fbpx

Sīrups.lv

Padomi tavai ikdienai un dzīvesstilam 💙💛

Elma, Elna, Menarda
30.Sep.2022
Elma, Elna, Menarda
30.Sep.2022
kā pasargāt sevi tumšajā laikā
Ikdiena Praktiski

Ielas garumā: 7 padomi, kā pasargāt sevi tumšajā laikā

Kā pasargāt sevi pārvietojoties ar kājām ielas garumā? Pastaiga vai došanās savās gaitās var būt bīstama, kad laiks ir tumšs un slidens. Augstajā gada periodā vakari ir tumšāki un satiksmes dalībniekiem šķietami nedrošāki. Tomēr neaizmirsti, ka rudenim iestājoties, nevajadzētu kļūt bezrūpīgam par savu drošību uz ceļa. Neesi viens no pārgalvīgajiem gājējiem un ievēro dažus elementārus padomus, lai pasargātu sevi no nepatikšanām. 

Kas jāņem vērā gājējiem, lai sevi pasargātu, piedaloties ceļu satiksmē?

 • Esi redzams

Vislielākās problēmas uz ceļa rodas satiksmes dalībnieku nepamanāmības dēļ. Ja ziemai atvadoties, esi savu atstarotāju noglabājis līdz ar eglīšu rotājumiem, nekavējoties velc to ārā. Rudens nekādā gadījumā nenozīmē atrašanos uz ietves bez šī satiksmes drošības līdzekļa. 

Gājējiem būtu ieteicams pie apģērba nēsāt pat vairākus atstarotājus. Pastāv arī alternatīvas, piemēram, atstarojošās uzlīmes vai apģērbs, kurā jau ir iestrādāti atstarojošie elementi. Šeit gan vajadzētu pievērst uzmanību faktam, ka vislabāk auto vadītāji saskatīs tieši baltas krāsas atstarotāju, nevis dzeltenas vai zaļas.

 • Nekautrējies lūgt palīdzību

Ja par atstarojošajiem elementiem esi jau parūpējies, Tava drošība, šķērsojot brauktuvi, ir manāmi progresējusi. Gadījumā, ja Tava šķērsojamā gājēju pāreja netiek regulēta ar luksofora palīdzību, rūpīgi apdomā situāciju pirms steidzies šķērsot ielu. 

Īpaši uzmanīgiem vajadzētu būt tieši vecāka gada gājuma cilvēkiem. Ja nejūties pārliecināts, nekautrējies lūgt palīdzību apkārtesošajiem gājējiem. Pastiprināta piesardzība būtu jāievēro tieši pilsētas noslogotāko ielu šķēsošanā.

 • Ievēro noteikumus

Pirms dodies škērsot ielu, pārliecinies vai gadījumā nepārkāp satiksmes drošības noteikumus. Kā pareizi rīkoties, ja Tavā tuvumā neatrodas neviena gājēju pāreja vai krustojums? 

Šajā situācijā, protams, jāsāk ar pašu elementārāko darbību. Pārliecinies, ka pirms brauktuves šķērsošanas, esi paskatījies gan pa labi, gan pa kreisi. Ja ceļš no abām pusēm ir brīvs, Tev kā gājējam ir atļauts brauktuvi šķērsot taisnā leņķī attiecībā pret brauktuves malu. Šo darbību veic tikai tādā gadījumā, ja ceļš no abām pusēm ir labi pārredzams. 

 • Dodies pareizajā virzienā

Ja ceļa šķērsošana neietilpst Tavos plānos, ir citi noteikumi, kuri Tev būtu jāievēro, piemēram, pareizs pārvietošanās virziens. Pa brauktuves malu jāpārvietojas pretēji transportlīdzekļu braukšanas virzienam. 

Vienkārši un elementāri, vai ne? Šāda pārvietošanās, ļaus auto vadītājiem Tevi vieglāk pamanīt.

 • Velti nedalītu uzmanību ceļam

Tava drošība lielā mērā ir atkarīga no Tavas rīcības. Velti apkārt notiekošajai satiksmei nedalītu uzmanību. Šis ieteikums it īpaši attiecas uz jauniešiem, kuri bieži ir manāmi, pārvietojoties ar austiņām ausīs vai nenovēršot skatu no viedierīces ekrāna. 

Skaļa mūzika, tālruņa lietošana, ēšanana un dzeršana ir darbības, kuras mazākā vai lielākā apmērā, novērš Tavu uzmanību no ceļa. Centies neaizrauties ar blakus lietām un pievērs simtprocentīgu uzmanību satiksmei. 

 • Zini savas tiesības

Gājējs, kas pārzina satiksmes noteikums, ir ievērojami pasargātāks no nelaimes gadījumu iespējamības uz ceļa. Lai būtu pavisam drošs, ka Tava pārvietošanās ir pareiza un netraucē nevienu citu satiksmes dalībnieku, ir noderīgi pārzināt savas tiesības. 

Pārvietojoties pa ietvi, kura ir domāta tikai un vienīgi gājējiem, proti, gadījumos, ja daļu no ietves neaizņem velosipēdistu celiņš, Tev ir pilnīga priekšroka. Ja uz šāda tipa ietves rodas konflikta situācija, Tev būs itin viegli pierādīt savu taisnību, jo juridiski Tev uz šīs ietves ir dota priekšroka. 

 • Saņem kompensāciju

Ja Tev ir gadījies iekļūt satiksmes negadījumā, ir svarīgi atcerēties, ka kompensācija pienākas visām cietušajām pusēm, tajā skaitā arī gājējiem. Šo faktu nereti iedzīvotāji piemirst vai pat neapzinās. 

Autovadītāju OCTA apdrošināšana atlīdzina arī par gājējam nodarīto kaitējumu veselībai, ja vien gājējs nav bijis negadījuma izraisītājs. Lai saņemtu kompensāciju, cietušajai personai ir jāvēršas pie apdrošināšanas sabiedrības vai Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja. 

Gājēji ir un paliek vieni no neaizsargātākajiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Tomēr, ievērojot dažus pavisam elementārus drošības pasākumus, gājēju drošība ievērojami uzlabojas. 

Ievēro noteikumus, zini savas tiesības un esi atbildīgs gājējs, lai Tava drošība vienmēr būtu pirmajā vietā!

*Raksti Sirups.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītojošiem mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja Jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.

Seko

Pievienojies mums Telegram grupā! Seko un diskutē.

 • Veselīgas uzkodas: 5 recepšu idejas

  Brīžos, kad enerģijas līmenis ir zems, un kāre ir augsta, var rasties grūtības izdarīt veselīgu izvēli, jo vienmēr pastāv iespēja veikt ātrus risinājumus. Vērts zināt, ka neveselīgas pārtikas patēriņš ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ tavu ikdienu nomāc nogurums un galvassāpes. Lai šādas situācijas mazinātu, mēs Tev esam sagatavojuši 5 Ziņa Veselīgas uzkodas: 5 recepšu idejas vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • Psihoterapija: Vai psihoterapeits var palīdzēt?

  Mūsu dzīvi veido lēmumi, sākot ar to, ko ģērbties no rīta, ko ēst brokastīs, un beidzot ar svarīgiem lēmumiem, kas varētu neatgriezeniski ietekmēt mūsu dzīvi. Ir iespējami gan pozitīvi, gan negatīvi rezultāti. Rezultātā ir izdevīgi, ja dzīves atslēgas brīžos cilvēks nemēģina rast risinājumus pats, bet gan strādā ar profesionālu palīgu. Ziņa Psihoterapija: Vai psihoterapeits var palīdzēt? vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • Pneimonija: Ko darīt, kad plaušām grūti izveseļoties?

  Pneimonija ir viena no plaušu slimībām, no kuras izārstēties var nebūt tik vienkārši. Anitu vairākas nedēļas mocīja krampji, taču antibiotikas un citas zāles viņai nepalīdzēja sasniegt tik ļoti gaidīto atveseļošanos. Kad viņai tika veikta plaušu datortomogrāfija, viņa atklāja atkārtotā klepus patieso avotu. “Mana ģimenes ārste sākotnēji uzskatīja, ka tas ir vīruss, Ziņa Pneimonija: Ko darīt, kad plaušām grūti izveseļoties? vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • Vitamīni un uztura bagātinātāji: Kā tie ietekmē sievietes auglību?

  Kā vitamīni un uztura bagātinātāji ietekmē auglību? Embrionālajā periodā olšūna, kas ir sievišķīgākā un lielākā sievietes ķermeņa šūna, sāk radīt embrijus. Tāpēc olas izdzīvo visu, kas jāpārdzīvo mammai. “Viss, kas nonāk mūsu organismā, ļoti tieši ietekmē olšūnu veselību,” stāsta ginekoloģe Gita Rutasa. “Cigarešu dūmi, lietotas narkotikas, piesārņots pilsētas gaiss, sēdošs Ziņa Vitamīni un uztura bagātinātāji: Kā tie ietekmē sievietes auglību? vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • D vitamīns samazina risku saslimt ar elpošanas ceļu slimībām

  D vitamīns samazina astmas un elpceļu slimību risku par 50%, liecina Cochrane Collaboration, pasaulē pazīstama pētniecības organizācija, kas sastāv no neatkarīgiem zinātniekiem, ārstiem un veselības aprūpes speciālistiem, kuri rūpīgi analizē un apstiprina pētījumu datus un testu rezultātus. Profesors Adrians Martino no Karalienes Marijas universitātes atzīmēja, ka atklājumi, kas demonstrēja D Ziņa D vitamīns samazina risku saslimt ar elpošanas ceļu slimībām vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

  LEAVE A RESPONSE

  Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.