fbpx

Kad dzīve ir kā sīrups, tad iet saldi 🍓

ātrais kredīts
kā pasargāt sevi tumšajā laikā
Ikdiena Praktiski

7 padomi, kā pasargāt sevi tumšajā laikā

Rudens jau ir klāt un tumšais laiks kļūst arvien ilgāks. Vakari ir tumšāki un satiksmes dalībniekiem šķietami nedrošāki. Tomēr neaizmirsti, ka rudenim iestājoties, nevajadzētu kļūt bezrūpīgam par savu drošību uz ceļa. Neesi viens no pārgalvīgajiem gājējiem un ievēro dažus elementārus padomus, lai pasargātu sevi no nepatikšanām.

Kas jāņem vērā gājējiem, lai sevi pasargātu, piedaloties ceļu satiksmē?

 • Esi redzams

Vislielākās problēmas uz ceļa rodas satiksmes dalībnieku nepamanāmības dēļ. Ja ziemai atvadoties, esi savu atstarotāju noglabājis līdz ar eglīšu rotājumiem, nekavējoties velc to ārā. Rudens nekādā gadījumā nenozīmē atrašanos uz ietves bez šī satiksmes drošības līdzekļa. 

Gājējiem būtu ieteicams pie apģērba nēsāt pat vairākus atstarotājus. Pastāv arī alternatīvas, piemēram, atstarojošās uzlīmes vai apģērbs, kurā jau ir iestrādāti atstarojošie elementi. Šeit gan vajadzētu pievērst uzmanību faktam, ka vislabāk auto vadītāji saskatīs tieši baltas krāsas atstarotāju, nevis dzeltenas vai zaļas.

 • Nekautrējies lūgt palīdzību

Ja par atstarojošajiem elementiem esi jau parūpējies, Tava drošība, šķērsojot brauktuvi, ir manāmi progresējusi. Gadījumā, ja Tava šķērsojamā gājēju pāreja netiek regulēta ar luksofora palīdzību, rūpīgi apdomā situāciju pirms steidzies šķērsot ielu. 

Īpaši uzmanīgiem vajadzētu būt tieši vecāka gada gājuma cilvēkiem. Ja nejūties pārliecināts, nekautrējies lūgt palīdzību apkārtesošajiem gājējiem. Pastiprināta piesardzība būtu jāievēro tieši pilsētas noslogotāko ielu šķēsošanā.

 • Ievēro noteikumus

Pirms dodies škērsot ielu, pārliecinies vai gadījumā nepārkāp satiksmes drošības noteikumus. Kā pareizi rīkoties, ja Tavā tuvumā neatrodas neviena gājēju pāreja vai krustojums? 

Šajā situācijā, protams, jāsāk ar pašu elementārāko darbību. Pārliecinies, ka pirms brauktuves šķērsošanas, esi paskatījies gan pa labi, gan pa kreisi. Ja ceļš no abām pusēm ir brīvs, Tev kā gājējam ir atļauts brauktuvi šķērsot taisnā leņķī attiecībā pret brauktuves malu. Šo darbību veic tikai tādā gadījumā, ja ceļš no abām pusēm ir labi pārredzams. 

 • Dodies pareizajā virzienā

Ja ceļa šķērsošana neietilpst Tavos plānos, ir citi noteikumi, kuri Tev būtu jāievēro, piemēram, pareizs pārvietošanās virziens. Pa brauktuves malu jāpārvietojas pretēji transportlīdzekļu braukšanas virzienam. 

Vienkārši un elementāri, vai ne? Šāda pārvietošanās, ļaus auto vadītājiem Tevi vieglāk pamanīt.

 • Velti nedalītu uzmanību ceļam

Tava drošība lielā mērā ir atkarīga no Tavas rīcības. Velti apkārt notiekošajai satiksmei nedalītu uzmanību. Šis ieteikums it īpaši attiecas uz jauniešiem, kuri bieži ir manāmi, pārvietojoties ar austiņām ausīs vai nenovēršot skatu no viedierīces ekrāna. 

Skaļa mūzika, tālruņa lietošana, ēšanana un dzeršana ir darbības, kuras mazākā vai lielākā apmērā, novērš Tavu uzmanību no ceļa. Centies neaizrauties ar blakus lietām un pievērs simtprocentīgu uzmanību satiksmei. 

 • Zini savas tiesības

Gājējs, kas pārzina satiksmes noteikums, ir ievērojami pasargātāks no nelaimes gadījumu iespējamības uz ceļa. Lai būtu pavisam drošs, ka Tava pārvietošanās ir pareiza un netraucē nevienu citu satiksmes dalībnieku, ir noderīgi pārzināt savas tiesības. 

Pārvietojoties pa ietvi, kura ir domāta tikai un vienīgi gājējiem, proti, gadījumos, ja daļu no ietves neaizņem velosipēdistu celiņš, Tev ir pilnīga priekšroka. Ja uz šāda tipa ietves rodas konflikta situācija, Tev būs itin viegli pierādīt savu taisnību, jo juridiski Tev uz šīs ietves ir dota priekšroka. 

 • Saņem kompensāciju

Ja Tev ir gadījies iekļūt satiksmes negadījumā, ir svarīgi atcerēties, ka kompensācija pienākas visām cietušajām pusēm, tajā skaitā arī gājējiem. Šo faktu nereti iedzīvotāji piemirst vai pat neapzinās. 

Autovadītāju OCTA apdrošināšana atlīdzina arī par gājējam nodarīto kaitējumu veselībai, ja vien gājējs nav bijis negadījuma izraisītājs. Lai saņemtu kompensāciju, cietušajai personai ir jāvēršas pie apdrošināšanas sabiedrības vai Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja. 

Gājēji ir un paliek vieni no neaizsargātākajiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Tomēr, ievērojot dažus pavisam elementārus drošības pasākumus, gājēju drošība ievērojami uzlabojas. 

Ievēro noteikumus, zini savas tiesības un esi atbildīgs gājējs, lai Tava drošība vienmēr būtu pirmajā vietā!

Seko

Pievienojies mums Telegram grupā! Seko un diskutē.

 • 11 labākie kardio treniņi svara zaudēšanai

  Photo by Tyler Nix on Unsplash Jums parasti jācenšas veikt kardio treniņu divas līdz četras reizes nedēļā. Kad esat iesācējs šāda veida apmācībā, jūs jutīsiet, ka izmaiņas notiek diezgan ātri. Kad es pirmo reizi sāku trenēties, es nodarbojos ar kardio tikai 2 reizes nedēļā, jo biju no tā noguris. Jūs The post 11 labākie kardio treniņi svara zaudēšanai appeared first on Fitnesa Ziņas.

 • 10 lielākās treniņu kļūdas

  Daudz cilvēku tic, ka cilājot vieglākus svarus vairāk reižu sniegs labākus rezultātus, bet tā nav patiesība. Smagāka svara izmantošana 8-12 cilāšanas reižu ļaus tev sadedzināt taukus un veidot muskuļu masu efektīvāk. The post 10 lielākās treniņu kļūdas appeared first on Fitnesa Ziņas.

 • Mājas trenažieri – kā ierīkot savu sportošanas vietu garažā vai istabā?

  Treniņš mājās var būt izdevīgāks un ērtāks nekā regulāra sporta zāles abonements, taču ir arī daudz grūtāk saglabāt motivāciju, ja jums nav kur iet un nav ko izmantot. Ja rūpīgi plānojat un veicat izpēti, jūs varat iegūt labāko no abām pasaulēm — personīgā trenažieru zāle ļaus paliek pie jūsu mājas ērtībām The post Mājas trenažieri – kā ierīkot savu sportošanas vietu garažā vai istabā? appeared first on Fitnesa Ziņas.

 • Skriešana ziemā – 5 vērtīgi padomi veselīgam skrējienam

  Skriešana ziemā, aukstums un sals daudziem no mums saistās ar diskomfortu. Aukstais laiks liek izvēlēties skriešanu ārā aizstāt, piemēram, ar skriešanas trenažieri vai velotrenažieri, bet… Vai tu zināji, ka aukstums var palīdzēt ātrāk sadedzināt kalorijas? Tālāk uzzināsi, kāpēc un kā tas notiek. Kā skriešana ziemā ietekmē organismu? Organismā ir dažādu veidu The post Skriešana ziemā – 5 vērtīgi padomi veselīgam skrējienam appeared first on Fitnesa Ziņas.

 • Olbaltumvielas saturošie produkti (34 dārzeņi, dzīvnieki, zivis, sēnes)

  Uzņemot proteīnu ar ierastajiem vistas ēdieniem, ātri vien iestājas rutīna, bet ir vēl daudz citi olbaltumvielas saturošie produkti. Pastāv vēl daudz un dažādi produkti, par kuriem, iespējams, nebijāt aizdomājušies. Uztura speciāliste Mišela Hausere atzīst, ka arī veģetārieši un vegāni spēj uzņemt pietiekoši daudz proteīna ar augu valsts produktiem, lai būtu The post Olbaltumvielas saturošie produkti (34 dārzeņi, dzīvnieki, zivis, sēnes) appeared first on Fitnesa Ziņas.

 • Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā?

  TravelTime.lv: Arvien populārāki kļūst pārgājieni gar skaistākajām sniega un ledus skulptūrām. Šī unikālā mākslas forma piesaista labākos māksliniekus. Savukārt daba var radīt vienas no skaistākajām ledus … Raksts: Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā? vispirms redzēts Travel Time.

 • Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas

  TravelTime.lv: Kur aizbraukt brīvdienās? Latvijā ir daudz skaistu apskates un atpūtas vietu. Ne tikai galvaspilsēta Rīga, bet arī citas pilsētas, piemēram, Sigulda, Ogre, Jūrmala un citas, … Raksts: Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas vispirms redzēts Travel Time.

 • Skaistie skati ekskursijas

  TravelTime.lv: Skaistie skati ekskursijas, kuras vienmēr paliks atmiņā. TRAVEL TIME piedāvā dažādas iespējas mūsu klientiem, kuri vēlas aktīvu atpūtu visdažādākajās pasaules vietās. Daži no viņiem ir … Raksts: Skaistie skati ekskursijas vispirms redzēts Travel Time.

 • Ceļojumi 2022

  TravelTime.lv: Ceļojumi 2022. gadā ir sagatavoti un pieejami no ceļojumu aģentūrām. Sekojošās aģentūras piedāvā ceļojumus jau šogad: Novatours Ceļojumu bode Tez tour Atlantic Antario Remirotravel Aviokases … Raksts: Ceļojumi 2022 vispirms redzēts Travel Time.

 • Pēdējā brīža ceļojumi

  TravelTime.lv: Pēdējā brīža ceļojmi šobrīd ir pieejami no ceļojumu aģentūrām: Novatours Ceļojumu bode Tez tour Atlantic Antario Remirotravel Aviokases u.c. Ceļojumu bode piedāvā: Ēģipte: Šarm el … Raksts: Pēdējā brīža ceļojumi vispirms redzēts Travel Time.

LEAVE A RESPONSE

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *