fbpx

Sīrups.lv

Padomi tavai ikdienai un dzīvesstilam 💙💛

Elma, Elna, Menarda
30.Sep.2022
Elma, Elna, Menarda
30.Sep.2022
Ikdiena Praktiski Veselība

Patiesība par zobu balināšanu, ko tev nestāsta

Tikai retais no mums var lepoties ar dabīgi baltiem zobiem. Protams, ikviens no mums vēlētos, lai mūsu smaids būtu žilbinoši balts, taču vai paši arī darām visu iespējamo, lai pie tāda tiktu? Der zināt, ka ir daudz faktoru, kuri ietekmē zobu krāsu, piemēram, medikamentu lietošana, zobu higiēna, pārtika (it īpaši kafija, tēja un vīns), kaitīgie ieradumi (smēķēšana), kā arī ģenētika. Mēdz gadīties, ka darām visu iespējamo, lai iegūtu baltākus zobus – pat atmetam smēķēšanu, nedzeram kafiju, tēju vai vīnu, regulāri tīrām zobus, taču rezultātu nav. Viens no populārākajiem veidiem mūsdienās, kā iegūt skaistu smaidu, ir, veicot zobu balināšanu. Tā palīdzēs arī gadījumos, kad neviena cita metode nav devusi gaidīto rezultātu.

Nav pārsteigums, ka balti zobi cilvēkam sniedz ne tikai pašpārliecinātību, bet arī atvieglo komunikāciju ar citiem. Būtībā mēs smaidu varam izmantot kā savu īpašo “rozīnīti” dažādās dzīves situācijās, piemēram, iepazīstoties ar pretējo dzimumu, kā arī noslēdzot biznesa darījumus.

Tiem, kuri cer, ka viņu zobus redzami un ilgstoši baltus padarīs aptiekās nopērkamās pastas, jāteic, ka nevajadzētu veltīgi uz to cerēt. Tā vietā ieteicams pierakstīties uz vizīti pie sava zobu higiēnista, lai noskaidrotu, vai jūsu mutes dobuma veselības stāvoklis ir piemērots balināšanas procedūras veikšanai. Atcerieties, ka balināt drīkst tikai veselus zobus!

Nereti gadās redzēt reklāmas, kurās tiek popularizēti dažādi līdzekļi, ar kuriem iespējams veikt zobu balināšanu mājas apstākļos. Neiesakām tos izmantot, jo tādā veidā varat kaitēt saviem zobiem, kā arī smaganām, apdedzinot tās ar balināšanas līdzekļiem. Turklāt jūs nezināt, kā konkrētais līdzeklis var iedarboties uz jūsu zobiem, tādēļ labāk nevajadzētu riskēt, balinot zobus mājās.

Kad veikta izmeklēšana un noteikts, ka jums var veikt profesionālo balināšanu, zobārsts sagatavos visu nepieciešamo procedūrai, izolējot mīkstos audus, lai tiem nepiekļūtu balinošais gels, kuru pēc tam uzklāj uz zobiem. Tad, izmantojot “Zoom!” UV lampu, gels tiks aktivizēts un sāks savu galveno uzdevumu – zobu krāsas balināšanu. Izmantojot tieši šis sistēmu, zobu krāsu iespējams mainīt līdz pat deviņiem toņiem, tomēr tas atkarīgs no katra pacienta individuāli. Jāņem vērā, ka gels neizbalina plombas, kroņus un implantus.

Neilgu laiku pēc balināšanas procedūras pacients var just nedaudz paaugstinātu zobu jutīgumu, taču tas nav novērots visiem cilvēkiem, jo katram mutes veselības stāvoklis un zobu emaljas struktūra ir citāda.

Skaists smaids padara visu cilvēka koptēlu pievilcīgāku, turklāt mēs, pašiem nemanot, vēlamies biežāk smaidīt un smieties, kas arī uzlabo mūsu garastāvokli.

*Raksti Sirups.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītojošiem mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja Jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.

Seko

Pievienojies mums Telegram grupā! Seko un diskutē.

 • Veselīgas uzkodas: 5 recepšu idejas

  Brīžos, kad enerģijas līmenis ir zems, un kāre ir augsta, var rasties grūtības izdarīt veselīgu izvēli, jo vienmēr pastāv iespēja veikt ātrus risinājumus. Vērts zināt, ka neveselīgas pārtikas patēriņš ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ tavu ikdienu nomāc nogurums un galvassāpes. Lai šādas situācijas mazinātu, mēs Tev esam sagatavojuši 5 Ziņa Veselīgas uzkodas: 5 recepšu idejas vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • Psihoterapija: Vai psihoterapeits var palīdzēt?

  Mūsu dzīvi veido lēmumi, sākot ar to, ko ģērbties no rīta, ko ēst brokastīs, un beidzot ar svarīgiem lēmumiem, kas varētu neatgriezeniski ietekmēt mūsu dzīvi. Ir iespējami gan pozitīvi, gan negatīvi rezultāti. Rezultātā ir izdevīgi, ja dzīves atslēgas brīžos cilvēks nemēģina rast risinājumus pats, bet gan strādā ar profesionālu palīgu. Ziņa Psihoterapija: Vai psihoterapeits var palīdzēt? vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • Pneimonija: Ko darīt, kad plaušām grūti izveseļoties?

  Pneimonija ir viena no plaušu slimībām, no kuras izārstēties var nebūt tik vienkārši. Anitu vairākas nedēļas mocīja krampji, taču antibiotikas un citas zāles viņai nepalīdzēja sasniegt tik ļoti gaidīto atveseļošanos. Kad viņai tika veikta plaušu datortomogrāfija, viņa atklāja atkārtotā klepus patieso avotu. “Mana ģimenes ārste sākotnēji uzskatīja, ka tas ir vīruss, Ziņa Pneimonija: Ko darīt, kad plaušām grūti izveseļoties? vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • Vitamīni un uztura bagātinātāji: Kā tie ietekmē sievietes auglību?

  Kā vitamīni un uztura bagātinātāji ietekmē auglību? Embrionālajā periodā olšūna, kas ir sievišķīgākā un lielākā sievietes ķermeņa šūna, sāk radīt embrijus. Tāpēc olas izdzīvo visu, kas jāpārdzīvo mammai. “Viss, kas nonāk mūsu organismā, ļoti tieši ietekmē olšūnu veselību,” stāsta ginekoloģe Gita Rutasa. “Cigarešu dūmi, lietotas narkotikas, piesārņots pilsētas gaiss, sēdošs Ziņa Vitamīni un uztura bagātinātāji: Kā tie ietekmē sievietes auglību? vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • D vitamīns samazina risku saslimt ar elpošanas ceļu slimībām

  D vitamīns samazina astmas un elpceļu slimību risku par 50%, liecina Cochrane Collaboration, pasaulē pazīstama pētniecības organizācija, kas sastāv no neatkarīgiem zinātniekiem, ārstiem un veselības aprūpes speciālistiem, kuri rūpīgi analizē un apstiprina pētījumu datus un testu rezultātus. Profesors Adrians Martino no Karalienes Marijas universitātes atzīmēja, ka atklājumi, kas demonstrēja D Ziņa D vitamīns samazina risku saslimt ar elpošanas ceļu slimībām vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

  1 COMMENTS

  LEAVE A RESPONSE

  Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.