Portāls tavai ikdienai un dzīvesstilam 💙💛

Aleksejs, Aleksis
17.Jul.2024
Aleksejs, Aleksis
17.Jul.2024
RigaZOO_SebasAuglsiksparnis01
Dzīvesstils Ikdiena Izklaide

Burvīgs vakars Rīgas Zoo: “Vakariņas ar sikspārņiem”

Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā šī mēneša sākumā notika valdzinošs pasākums, aicinot apmeklētājus iegremdēties sikspārņu pasaulē pasākumā “Vakariņas ar sikspārņiem”. 16. un 17. augustā no 19:00 līdz 21:30 klātesošajiem bija iespēja iesaistīties izglītojošās aktivitātēs, atklājot šo mazo, lidojošo zīdītāju paradumus un īpašības.

Pasākuma interaktīvā taka vadīja dalībniekus ar virkni uzdevumu, kas palīdzēja uzzināt par visām 16 Latvijā sastopamajām sikspārņu sugām. Klātesošie salīdzināja savu roku garumu ar sikspārņu spārniem, iedziļinājās sikspārņu diētas sarežģītībā un izpētīja to lomu barības ķēdē. Vairāki uzdevumi bija vērsti uz kukaiņiem, kas veido Latvijas sikspārņu uzturu, un daži pat ļāva dalībniekiem tuvplānā iepazīties ar šiem intriģējošajiem radījumiem. Pasākums vainagojās ar aicinājumu viesiem apņemties veikt labestības darbus, jo atklājās, ka katrs no mums var dot savu lomu sikspārņu populāciju atbalstīšanā. Entuziastākajiem dalībniekiem tika piedāvāts īpašs ceļvedis ar uzdevumiem un izaicinājumiem, kas ļauj krāt nozīmītes un iegūt Rīgas Zooloģiskā dārza entuziasta titulu.

Pasākums ne tikai piedāvāja unikālu iespēju vakara gaitā pastaigāties pa zooloģisko dārzu, aptverot īpašo gaisotni, kas valda tikai krēslas laikā, bet arī pagarināja iekštelpu izstāžu darba laiku līdz pulksten 21:30. Tādas apskates vietas kā Tropu māja, Terārijs, Flamingo māja un Latvijas abinieku un rāpuļu māja palika atvērtas. Īpaši izveidots maršruts iezīmēja visaktīvākos dzīvniekus. Apmeklētāji varēja izpētīt Tropu māju, kurā bija redzami Sebas augļsikspārņi, kas ir vienīgā Rīgas zoodārza sikspārņu suga, kas ēd augļus. Šie sikspārņi ir ļoti svarīgi sēklu izplatītāji, un to uzturs sastāv no aptuveni 50 dažādām augļu sugām, tostarp banāniem, savvaļas vīģēm un dažāda veida pipariem. Augļu trūkuma sezonās viņi patērē arī nektāru, ziedputekšņus un kukaiņus.

Atbilstoši savam nosaukumam “Vakariņas ar sikspārņiem” pasākums ļāva viesiem apsēsties pie galda kopā ar sikspārņiem, uzzināt par viņu uztura izvēli un pat kopā iemūžināt neaizmirstamas fotogrāfijas. Tiem, kas vēlas paildzināt burvīgo vakaru, apmeklētāji tika aicināti ņemt līdzi savas uzkodas un piknika segas, lai baudītu maltīti zālienā vai tam paredzētās piknika vietās.

Šis pasākums tika organizēts Kohēzijas fonda projekta Nr.5.4.2.2/17/I/002 “Vides pārraudzības valsts programmu un kontroles sistēmu izstrāde un sabiedrības līdzdalības veicināšana, uzlabojot nacionālo vides informācijas un izglītības centru infrastruktūru” ietvaros.

Par Rīgas Nacionālo zoodārzu:*
Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs ir slavena savvaļas dabas iestāde, kas nodarbojas ar saglabāšanu, izglītošanu un sniedz apmeklētājiem unikālu pieredzi, lai veicinātu dziļāku izpratni par dabas pasauli. Izmantojot novatoriskus pasākumus, piemēram, “Vakariņas ar sikspārņiem”, zooloģiskais dārzs turpina radīt sabiedrībai iespējas sazināties ar dzīvniekiem un to dzīvotnēm saistošā un nozīmīgā veidā.