Portāls tavai ikdienai un dzīvesstilam 💙💛

Aleksejs, Aleksis
17.Jul.2024
Aleksejs, Aleksis
17.Jul.2024
Ikdiena Praktiski

Jaudīgs putekļu sūcējs – 5 keteikumi, kā to izvēlēties

Kvalitatīva un efektīva mājokļa uzkopšana ir cieši saistīta ar tīrīšanas procesā izmantotajā ierīcēm un piederumiem. Viens no tehnikas veidiem, bez kura nevar iztikt gandrīz nevienā mājā vai dzīvoklī, ir jaudīgs putekļu sūcējs. Taču, kā neapmulst plašajā funkciju un modeļu piedāvājumā?Cik bieži plānojat izmantot putekļu sūcēju?

Lielākoties mājokļa uzkopšana tiek veikta vienu reizi nedēļā, un šāda biežuma lietošanai pilnībā derēs klasiskie putekļu sūcēji par vidēju cenu. Taču, ja mājās ir daudz iemītnieku, tai skaitā, mazi bērni un mājdzīvnieki, var gadīties, ka tīrīšana būs jāveic biežāk. Speciālisti iesaka izvēlēties putekļu sūcēju, kas ir viegli izmantojams, piemēram, rokas putekļu sūcējs ir neliels, taču tajā pašā laikā pietiekami jaudīgs, lai ātri uzkoptu nelielas platības, piemēram, uz dīvāna izbirušas cepumu drupačas vai arī mājdzīvnieku spalvas.

1. Putekļu sūcējam jābūt viegli pārvietojamam

Ņemot vērā to, ka tīrīšanas darbi tiek veikti, pārvietojoties no vienas telpas uz otru, putekļu sūcējam jābūt pietiekoši parocīgam un vieglam, lai jums nebūtu jāmokās, cenšoties to novietot vēlamajā vietā. Tāpat ir vērts pievērst uzmanību, cik garš ir ierīces vads, jo tas norādīs, cik tālu varēsit aiziet, nepārslēdzot putekļu sūcēja kontaktu citā rozetē. Svarīgs ir arī putekļu sūcēja izmērs, it īpaši, ja mājās ir daudz mēbeļu un citu objektu, starp kuriem nepieciešams manevrēt, tīrot telpas. Turklāt jums ir arī jāapdomā, kurā vietā ierīci uzglabāsit. Lielāku telpu tīrīšanai ieteicams izvēlēties jaudīgu putekļu sūcēju, kuram ir ergonomisks rokturis, lai strādājot netiktu likta pārāk liela slodze uz roku locītavām. Tik ērti pārvietojams būtu būtu bezvada putekļu sūcējs vai robots -putekļu sūcējs, kas pašam nemaz nav jāpārvieto.

2. Gaisa filtrācijas funkcija

Ja mājoklī uzturas cilvēki, kuriem ir alerģijas pret putekļiem vai dzīvnieku spalvām, būtu vēlams iegādāties putekļu sūcēju, kuram kvalitatīva gaisa filtrācijas sistēma, kas aizkavē netīrumu atgriešanos gaisā. Speciālisti iesaka putekļu sūcējus, kuros tiek izmantots ūdens, jo tie ir ne tikai jaudīgi, bet arī ļauj tīrīt dažādas citas virsmas, tostarp mīkstās mēbeles.

3. Daudzveidīgi uzgaļi

Labu putekļu sūcēju raksturo ne tikai tā jauda un gaisa filtrēšana, bet arī daudzveidīgi uzgaļi, ar kuriem iespējams padarīt tīrīšanu efektīvāku. Piemēram, uzgalis ar rotējošo birsti būs piemērots paklāju tīrīšanai, jo tas, uzbužinot paklāja materiālu, atbrīvos to no dažādiem netīrumiem. Savukārt mīkstās birstes noderēs flīžu un koka grīdu tīrīšanai, jo neatstās svītras. Karcher putekļu sūcējs ir aprīkots ar daudz un dažādiem uzgaļiem katrām vajadzībām.

4. Putekļu maisiņi

Pievērsiet uzmanību, kāda ir konkrētā putekļu sūcēja netīrumu uzkrāšanas funkcija. Ir auduma putekļu maisiņi, kurus iespējams izmantot vairākkārt, taču ir jāpievērš uzmanība, lai netiktu iesūkts mitrums, kas laika gaitā var radīt ļoti nepatīkamu aromātu, kā arī veicināt mikrobu vairošanos. Ir iespējams iegādāties putekļu sūcējus, kuriem ir papīra putekļu maisiņi, un tos pēc lietošanas var vienkārši izmest.

5. Darbības skaļums

Diez vai jūs gribētu, lai par jūsu mājokļa uzkopšanu svētdienas rītā būtu informēti visi apkārtesošie kaimiņi. Tieši tāpēc izvēlieties ierīci, kurai ir zems trokšņa līmenis. Klasiskajiem putekļu sūcējiem tas ir apmēram 78 decibeli, taču ir pieejami arī klusāki – ar 61 decibelu trokšņa līmeni. Rokas putekļu sūcējs ir samērā klusa izvēlē, jo tas ir mazjaudīgs. Arī roboti – putekļi sūcēji ir ārkārtīgi klusi, ko nevar teikt par parastajiem vai saimniecības/celtniecības putekļu sūcējiem.