Portāls tavai ikdienai un dzīvesstilam 💙💛

Aleksejs, Aleksis
17.Jul.2024
Aleksejs, Aleksis
17.Jul.2024
Ikdiena Praktiski Veselība

Patiesība par zobu balināšanu, ko tev nestāsta

Tikai retais no mums var lepoties ar dabīgi baltiem zobiem. Protams, ikviens no mums vēlētos, lai mūsu smaids būtu žilbinoši balts, taču vai paši arī darām visu iespējamo, lai pie tāda tiktu? Der zināt, ka ir daudz faktoru, kuri ietekmē zobu krāsu, piemēram, medikamentu lietošana, zobu higiēna, pārtika (it īpaši kafija, tēja un vīns), kaitīgie ieradumi (smēķēšana), kā arī ģenētika. Mēdz gadīties, ka darām visu iespējamo, lai iegūtu baltākus zobus – pat atmetam smēķēšanu, nedzeram kafiju, tēju vai vīnu, regulāri tīrām zobus, taču rezultātu nav. Viens no populārākajiem veidiem mūsdienās, kā iegūt skaistu smaidu, ir, veicot zobu balināšanu. Tā palīdzēs arī gadījumos, kad neviena cita metode nav devusi gaidīto rezultātu.

Nav pārsteigums, ka balti zobi cilvēkam sniedz ne tikai pašpārliecinātību, bet arī atvieglo komunikāciju ar citiem. Būtībā mēs smaidu varam izmantot kā savu īpašo “rozīnīti” dažādās dzīves situācijās, piemēram, iepazīstoties ar pretējo dzimumu, kā arī noslēdzot biznesa darījumus.

Tiem, kuri cer, ka viņu zobus redzami un ilgstoši baltus padarīs aptiekās nopērkamās pastas, jāteic, ka nevajadzētu veltīgi uz to cerēt. Tā vietā ieteicams pierakstīties uz vizīti pie sava zobu higiēnista, lai noskaidrotu, vai jūsu mutes dobuma veselības stāvoklis ir piemērots balināšanas procedūras veikšanai. Atcerieties, ka balināt drīkst tikai veselus zobus!

Nereti gadās redzēt reklāmas, kurās tiek popularizēti dažādi līdzekļi, ar kuriem iespējams veikt zobu balināšanu mājas apstākļos. Neiesakām tos izmantot, jo tādā veidā varat kaitēt saviem zobiem, kā arī smaganām, apdedzinot tās ar balināšanas līdzekļiem. Turklāt jūs nezināt, kā konkrētais līdzeklis var iedarboties uz jūsu zobiem, tādēļ labāk nevajadzētu riskēt, balinot zobus mājās.

Kad veikta izmeklēšana un noteikts, ka jums var veikt profesionālo balināšanu, zobārsts sagatavos visu nepieciešamo procedūrai, izolējot mīkstos audus, lai tiem nepiekļūtu balinošais gels, kuru pēc tam uzklāj uz zobiem. Tad, izmantojot “Zoom!” UV lampu, gels tiks aktivizēts un sāks savu galveno uzdevumu – zobu krāsas balināšanu. Izmantojot tieši šis sistēmu, zobu krāsu iespējams mainīt līdz pat deviņiem toņiem, tomēr tas atkarīgs no katra pacienta individuāli. Jāņem vērā, ka gels neizbalina plombas, kroņus un implantus.

Neilgu laiku pēc balināšanas procedūras pacients var just nedaudz paaugstinātu zobu jutīgumu, taču tas nav novērots visiem cilvēkiem, jo katram mutes veselības stāvoklis un zobu emaljas struktūra ir citāda.

Skaists smaids padara visu cilvēka koptēlu pievilcīgāku, turklāt mēs, pašiem nemanot, vēlamies biežāk smaidīt un smieties, kas arī uzlabo mūsu garastāvokli.

1 COMMENTS

Comments are closed.