fbpx

Sīrups.lv

Padomi tavai ikdienai un dzīvesstilam 💙💛

Aivars, Valērijs
29.Jan.2023
Aivars, Valērijs
29.Jan.2023
Vai veģetārisms ir veselīgs
Ikdiena

Audzēt savu eko pārtiku siltumnīcā?

Lai gan termometra stabiņš un laika apstākļi aiz loga nav īpaši iepriecinoši un nevēsta par siltu un mīlīgu laiku, dārza darbu mīļotāji – tiem, kam ir savs stūrītis zemes un plāns, ko tajā audzēt-, sāk aktīvi rosīties savos zemes pleķīšos sagatavojot, stādot, plānojot un lolojot savus iestādītos dēstus. Tomēr ne vienmēr tikai ar dobīti vien pietiek. Daudzi izvēlas savā dārzā ieviest arī siltumnīcu – lai vēl lielāka izvēle ko audzēt un lolot.

No sava dārza ņemtais vienmēr garšo daudz labāk, nekā tas, kas iegādāts veikalā. Tāpēc arī bieži vien cenšamies iekopt un papūlēties, lai tiktu pie paši saviem tomātiem, redīsiem, burkāniem, salātiem un citām izaudzējamām ēdamlietām savam galdam.

Jā, var iegādāties arī zaļumu tirdziņos, tomēr arī te vēl ir jautājumi – no kurienes tas īsti nācis, kā audzēts un ar ko “laistīts”. Savā dārzā izaugušais ir zināms, “savējais”, turklāt tam klāt nāk pašu pieliktā darba “garša”, kas vienmēr būs nenovērtējama. Un, ja esam nolēmuši dārzā ierīkot siltumnīcu saviem dārza “luteklīšiem”, ir dažas lietas, kas jāņem vērā, lai izdotos izvēlēties atbilstošāko un piemērotāko.

Pati vienkāršākā un ierastākā izvēle ir plēves siltumnīca ar koka karkasu. Tādu esam pieraduši redzēt un arī iedomāties siltumnīcu, kādai būtu jāstāv dārza stūrī.

Ja neplānojam nodarboties ar tirdzniecību un stādu audzēšanu vairumā, tad savā dārziņā, visticamāk, iztēlojamies salīdzinoši nelielu plēves siltumnīcu, kurā ir pietiekami daudz vietas plānotajiem stādiem, tomēr tā pati neaizņem pilnīgi visu mazdārziņa platību, atstājot vietu ziediem un stādiem ārpus siltumnīcas.

Arī cenas ziņā plēves siltumnīca būs daudz draudzīgāks variants, nekā stikla vai polikarbonāta siltumnīcas. Uzstādīšanas ziņā tas pats – vienkārši, praktiski un paša spēkiem izdarāms, nemeklējot speciālistu palīdzību (par papildus samaksu, protams).

Jāņem vērā arī tas, ka siltumnīcām, kad to iegādājamies, ir garantijas laiks. Tāpēc, pērkot siltumnīcu, vienmēr ir vērts noskaidrot tās garantijas laiku un saglabāt čeku.

Ja arī ar konstrukciju kas atgadās (ķibeles iespējamas visādas, arī ražošanas brāķis, kas var nebūt nekas neparasts), mums ir tiesības apmainīt siltumnīcu pret citu vai saņemt savu naudu atpakaļ! Šādi nodrošināties vajadzētu saistībā ar visiem pirkumiem, kam ir garantija.

Pats vienkāršākais variants, kur pirkt siltumnīcu, ir internetā, kur piedāvājumu klāsts ir plašs un cenas –ļoti izdevīgas un zemas.

Arī šādi pērkot siltumnīcu vienmēr vajag parūpēties par to, lai saglabājas pirkumu apliecinošs dokuments, lai varam kontaktēties ar pārdevēju problēmu gadījumā. Un tā kā, visticamāk, izvēlēsimies iegādāties siltumnīcu kādā Latvijas interneta veikalā, nevis pasūtīt no ārzemju veikaliem, visu var atrisināt ar vienu telefona zvanu.

Domājot par siltumnīcas uzstādīšanu, internetā iegādājamās siltumnīcas ir viegli, ērti un ātri uzstādīt. Turklāt pieejami dažādi pamācību video, kas ļauj saprast, kas īsti un kurā solī jādara, lai siltumnīca tiktu uzstādīta pareizi. Tas attiecas uz nelielajām, parastajām plēves siltumnīcām ar vienkāršām konstrukcijām.

*Raksti Sirups.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītojošiem mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja Jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.

Seko

Pievienojies mums Telegram grupā! Seko un diskutē.

  • Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā?

   TravelTime.lv: Arvien populārāki kļūst pārgājieni gar skaistākajām sniega un ledus skulptūrām. Šī unikālā mākslas forma piesaista labākos māksliniekus. Savukārt daba var radīt vienas no skaistākajām ledus skulptūrām Latvijā. 1986. gada ziemā Lasīt tālāk...Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā? Raksts: Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā? vispirms redzēts Travel Time.

  • Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas

   TravelTime.lv: Kur aizbraukt brīvdienās? Latvijā ir daudz skaistu apskates un atpūtas vietu. Ne tikai galvaspilsēta Rīga, bet arī citas pilsētas, piemēram, Sigulda, Ogre, Jūrmala un citas, piedāvā ļoti interesantus apskates objektus Lasīt tālāk...Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas Raksts: Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas vispirms redzēts Travel Time.

  • Skaistie skati ekskursijas

   TravelTime.lv: Skaistie skati ekskursijas, kuras vienmēr paliks atmiņā. TRAVEL TIME piedāvā dažādas iespējas mūsu klientiem, kuri vēlas aktīvu atpūtu visdažādākajās pasaules vietās. Daži no viņiem ir izmantojuši mūsu atsauksmes un pētījumus, Lasīt tālāk...Skaistie skati ekskursijas Raksts: Skaistie skati ekskursijas vispirms redzēts Travel Time.

  • Ceļojumi 2022

   TravelTime.lv: Ceļojumi 2022. gadā ir sagatavoti un pieejami no ceļojumu aģentūrām. Sekojošās aģentūras piedāvā ceļojumus jau šogad: Novatours Ceļojumu bode Tez tour Atlantic Antario Remirotravel Aviokases u.c. Mēs esam veiksmīgi aizvadījuši Lasīt tālāk...Ceļojumi 2022 Raksts: Ceļojumi 2022 vispirms redzēts Travel Time.

  • Pēdējā brīža ceļojumi

   TravelTime.lv: Pēdējā brīža ceļojmi šobrīd ir pieejami no ceļojumu aģentūrām: Novatours Ceļojumu bode Tez tour Atlantic Antario Remirotravel Aviokases u.c. Ceļojumu bode piedāvā: Ēģipte: Šarm el Šeiha no 371€ TURCIJA no Lasīt tālāk...Pēdējā brīža ceļojumi Raksts: Pēdējā brīža ceļojumi vispirms redzēts Travel Time.

  LEAVE A RESPONSE

  Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *