fbpx

Sīrups.lv

Padomi tavai ikdienai un dzīvesstilam 💙💛

Aivars, Valērijs
29.Jan.2023
Aivars, Valērijs
29.Jan.2023
Ikdiena Praktiski Veselība

Patiesība par zobu balināšanu, ko tev nestāsta

Tikai retais no mums var lepoties ar dabīgi baltiem zobiem. Protams, ikviens no mums vēlētos, lai mūsu smaids būtu žilbinoši balts, taču vai paši arī darām visu iespējamo, lai pie tāda tiktu? Der zināt, ka ir daudz faktoru, kuri ietekmē zobu krāsu, piemēram, medikamentu lietošana, zobu higiēna, pārtika (it īpaši kafija, tēja un vīns), kaitīgie ieradumi (smēķēšana), kā arī ģenētika. Mēdz gadīties, ka darām visu iespējamo, lai iegūtu baltākus zobus – pat atmetam smēķēšanu, nedzeram kafiju, tēju vai vīnu, regulāri tīrām zobus, taču rezultātu nav. Viens no populārākajiem veidiem mūsdienās, kā iegūt skaistu smaidu, ir, veicot zobu balināšanu. Tā palīdzēs arī gadījumos, kad neviena cita metode nav devusi gaidīto rezultātu.

Nav pārsteigums, ka balti zobi cilvēkam sniedz ne tikai pašpārliecinātību, bet arī atvieglo komunikāciju ar citiem. Būtībā mēs smaidu varam izmantot kā savu īpašo “rozīnīti” dažādās dzīves situācijās, piemēram, iepazīstoties ar pretējo dzimumu, kā arī noslēdzot biznesa darījumus.

Tiem, kuri cer, ka viņu zobus redzami un ilgstoši baltus padarīs aptiekās nopērkamās pastas, jāteic, ka nevajadzētu veltīgi uz to cerēt. Tā vietā ieteicams pierakstīties uz vizīti pie sava zobu higiēnista, lai noskaidrotu, vai jūsu mutes dobuma veselības stāvoklis ir piemērots balināšanas procedūras veikšanai. Atcerieties, ka balināt drīkst tikai veselus zobus!

Nereti gadās redzēt reklāmas, kurās tiek popularizēti dažādi līdzekļi, ar kuriem iespējams veikt zobu balināšanu mājas apstākļos. Neiesakām tos izmantot, jo tādā veidā varat kaitēt saviem zobiem, kā arī smaganām, apdedzinot tās ar balināšanas līdzekļiem. Turklāt jūs nezināt, kā konkrētais līdzeklis var iedarboties uz jūsu zobiem, tādēļ labāk nevajadzētu riskēt, balinot zobus mājās.

Kad veikta izmeklēšana un noteikts, ka jums var veikt profesionālo balināšanu, zobārsts sagatavos visu nepieciešamo procedūrai, izolējot mīkstos audus, lai tiem nepiekļūtu balinošais gels, kuru pēc tam uzklāj uz zobiem. Tad, izmantojot “Zoom!” UV lampu, gels tiks aktivizēts un sāks savu galveno uzdevumu – zobu krāsas balināšanu. Izmantojot tieši šis sistēmu, zobu krāsu iespējams mainīt līdz pat deviņiem toņiem, tomēr tas atkarīgs no katra pacienta individuāli. Jāņem vērā, ka gels neizbalina plombas, kroņus un implantus.

Neilgu laiku pēc balināšanas procedūras pacients var just nedaudz paaugstinātu zobu jutīgumu, taču tas nav novērots visiem cilvēkiem, jo katram mutes veselības stāvoklis un zobu emaljas struktūra ir citāda.

Skaists smaids padara visu cilvēka koptēlu pievilcīgāku, turklāt mēs, pašiem nemanot, vēlamies biežāk smaidīt un smieties, kas arī uzlabo mūsu garastāvokli.

*Raksti Sirups.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītojošiem mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja Jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.

Seko

Pievienojies mums Telegram grupā! Seko un diskutē.

  • Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā?

   TravelTime.lv: Arvien populārāki kļūst pārgājieni gar skaistākajām sniega un ledus skulptūrām. Šī unikālā mākslas forma piesaista labākos māksliniekus. Savukārt daba var radīt vienas no skaistākajām ledus skulptūrām Latvijā. 1986. gada ziemā Lasīt tālāk...Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā? Raksts: Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā? vispirms redzēts Travel Time.

  • Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas

   TravelTime.lv: Kur aizbraukt brīvdienās? Latvijā ir daudz skaistu apskates un atpūtas vietu. Ne tikai galvaspilsēta Rīga, bet arī citas pilsētas, piemēram, Sigulda, Ogre, Jūrmala un citas, piedāvā ļoti interesantus apskates objektus Lasīt tālāk...Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas Raksts: Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas vispirms redzēts Travel Time.

  • Skaistie skati ekskursijas

   TravelTime.lv: Skaistie skati ekskursijas, kuras vienmēr paliks atmiņā. TRAVEL TIME piedāvā dažādas iespējas mūsu klientiem, kuri vēlas aktīvu atpūtu visdažādākajās pasaules vietās. Daži no viņiem ir izmantojuši mūsu atsauksmes un pētījumus, Lasīt tālāk...Skaistie skati ekskursijas Raksts: Skaistie skati ekskursijas vispirms redzēts Travel Time.

  • Ceļojumi 2022

   TravelTime.lv: Ceļojumi 2022. gadā ir sagatavoti un pieejami no ceļojumu aģentūrām. Sekojošās aģentūras piedāvā ceļojumus jau šogad: Novatours Ceļojumu bode Tez tour Atlantic Antario Remirotravel Aviokases u.c. Mēs esam veiksmīgi aizvadījuši Lasīt tālāk...Ceļojumi 2022 Raksts: Ceļojumi 2022 vispirms redzēts Travel Time.

  • Pēdējā brīža ceļojumi

   TravelTime.lv: Pēdējā brīža ceļojmi šobrīd ir pieejami no ceļojumu aģentūrām: Novatours Ceļojumu bode Tez tour Atlantic Antario Remirotravel Aviokases u.c. Ceļojumu bode piedāvā: Ēģipte: Šarm el Šeiha no 371€ TURCIJA no Lasīt tālāk...Pēdējā brīža ceļojumi Raksts: Pēdējā brīža ceļojumi vispirms redzēts Travel Time.

  1 COMMENTS

  LEAVE A RESPONSE

  Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *