fbpx

Sīrups.lv

Padomi tavai ikdienai un dzīvesstilam 💙💛

Elma, Elna, Menarda
30.Sep.2022
Elma, Elna, Menarda
30.Sep.2022
Vai veģetārisms ir veselīgs
Ikdiena

Audzēt savu eko pārtiku siltumnīcā?

Lai gan termometra stabiņš un laika apstākļi aiz loga nav īpaši iepriecinoši un nevēsta par siltu un mīlīgu laiku, dārza darbu mīļotāji – tiem, kam ir savs stūrītis zemes un plāns, ko tajā audzēt-, sāk aktīvi rosīties savos zemes pleķīšos sagatavojot, stādot, plānojot un lolojot savus iestādītos dēstus. Tomēr ne vienmēr tikai ar dobīti vien pietiek. Daudzi izvēlas savā dārzā ieviest arī siltumnīcu – lai vēl lielāka izvēle ko audzēt un lolot.

No sava dārza ņemtais vienmēr garšo daudz labāk, nekā tas, kas iegādāts veikalā. Tāpēc arī bieži vien cenšamies iekopt un papūlēties, lai tiktu pie paši saviem tomātiem, redīsiem, burkāniem, salātiem un citām izaudzējamām ēdamlietām savam galdam.

Jā, var iegādāties arī zaļumu tirdziņos, tomēr arī te vēl ir jautājumi – no kurienes tas īsti nācis, kā audzēts un ar ko “laistīts”. Savā dārzā izaugušais ir zināms, “savējais”, turklāt tam klāt nāk pašu pieliktā darba “garša”, kas vienmēr būs nenovērtējama. Un, ja esam nolēmuši dārzā ierīkot siltumnīcu saviem dārza “luteklīšiem”, ir dažas lietas, kas jāņem vērā, lai izdotos izvēlēties atbilstošāko un piemērotāko.

Pati vienkāršākā un ierastākā izvēle ir plēves siltumnīca ar koka karkasu. Tādu esam pieraduši redzēt un arī iedomāties siltumnīcu, kādai būtu jāstāv dārza stūrī.

Ja neplānojam nodarboties ar tirdzniecību un stādu audzēšanu vairumā, tad savā dārziņā, visticamāk, iztēlojamies salīdzinoši nelielu plēves siltumnīcu, kurā ir pietiekami daudz vietas plānotajiem stādiem, tomēr tā pati neaizņem pilnīgi visu mazdārziņa platību, atstājot vietu ziediem un stādiem ārpus siltumnīcas.

Arī cenas ziņā plēves siltumnīca būs daudz draudzīgāks variants, nekā stikla vai polikarbonāta siltumnīcas. Uzstādīšanas ziņā tas pats – vienkārši, praktiski un paša spēkiem izdarāms, nemeklējot speciālistu palīdzību (par papildus samaksu, protams).

Jāņem vērā arī tas, ka siltumnīcām, kad to iegādājamies, ir garantijas laiks. Tāpēc, pērkot siltumnīcu, vienmēr ir vērts noskaidrot tās garantijas laiku un saglabāt čeku.

Ja arī ar konstrukciju kas atgadās (ķibeles iespējamas visādas, arī ražošanas brāķis, kas var nebūt nekas neparasts), mums ir tiesības apmainīt siltumnīcu pret citu vai saņemt savu naudu atpakaļ! Šādi nodrošināties vajadzētu saistībā ar visiem pirkumiem, kam ir garantija.

Pats vienkāršākais variants, kur pirkt siltumnīcu, ir internetā, kur piedāvājumu klāsts ir plašs un cenas –ļoti izdevīgas un zemas.

Arī šādi pērkot siltumnīcu vienmēr vajag parūpēties par to, lai saglabājas pirkumu apliecinošs dokuments, lai varam kontaktēties ar pārdevēju problēmu gadījumā. Un tā kā, visticamāk, izvēlēsimies iegādāties siltumnīcu kādā Latvijas interneta veikalā, nevis pasūtīt no ārzemju veikaliem, visu var atrisināt ar vienu telefona zvanu.

Domājot par siltumnīcas uzstādīšanu, internetā iegādājamās siltumnīcas ir viegli, ērti un ātri uzstādīt. Turklāt pieejami dažādi pamācību video, kas ļauj saprast, kas īsti un kurā solī jādara, lai siltumnīca tiktu uzstādīta pareizi. Tas attiecas uz nelielajām, parastajām plēves siltumnīcām ar vienkāršām konstrukcijām.

*Raksti Sirups.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītojošiem mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja Jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.

Seko

Pievienojies mums Telegram grupā! Seko un diskutē.

 • Veselīgas uzkodas: 5 recepšu idejas

  Brīžos, kad enerģijas līmenis ir zems, un kāre ir augsta, var rasties grūtības izdarīt veselīgu izvēli, jo vienmēr pastāv iespēja veikt ātrus risinājumus. Vērts zināt, ka neveselīgas pārtikas patēriņš ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ tavu ikdienu nomāc nogurums un galvassāpes. Lai šādas situācijas mazinātu, mēs Tev esam sagatavojuši 5 Ziņa Veselīgas uzkodas: 5 recepšu idejas vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • Psihoterapija: Vai psihoterapeits var palīdzēt?

  Mūsu dzīvi veido lēmumi, sākot ar to, ko ģērbties no rīta, ko ēst brokastīs, un beidzot ar svarīgiem lēmumiem, kas varētu neatgriezeniski ietekmēt mūsu dzīvi. Ir iespējami gan pozitīvi, gan negatīvi rezultāti. Rezultātā ir izdevīgi, ja dzīves atslēgas brīžos cilvēks nemēģina rast risinājumus pats, bet gan strādā ar profesionālu palīgu. Ziņa Psihoterapija: Vai psihoterapeits var palīdzēt? vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • Pneimonija: Ko darīt, kad plaušām grūti izveseļoties?

  Pneimonija ir viena no plaušu slimībām, no kuras izārstēties var nebūt tik vienkārši. Anitu vairākas nedēļas mocīja krampji, taču antibiotikas un citas zāles viņai nepalīdzēja sasniegt tik ļoti gaidīto atveseļošanos. Kad viņai tika veikta plaušu datortomogrāfija, viņa atklāja atkārtotā klepus patieso avotu. “Mana ģimenes ārste sākotnēji uzskatīja, ka tas ir vīruss, Ziņa Pneimonija: Ko darīt, kad plaušām grūti izveseļoties? vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • Vitamīni un uztura bagātinātāji: Kā tie ietekmē sievietes auglību?

  Kā vitamīni un uztura bagātinātāji ietekmē auglību? Embrionālajā periodā olšūna, kas ir sievišķīgākā un lielākā sievietes ķermeņa šūna, sāk radīt embrijus. Tāpēc olas izdzīvo visu, kas jāpārdzīvo mammai. “Viss, kas nonāk mūsu organismā, ļoti tieši ietekmē olšūnu veselību,” stāsta ginekoloģe Gita Rutasa. “Cigarešu dūmi, lietotas narkotikas, piesārņots pilsētas gaiss, sēdošs Ziņa Vitamīni un uztura bagātinātāji: Kā tie ietekmē sievietes auglību? vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • D vitamīns samazina risku saslimt ar elpošanas ceļu slimībām

  D vitamīns samazina astmas un elpceļu slimību risku par 50%, liecina Cochrane Collaboration, pasaulē pazīstama pētniecības organizācija, kas sastāv no neatkarīgiem zinātniekiem, ārstiem un veselības aprūpes speciālistiem, kuri rūpīgi analizē un apstiprina pētījumu datus un testu rezultātus. Profesors Adrians Martino no Karalienes Marijas universitātes atzīmēja, ka atklājumi, kas demonstrēja D Ziņa D vitamīns samazina risku saslimt ar elpošanas ceļu slimībām vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

  LEAVE A RESPONSE

  Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.