Portāls tavai ikdienai un dzīvesstilam 💙💛

Aleksejs, Aleksis
17.Jul.2024
Aleksejs, Aleksis
17.Jul.2024
Ko dāvināt Ziemassvētkos
Ikdiena Praktiski

Ko dāvināt Ziemassvētkos? Dāvanu idejas 2022 gadam.

Tuvojoties svētku laikam arvien biežāk aizdomājamies par to, ko dāvināt Ziemassvētkos. Katram ir savi hobiji, savas aizraušanās, lietas, kas jau ir viņu īpašumā, lietas, ko ļoti kārojas, bet ko īsti uzdāvināt nevar. Šajā laikā mēģinām izdomāt oriģinālas un interesantas idejas, kā pārsteigt svētkos tos cilvēkus, ko esam paredzējuši apdāvināt. Protams, varam turēties pie ierastām vērtībām un izvēlēties dāvanas, kas ir ar savu vērtību un labo domu, tomēr liekamas plauktā. Un, lai gan arī plauktā liekamajām dāvanām nav ne vainas un saņēmējs to varētu pat ļoti novērtēt, iespējams, šogad varam pievērsties kam nedaudz neparastākam, izvēloties dāvanas. Ar mūsu sarakstu, tev netrūks ideju par to, ko dāvināt uz Ziemassvētkiem!

Kāpēc ziemassvētkos dāvina dāvanas?

Ziemassvētku dāvanu dāvināšanas tradīcija aizsākusies kā simbols Jēzus piedzimšanai – Dieva dāvanai kristīgajā reliģijā. Mūsdienās dāvanu dāvināšana ir neatņemama svētku sastāvdaļa vairumam cilvēku. Tā balstās uz patērētāju ekonomikas ieradumiem jeb kapitālisma sistēmā tik ļoti spēcīgo un ietekmīgo reklāmas mārketingu. Taču arvien vairāk cilvēki mūsdienās sāk nomainīt konsumerismu ar paliekošām vērtībām, tāpēc nevienmēr tiek pirktas un dāvinānātas dāvanas dāvanas.

Citādākas dāvanas – pieredze

Vai dāvanas saņēmējs jebkad ir lecis ar izpletni? Vai ir devies lidojumā ar gaisa balonu? Vai izbauda ūdens aktivitātes? Varbūt ir nepārspējams gardēdis? Varam izvēlēties un uzdāvināt nevis taustāmu un plauktā liekamu dāvanu, bet gan neparastu piedzīvojumu, atmiņas, jaunas sajūtas, kaut ko, ko vairums cilvēku dara tikai vienu reizi mūžā, vai uzdāvināt ceļojumu atmiņās, pasniedzot ko tādu, kas sen nav darīts – piemēram, izjāde ar zirgiem. Šādas iespējas varam uzdāvināt caur dažādām dāvanu kartēm. Protams, svētkos gribam pasniegt kaut ko, kas ir arī “taustām”, ne tikai pasakāms, jo tā ir ierasts. Tad nu skaistu lenti apvīta, šāda dāvana var būt arī dāvanu karte uz kādu no minētajām, vai vēl neskaitāmi daudz citām, aktivitātēm.

Ko dāvināt Ziemassvētkos mammai?

Mammai, kas ikdienu pavada rūpējoties par māju, bērniem, arī tad, ja viņi jau izauguši, lieliska dāvana varētu būt SPA apmeklējums nedēļas nogalē – ļaut sevi palutināt, relaksēties un vismaz divas dienas veltīt tikai savai labsajūtai un skaistumam. Tētim, ja viņš ir auto fans, var uzdāvināt izbraucienu ekskluzīvā modernā spēkratā, vai tieši pretēji, elegantā retro auto. Tiesa, šādu notikumu, iespējams, piedzīvo tikai vienreiz un tas nav īsti praktisks, tomēr atmiņas, sajūtas un prieks par to noteikti būs lielāks, nekā par dāvanu, ko ieliekam plauktā un, bieži vien, piemirstam. Ja kāds no dāvanas saņēmējiem ir gardēdis – vakariņas izsmalcinātā restorānā! Tā nav aktivitāte, ko lielākā daļa atļaujas ikdienā, tāpēc šāda dāvana var būt ļoti patīkama – iespēja uzposties, doties uz restorānu kopā ar savu otro pusīti un baudīt vakaru ar ēdieniem, kas patiešām baudāmi, ne tikai apēdami.

Iespēju, no kā izvēlēties ir ļoti daudz, tāpēc, pirms domājam par to, ka dāvināsim zeķes, grāmatu, kādu virtuves piederumu (kas neapšaubāmi arī nav sliktas dāvanas), iespējams, der paskatīties ko piedāvā dažādās dāvanu kartes – kādus piedzīvojumus un atmiņas varam uzdāvināt, virtuves komplekta vietā.

Dāvanu idejas dažādām gaumēm

1. Dāvanu kartes

Pērkot dāvanu karti dāvanai, jāņem vērā dažādas cilvēku bailes, fobijas un prasmes – nedāvināsim dāvanu karti lidojumam gaisa balonā kādam, kam ļoti bail no augstuma. Vai arī neizvēlēsimies dāvanu karti ūdens aktivitātēm kādam, kurš neprot peldēt. Arī izvēloties šādu dāvanu – dāvanu kartes formā – ir jāzina, kas saņēmējam patīk, aizrauj un ko labprāt viņš vēlētos piedzīvot.

2. Īpaša fotogrāfija skaistā rāmītī

Ieteikums: padomā par dāvanas saņēmēja gaumi interjerā vai apģērbā, lai izvēlētos gaumei pieskaņotāku rāmīti.

3. Stilīga dizaina sejas maskas

Laba dāvana domājot par veselību un drošību – mazgājam un daudz reizes lietoajam sejas maska. Iesakām apskatīt šīs Latvijā darinātās dizaina sejas maskas.

ko nedrīkst dāvināt ziemassvētkos

4. Publikācija jaunajai slavenībai vai uzlecošajai zvaigznei

Tavā tuvinieku lokā ir kāds vai kāda, kas sen sapņojis par pagozīšanos slavas saulītē? Mums ir variants – uzdāvini jaunajai superzvaigznei publikāciju portālā sirups.lv! Tieši šajā svētku laikā mēs nākam klajā ar īpašu piedāvājumu – pirmajiem divdesmit publikācijas pieteicējiem publikācija maksās tikai 20 eiro! Raksti mums e-pastā sirups @ sirups.lv un piesaki publikāciju kā Ziemassvētku dāvanu!

Ko nedrīkst dāvināt Ziemassvētkos?

Parasti saka, ka nedrīkst dāvināt sveces, taču Ziemassvētku laikā šo uzskatu biežu vien neievēro, jo tas ir laiks, kad silta svece lieti noderēs, radot mājīguma un siltuma sajūtu. Vēl viens piemērs ir naži – ir cilēki, kam tie patīk un kas tos kolekcionē, tik un tā nazi dāvināt nebūtu adekvāti daudzos gadījumos.

Ko var dāvināt Ziemassvētkos?

Šajā jautājumā jāsaka – cik cilvēku, tik viedokļu. Intereses un gaumes var būt tika dažādas. Ziemassvētkos vienmēr var dāvināt saldumus, piemēram, šokolādi, piparkūkas. Vienmēr var noderēt arī praktiski jaukas dāvanas, kas iezīmēs rūpes par mīļajiem, piemēram, siltas vilnas zeķes vai šalle. Ar cimdiem vai cepuri jābūt uzmanīgākiem, jo cilvēkiem parasti ir specifiska gaume uz šādām apģērba detaļām.

Ko dāvināt tētim Ziemassvētkos?

Izvēlotoes dāvanu tētim, būtu jāņem vērā viņa personība, intereses, aizraušanās un nodarbes, kas katram tētim var būt savādākas. Viens varbūt ir aizrautīgs makšķenieks, bet cits rosīgs mājasdarbu praktiķis. Vienmēr var noderēt dāvanu karte no kāda specializētā veikala.

Ko darīt ziemassvētkos?

Ziemassvētki ir laiks dažādām jautrām kopābūšanas aktivitātēm. Kā dāvana var noderēt arī kāda kopīga nodarbe, piemēram pastaiga pie dabas ar uguns kura kurināšanu, gardas zupas vārīšanu uz āra ugunskura. Telpās var uzspēlēt kādu spēli, piemēram, riču raču.

Ja nolēmi Ziemassvētkos dāvināt datoru spēlēm, noderēs mūsu idejas un ieteikumi šeit!