fbpx

Sīrups.lv

Padomi tavai ikdienai un dzīvesstilam 💙💛

Elma, Elna, Menarda
30.Sep.2022
Elma, Elna, Menarda
30.Sep.2022
Ikdiena Praktiski

Jaudīgs putekļu sūcējs – 5 keteikumi, kā to izvēlēties

Kvalitatīva un efektīva mājokļa uzkopšana ir cieši saistīta ar tīrīšanas procesā izmantotajā ierīcēm un piederumiem. Viens no tehnikas veidiem, bez kura nevar iztikt gandrīz nevienā mājā vai dzīvoklī, ir jaudīgs putekļu sūcējs. Taču, kā neapmulst plašajā funkciju un modeļu piedāvājumā?Cik bieži plānojat izmantot putekļu sūcēju?

Lielākoties mājokļa uzkopšana tiek veikta vienu reizi nedēļā, un šāda biežuma lietošanai pilnībā derēs klasiskie putekļu sūcēji par vidēju cenu. Taču, ja mājās ir daudz iemītnieku, tai skaitā, mazi bērni un mājdzīvnieki, var gadīties, ka tīrīšana būs jāveic biežāk. Speciālisti iesaka izvēlēties putekļu sūcēju, kas ir viegli izmantojams, piemēram, rokas putekļu sūcējs ir neliels, taču tajā pašā laikā pietiekami jaudīgs, lai ātri uzkoptu nelielas platības, piemēram, uz dīvāna izbirušas cepumu drupačas vai arī mājdzīvnieku spalvas.

1. Putekļu sūcējam jābūt viegli pārvietojamam

Ņemot vērā to, ka tīrīšanas darbi tiek veikti, pārvietojoties no vienas telpas uz otru, putekļu sūcējam jābūt pietiekoši parocīgam un vieglam, lai jums nebūtu jāmokās, cenšoties to novietot vēlamajā vietā. Tāpat ir vērts pievērst uzmanību, cik garš ir ierīces vads, jo tas norādīs, cik tālu varēsit aiziet, nepārslēdzot putekļu sūcēja kontaktu citā rozetē. Svarīgs ir arī putekļu sūcēja izmērs, it īpaši, ja mājās ir daudz mēbeļu un citu objektu, starp kuriem nepieciešams manevrēt, tīrot telpas. Turklāt jums ir arī jāapdomā, kurā vietā ierīci uzglabāsit. Lielāku telpu tīrīšanai ieteicams izvēlēties jaudīgu putekļu sūcēju, kuram ir ergonomisks rokturis, lai strādājot netiktu likta pārāk liela slodze uz roku locītavām. Tik ērti pārvietojams būtu būtu bezvada putekļu sūcējs vai robots -putekļu sūcējs, kas pašam nemaz nav jāpārvieto.

2. Gaisa filtrācijas funkcija

Ja mājoklī uzturas cilvēki, kuriem ir alerģijas pret putekļiem vai dzīvnieku spalvām, būtu vēlams iegādāties putekļu sūcēju, kuram kvalitatīva gaisa filtrācijas sistēma, kas aizkavē netīrumu atgriešanos gaisā. Speciālisti iesaka putekļu sūcējus, kuros tiek izmantots ūdens, jo tie ir ne tikai jaudīgi, bet arī ļauj tīrīt dažādas citas virsmas, tostarp mīkstās mēbeles.

3. Daudzveidīgi uzgaļi

Labu putekļu sūcēju raksturo ne tikai tā jauda un gaisa filtrēšana, bet arī daudzveidīgi uzgaļi, ar kuriem iespējams padarīt tīrīšanu efektīvāku. Piemēram, uzgalis ar rotējošo birsti būs piemērots paklāju tīrīšanai, jo tas, uzbužinot paklāja materiālu, atbrīvos to no dažādiem netīrumiem. Savukārt mīkstās birstes noderēs flīžu un koka grīdu tīrīšanai, jo neatstās svītras. Karcher putekļu sūcējs ir aprīkots ar daudz un dažādiem uzgaļiem katrām vajadzībām.

4. Putekļu maisiņi

Pievērsiet uzmanību, kāda ir konkrētā putekļu sūcēja netīrumu uzkrāšanas funkcija. Ir auduma putekļu maisiņi, kurus iespējams izmantot vairākkārt, taču ir jāpievērš uzmanība, lai netiktu iesūkts mitrums, kas laika gaitā var radīt ļoti nepatīkamu aromātu, kā arī veicināt mikrobu vairošanos. Ir iespējams iegādāties putekļu sūcējus, kuriem ir papīra putekļu maisiņi, un tos pēc lietošanas var vienkārši izmest.

5. Darbības skaļums

Diez vai jūs gribētu, lai par jūsu mājokļa uzkopšanu svētdienas rītā būtu informēti visi apkārtesošie kaimiņi. Tieši tāpēc izvēlieties ierīci, kurai ir zems trokšņa līmenis. Klasiskajiem putekļu sūcējiem tas ir apmēram 78 decibeli, taču ir pieejami arī klusāki – ar 61 decibelu trokšņa līmeni. Rokas putekļu sūcējs ir samērā klusa izvēlē, jo tas ir mazjaudīgs. Arī roboti – putekļi sūcēji ir ārkārtīgi klusi, ko nevar teikt par parastajiem vai saimniecības/celtniecības putekļu sūcējiem.

*Raksti Sirups.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītojošiem mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja Jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.

Seko

Pievienojies mums Telegram grupā! Seko un diskutē.

 • Veselīgas uzkodas: 5 recepšu idejas

  Brīžos, kad enerģijas līmenis ir zems, un kāre ir augsta, var rasties grūtības izdarīt veselīgu izvēli, jo vienmēr pastāv iespēja veikt ātrus risinājumus. Vērts zināt, ka neveselīgas pārtikas patēriņš ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ tavu ikdienu nomāc nogurums un galvassāpes. Lai šādas situācijas mazinātu, mēs Tev esam sagatavojuši 5 Ziņa Veselīgas uzkodas: 5 recepšu idejas vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • Psihoterapija: Vai psihoterapeits var palīdzēt?

  Mūsu dzīvi veido lēmumi, sākot ar to, ko ģērbties no rīta, ko ēst brokastīs, un beidzot ar svarīgiem lēmumiem, kas varētu neatgriezeniski ietekmēt mūsu dzīvi. Ir iespējami gan pozitīvi, gan negatīvi rezultāti. Rezultātā ir izdevīgi, ja dzīves atslēgas brīžos cilvēks nemēģina rast risinājumus pats, bet gan strādā ar profesionālu palīgu. Ziņa Psihoterapija: Vai psihoterapeits var palīdzēt? vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • Pneimonija: Ko darīt, kad plaušām grūti izveseļoties?

  Pneimonija ir viena no plaušu slimībām, no kuras izārstēties var nebūt tik vienkārši. Anitu vairākas nedēļas mocīja krampji, taču antibiotikas un citas zāles viņai nepalīdzēja sasniegt tik ļoti gaidīto atveseļošanos. Kad viņai tika veikta plaušu datortomogrāfija, viņa atklāja atkārtotā klepus patieso avotu. “Mana ģimenes ārste sākotnēji uzskatīja, ka tas ir vīruss, Ziņa Pneimonija: Ko darīt, kad plaušām grūti izveseļoties? vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • Vitamīni un uztura bagātinātāji: Kā tie ietekmē sievietes auglību?

  Kā vitamīni un uztura bagātinātāji ietekmē auglību? Embrionālajā periodā olšūna, kas ir sievišķīgākā un lielākā sievietes ķermeņa šūna, sāk radīt embrijus. Tāpēc olas izdzīvo visu, kas jāpārdzīvo mammai. “Viss, kas nonāk mūsu organismā, ļoti tieši ietekmē olšūnu veselību,” stāsta ginekoloģe Gita Rutasa. “Cigarešu dūmi, lietotas narkotikas, piesārņots pilsētas gaiss, sēdošs Ziņa Vitamīni un uztura bagātinātāji: Kā tie ietekmē sievietes auglību? vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • D vitamīns samazina risku saslimt ar elpošanas ceļu slimībām

  D vitamīns samazina astmas un elpceļu slimību risku par 50%, liecina Cochrane Collaboration, pasaulē pazīstama pētniecības organizācija, kas sastāv no neatkarīgiem zinātniekiem, ārstiem un veselības aprūpes speciālistiem, kuri rūpīgi analizē un apstiprina pētījumu datus un testu rezultātus. Profesors Adrians Martino no Karalienes Marijas universitātes atzīmēja, ka atklājumi, kas demonstrēja D Ziņa D vitamīns samazina risku saslimt ar elpošanas ceļu slimībām vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

  LEAVE A RESPONSE

  Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.