fbpx

Sīrups.lv

Padomi tavai ikdienai un dzīvesstilam 💙💛

Meta, Sniedze
02.Dec.2022
Meta, Sniedze
02.Dec.2022
gimene-pie-juras
Dzīvesstils Izklaide

Uzzini, cik kopīgu gēnu ir tev un jebkuram radiniekam

Cik procentu kopīgu gēnu jeb DNS ir tev un taviem vecākiem, tev ar māsu, brāli, tanti, vai otrās pakāpes māsīcu? Esam apkopojuši tabulu, kurā atradīsi gēnu procentu, kāds tev ir kopīgs ar dažādiem radiniekiem ģimenē.

Tabulā ir apkopots gan vidējais DNS procentuālais daudzums, kas ir kopīgs dažādām radniecības pakāpēm, gan paredzamais kopējā DNS procentuālais diapazons. Ņemiet vērā, ka daudzām radniecībām ir vienāds vidējais DNS procentuālais daudzums vai arī to diapazoni pārklājas. Ja Jums un radiniekam būtu, piemēram, 17% no jūsu DNS, pastāv iespēja, ka radinieks ir jūsu tante, jūsu brāļameita, jūsu vecmāmiņa, jūsu mazbērns, jūsu pusmāsa vai pat jūsu pirmā ceļa māsīca.

Radniecībā, ko nosaka 23andMe metode, ir visticamākā, kuras pamatā ir ne tikai DNS daudzums, bet arī DNS segmentu modelis, Jūsu pašu norādītais vecums un saistība ar citiem radiniekiem, kas Jums abiem ir kopīgi. Bet DNS daudzums, kas tiek dalīts starp diviem indivīdiem, kuriem ir noteikta radniecība, ir ļoti dažāds.

 

Radniecība Vidējais kopīgais DNS % Apgabals
Dvīņi 100% N/A
Vecāks / bērns 50% (47.5% tēvs-dēls) N/A
Māsa/brālis 50% 38% – 61%
Vecvecāks/mazbērns
Tante/onkulis
Māsas/brāļa bērns
Pusmāsa/pusbrālis
25% 17% – 34%
Māsīca/brālēns
Vec-vecvecāks
Maz-mazbērns
Vecvecāka brālis/māsa
Māsas/brāļa mazbērni
12.5% 4% – 23%
Mātes/tēva brālēns/māsīca
Pusmāsīca/pusbrālēns
6.25% 2% – 11.5%
2. ceļa māsīca/brālēns 3.13% 2% – 6%
Vecmātes/vectēva brālēns/māsīca
2. ceļa pusbrālēns/pusmāsīca
1.5% 0.6% – 2.5%
3. ceļa brālēns/māsīca 0.78% 0% – 2.2%
4. ceļa brālēns/māsīca 0.20% 0% – 0.8%
5. ceļa brālēns/māsīca 0.05% Dažādi

*Raksti Sirups.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītojošiem mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja Jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.

Seko

Pievienojies mums Telegram grupā! Seko un diskutē.

  • Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā?

   TravelTime.lv: Arvien populārāki kļūst pārgājieni gar skaistākajām sniega un ledus skulptūrām. Šī unikālā mākslas forma piesaista labākos māksliniekus. Savukārt daba var radīt vienas no skaistākajām ledus skulptūrām Latvijā. 1986. gada ziemā Lasīt tālāk...Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā? Raksts: Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā? vispirms redzēts Travel Time.

  • Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas

   TravelTime.lv: Kur aizbraukt brīvdienās? Latvijā ir daudz skaistu apskates un atpūtas vietu. Ne tikai galvaspilsēta Rīga, bet arī citas pilsētas, piemēram, Sigulda, Ogre, Jūrmala un citas, piedāvā ļoti interesantus apskates objektus Lasīt tālāk...Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas Raksts: Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas vispirms redzēts Travel Time.

  • Skaistie skati ekskursijas

   TravelTime.lv: Skaistie skati ekskursijas, kuras vienmēr paliks atmiņā. TRAVEL TIME piedāvā dažādas iespējas mūsu klientiem, kuri vēlas aktīvu atpūtu visdažādākajās pasaules vietās. Daži no viņiem ir izmantojuši mūsu atsauksmes un pētījumus, Lasīt tālāk...Skaistie skati ekskursijas Raksts: Skaistie skati ekskursijas vispirms redzēts Travel Time.

  • Ceļojumi 2022

   TravelTime.lv: Ceļojumi 2022. gadā ir sagatavoti un pieejami no ceļojumu aģentūrām. Sekojošās aģentūras piedāvā ceļojumus jau šogad: Novatours Ceļojumu bode Tez tour Atlantic Antario Remirotravel Aviokases u.c. Mēs esam veiksmīgi aizvadījuši Lasīt tālāk...Ceļojumi 2022 Raksts: Ceļojumi 2022 vispirms redzēts Travel Time.

  • Pēdējā brīža ceļojumi

   TravelTime.lv: Pēdējā brīža ceļojmi šobrīd ir pieejami no ceļojumu aģentūrām: Novatours Ceļojumu bode Tez tour Atlantic Antario Remirotravel Aviokases u.c. Ceļojumu bode piedāvā: Ēģipte: Šarm el Šeiha no 371€ TURCIJA no Lasīt tālāk...Pēdējā brīža ceļojumi Raksts: Pēdējā brīža ceļojumi vispirms redzēts Travel Time.

  LEAVE A RESPONSE

  Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *