fbpx

Sīrups.lv

Padomi tavai ikdienai un dzīvesstilam 💙💛

Aivars, Valērijs
29.Jan.2023
Aivars, Valērijs
29.Jan.2023
miega kvalitāte
Ikdiena Veselība

6 padomi miega kvalitātes uzlabošanai

Miegs ieņem būtisku lomu tava ķermeņa un prāta uzlādē. Tas ne tikai atstāj tevi spirgtu un možu, kad pamosties, bet gan arī palīdz saglabāt veselību un novērst dažādas slimības. Svarīgi saprast, ka nepietiekama miega daudzuma rezultātā smadzenes nevar pareizi darboties, tādēļ, ja tu saskaries ar ilgstošām miega problēmām, ieskaties! Iespējams, kāds no mūsu piedāvātajiem 6 padomiem palīdzēs uzlabot tavu miega kvalitāti.

Nodarbojies ar fiziskajām aktivitātēm

Cilvēki, kuri regulāri vingro, naktīs guļ labāk, kā arī dienas laikā nejūtas miegaini. Ir pieņemts, ka, jo enerģiskāk vingro, jo spēcīgāki ir ieguvumi, taču tas nenozīmē, ka ikdienas 10 minūšu pastaigas, joga un stiepšanās neuzlabo miega kvalitāti. Tieši pretēji. Tiesa, var paiet vairāki mēneši regulārās aktivitātēs, pirms izjutīsiet vēlamo efektu, tādēļ ir svarīgi būt pacietīgam. Būtisks faktors ir pareizs treniņu plānojums.

Treniņi ir jāveic kā minimums trīs stundas pirms gulētiešanas, taču, ja nav novērojami uzlabojumi, pārliec tos agrāk.

Ēd, bet ar mēru

Gan izsalkums, gan pilns vēders mēdz novērst tavu uzmanību vakaros, kad nepieciešams iet gulēt. Izvairies ēst kārtīgu maltīti divas līdz trīs stundas pirms gulētiešanas. Ja esi izsalcis, apēd nelielu veselīgu uzkodu, piemēram, ābolu daiviņas ar zemesriekstu sviestu, lai jūsu ēdiena kāre tiktu apmierināta līdz brokastīm.

Atsakies no alkohola un kofeīna patēriņa

Ja pirms gulētiešanas rodas kāre pēc uzkodām, atceries – vīns un šokolāde nedrīkst būt iekļauti. Šokolāde satur kofeīnu, kas ir stimulants. Par pārsteigumu, alkoholam ir līdzīga ietekme, kas traucē miegu nakts laikā. Izvairies arī no skābiem produktiem, jo tie var izraisīt dedzinoša kuņģa sajūtu.

Samazini neregulāras vai ilgas diendusas

Balstoties uz pētījumiem, īsas 30 minūšu snaudas ir efektīvākas, jo palīdz uzlabot smadzeņu darbību, kamēr ilgstošas vai neregulāras diendusas var sajaukt tavu iekšējo pulksteni, kas nozīmē, ka naktī var rasties grūtības aizmigt. 

Pievērs uzmanību guļamistabas videi

Daudzi pētījumi norāda, ka ārējs troksnis (satiksmes, ielu, pagalmu skaņas) var izraisīt sliktu miegu un ilgtermiņa veselības problēmas. Lai optimizētu guļamistabas vidi, mēģini samazināt ārējo troksni, gaismu un mākslīgo apgaismojumu no ierīcēm, kā arī nenovieto elektroniku blakus gultai. Pārliecinies, ka tava guļamistaba ir klusa, relaksējoša un tīra vieta ar vēsu temperatūru.

Pārej uz sveču un lampu apgaismojumu

Centies pēc iespējas vairāk samazināt apgaismojumu. Tā vietā, lai ieslēgtu spilgtu virsgaismu, padomā par lampām vai svecēm, kas palīdzēs radīt mierīgāku un ērtāku vidi. Netiešās gaismas ieguvums – mazāk traucē ķermeņa dabiskos diennakts ritmus.

*Raksti Sirups.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītojošiem mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja Jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.

Seko

Pievienojies mums Telegram grupā! Seko un diskutē.

  • Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā?

   TravelTime.lv: Arvien populārāki kļūst pārgājieni gar skaistākajām sniega un ledus skulptūrām. Šī unikālā mākslas forma piesaista labākos māksliniekus. Savukārt daba var radīt vienas no skaistākajām ledus skulptūrām Latvijā. 1986. gada ziemā Lasīt tālāk...Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā? Raksts: Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā? vispirms redzēts Travel Time.

  • Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas

   TravelTime.lv: Kur aizbraukt brīvdienās? Latvijā ir daudz skaistu apskates un atpūtas vietu. Ne tikai galvaspilsēta Rīga, bet arī citas pilsētas, piemēram, Sigulda, Ogre, Jūrmala un citas, piedāvā ļoti interesantus apskates objektus Lasīt tālāk...Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas Raksts: Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas vispirms redzēts Travel Time.

  • Skaistie skati ekskursijas

   TravelTime.lv: Skaistie skati ekskursijas, kuras vienmēr paliks atmiņā. TRAVEL TIME piedāvā dažādas iespējas mūsu klientiem, kuri vēlas aktīvu atpūtu visdažādākajās pasaules vietās. Daži no viņiem ir izmantojuši mūsu atsauksmes un pētījumus, Lasīt tālāk...Skaistie skati ekskursijas Raksts: Skaistie skati ekskursijas vispirms redzēts Travel Time.

  • Ceļojumi 2022

   TravelTime.lv: Ceļojumi 2022. gadā ir sagatavoti un pieejami no ceļojumu aģentūrām. Sekojošās aģentūras piedāvā ceļojumus jau šogad: Novatours Ceļojumu bode Tez tour Atlantic Antario Remirotravel Aviokases u.c. Mēs esam veiksmīgi aizvadījuši Lasīt tālāk...Ceļojumi 2022 Raksts: Ceļojumi 2022 vispirms redzēts Travel Time.

  • Pēdējā brīža ceļojumi

   TravelTime.lv: Pēdējā brīža ceļojmi šobrīd ir pieejami no ceļojumu aģentūrām: Novatours Ceļojumu bode Tez tour Atlantic Antario Remirotravel Aviokases u.c. Ceļojumu bode piedāvā: Ēģipte: Šarm el Šeiha no 371€ TURCIJA no Lasīt tālāk...Pēdējā brīža ceļojumi Raksts: Pēdējā brīža ceļojumi vispirms redzēts Travel Time.

  LEAVE A RESPONSE

  Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *