Portāls tavai ikdienai un dzīvesstilam 💙💛

Aelita, Gastons
15.Apr.2024
Aelita, Gastons
15.Apr.2024
Svara zaudēšana Treniņi Veselība

10 lielākās treniņu kļūdas

Kādas ir 10 lielākās treniņu kļūdas? Mēs esam tās apkopojuši, lai tu nekļūdītos un iegūtu labāko no katra treniņa!

1. Slikta fiziskā forma

Daudz iesācēju kautrējas vaicāt trenera padomu, jo ir pārāk slikti fiziski sagatavoti. Tas ir ne tikai neefektīvi,  bet arī bīstami, jo pastāv lielāka iespēja savainot sevi trenējoties. Ja tev ir nepieciešama palīdzība, sāc apmeklēt sporta zāli, kur varēsi uzzināt kā pareizi veidot savu treniņu.

2. Jo vairāk apdomā, jo labāk

Treniņi sešas līdz septiņas reizes nedēļā var šķist veselīgs paradums, taču tu droši vien neiegūsti maksimālo rezultātu. Ir svarīgi dot muskuļiem laiku lai tie atjaunotos. Ja tavs ķermenis ir pārtrenēts, tu visticamāk neredzēsi rezultātus.

3.  Viegls svars

Daudz cilvēku tic, ka cilājot vieglākus svarus vairāk reižu sniegs labākus rezultātus, bet tā nav patiesība. Smagāka svara izmantošana 8-12 cilāšanas reižu ļaus tev sadedzināt taukus un veidot muskuļu masu efektīvāk.

4. Pārlieku liela atsevišķu muskuļu grupu nodarbināšana

Atsevišķo muskuļu grupu vingrinājumi iedarbojas tikai uz vienu vai dažiem mus
kuļiem vienlaicīgi un tas nav efektīvs treniņš. Veicot kombinētos vingrinājumus – vingrinājumus, kas nodarbina vairākas muskuļu grupas, tu paveiksi vērtīgāku treniņu īsākā laikā, jo būsi patērējis vairāk enerģijas un paaugstinājis metabolismu. Daži izplatīti un labi piemēri šādiem vingrinājumiem ir izklupieni ar hantelēm rokās, pietupieni un kāju pacelšana guļus stāvoklī ar saliekšanu un iztaisnošanu.
nordlizings.lv
5. Neprofisionāļa padoms

Ir viegli pavaicāt padomu draugiem un ģimenei, taču ja viņi nav trenēti profesionāļi, tas kas der viņiem var nederēt tev. Katrs no mums ir atšķirīgs, tāpēc ir labi ticēt saviem instinktiem. Ja piemēram skriešana tev liek justies slikti, nedari to. Atrodi ko citu, kas tev šķiet labāks. Ja meklē padomu, atrodi treneri vai sportistu kas varēs tev palīdzēt. Ja maks šobrīd neatļauj doties fitnesa klubu, atrodi kādas lētākas grupu nodarbības.

6. Neveselīgs uzturs

Ja tev šķiet, ka vari ēst visu ko sirds vēlas un gaidi ka treniņi vien tev palīdzēs sasniegt rezultātu, tad tu maldies. Lai uzturētu savu ķermeni veselīgu un spēcīgu, tev jāuzņem balansēts uzturs, kas satur olbaltumvielas, dārzeņus, augļus un pilngraudu produktus. Ātrās ēstuves apmeklēšanai pēc treniņa nevajadzētu kļūt par ieradumu.

7. Vienveidīgi treniņi

Ja katru reizi atkārtosi vienu un to pašu treniņu rutīnu, tavs ķermenis pieradīs un rezultāti nāks lēni. Ja gribi turpināt redzēt rezultātus, dažādo savu treniņu programmu. Ja parasti skrien trīs reizes nedēļā, izmēģini spēka treniņu. Ņemt pārtraukumu no kādas konkrētas aktivitātes var nākt par labu, jo nākošreiz pie tā atgriežoties, tas atkal būs kā izaicinājums.

8. Pārlieku ātra vingrinājuma izpildīšana

Vingrinājumu labāk izpildīt lēnām un kontrolēti. Kad cilā svarus, svarīgs nosacījums ir atcerēties turēt tos 1 sekundi augšā un 3 sekundes lejā. Nav vajadzības steigties, jo tad vingrinājums nebūs tik efektīvs un var pat radīt traumu.

9. Stiepšanās vingrinājumu izlaišana

Ja vismaz dažas minūtes neveltīsi stiepšanās vingrinājumiem, tas var novest līdz sāpēm mugurā, plecos un kaklā kā arī traumēt locītavas. Ieplāno piecas minūtes pēc katra treniņa, lai izstaipītos.

10. Kardiotreniņš pirms svaru cilāšanas

Ja veic kardiotreniņu pirms svaru celšanas, tu visticamāk negūsti maksimālo rezultātu no treniņa. Vienmēr veic izturības vingrinājumus pirms kardio, it īpaši, ja tavs mērķis ir palielināt muskuļu masu. Tavs ķermenis būs iztērējis spēkus izturības treniņa laikā, kas nozīmē, ka kardiotreniņa laikā sadedzināsi vēl vairāk kalorijas.