bet arī citas pilsētas, piemēram, Sigulda, Ogre, Jūrmala un citas, piedāvā ļoti interesantus apskates objektus Lasīt tālāk...Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas Raksts: Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas vispirms redzēts Travel Time.

 • Skaistie skati ekskursijas

  TravelTime.lv: Skaistie skati ekskursijas, kuras vienmēr paliks atmiņā. TRAVEL TIME piedāvā dažādas iespējas mūsu klientiem, kuri vēlas aktīvu atpūtu visdažādākajās pasaules vietās. Daži no viņiem ir izmantojuši mūsu atsauksmes un pētījumus, Lasīt tālāk...Skaistie skati ekskursijas Raksts: Skaistie skati ekskursijas vispirms redzēts Travel Time.

 • Ceļojumi 2022

  TravelTime.lv: Ceļojumi 2022. gadā ir sagatavoti un pieejami no ceļojumu aģentūrām. Sekojošās aģentūras piedāvā ceļojumus jau šogad: Novatours Ceļojumu bode Tez tour Atlantic Antario Remirotravel Aviokases u.c. Mēs esam veiksmīgi aizvadījuši Lasīt tālāk...Ceļojumi 2022 Raksts: Ceļojumi 2022 vispirms redzēts Travel Time.

 • Pēdējā brīža ceļojumi

  TravelTime.lv: Pēdējā brīža ceļojmi šobrīd ir pieejami no ceļojumu aģentūrām: Novatours Ceļojumu bode Tez tour Atlantic Antario Remirotravel Aviokases u.c. Ceļojumu bode piedāvā: Ēģipte: Šarm el Šeiha no 371€ TURCIJA no Lasīt tālāk...Pēdējā brīža ceļojumi Raksts: Pēdējā brīža ceļojumi vispirms redzēts Travel Time.

LEAVE A RESPONSE

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *