fbpx

Sīrups.lv

Padomi tavai ikdienai un dzīvesstilam 💙💛

Igmārs, Ilgmārs, Nanija
30.Mar.2023
Igmārs, Ilgmārs, Nanija
30.Mar.2023
gimene-pie-juras
Dzīvesstils Izklaide

Uzzini, cik kopīgu gēnu ir tev un jebkuram radiniekam

Cik procentu kopīgu gēnu jeb DNS ir tev un taviem vecākiem, tev ar māsu, brāli, tanti, vai otrās pakāpes māsīcu? Esam apkopojuši tabulu, kurā atradīsi gēnu procentu, kāds tev ir kopīgs ar dažādiem radiniekiem ģimenē.

Tabulā ir apkopots gan vidējais DNS procentuālais daudzums, kas ir kopīgs dažādām radniecības pakāpēm, gan paredzamais kopējā DNS procentuālais diapazons. Ņemiet vērā, ka daudzām radniecībām ir vienāds vidējais DNS procentuālais daudzums vai arī to diapazoni pārklājas. Ja Jums un radiniekam būtu, piemēram, 17% no jūsu DNS, pastāv iespēja, ka radinieks ir jūsu tante, jūsu brāļameita, jūsu vecmāmiņa, jūsu mazbērns, jūsu pusmāsa vai pat jūsu pirmā ceļa māsīca.

Radniecībā, ko nosaka 23andMe metode, ir visticamākā, kuras pamatā ir ne tikai DNS daudzums, bet arī DNS segmentu modelis, Jūsu pašu norādītais vecums un saistība ar citiem radiniekiem, kas Jums abiem ir kopīgi. Bet DNS daudzums, kas tiek dalīts starp diviem indivīdiem, kuriem ir noteikta radniecība, ir ļoti dažāds.

 

Radniecība Vidējais kopīgais DNS % Apgabals
Dvīņi 100% N/A
Vecāks / bērns 50% (47.5% tēvs-dēls) N/A
Māsa/brālis 50% 38% – 61%
Vecvecāks/mazbērns
Tante/onkulis
Māsas/brāļa bērns
Pusmāsa/pusbrālis
25% 17% – 34%
Māsīca/brālēns
Vec-vecvecāks
Maz-mazbērns
Vecvecāka brālis/māsa
Māsas/brāļa mazbērni
12.5% 4% – 23%
Mātes/tēva brālēns/māsīca
Pusmāsīca/pusbrālēns
6.25% 2% – 11.5%
2. ceļa māsīca/brālēns 3.13% 2% – 6%
Vecmātes/vectēva brālēns/māsīca
2. ceļa pusbrālēns/pusmāsīca
1.5% 0.6% – 2.5%
3. ceļa brālēns/māsīca 0.78% 0% – 2.2%
4. ceļa brālēns/māsīca 0.20% 0% – 0.8%
5. ceļa brālēns/māsīca 0.05% Dažādi

*Raksti Sirups.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītojošiem mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja Jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.

Seko

Pievienojies mums Telegram grupā! Seko un diskutē.

 • Veselīgas uzkodas: 5 recepšu idejas

  Brīžos, kad enerģijas līmenis ir zems, un kāre ir augsta, var rasties grūtības izdarīt veselīgu izvēli, jo vienmēr pastāv iespēja veikt ātrus risinājumus. Vērts zināt, ka neveselīgas pārtikas patēriņš ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ tavu ikdienu nomāc nogurums un galvassāpes. Lai šādas situācijas mazinātu, mēs Tev esam sagatavojuši 5 Ziņa Veselīgas uzkodas: 5 recepšu idejas vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • Psihoterapija: Vai psihoterapeits var palīdzēt?

  Mūsu dzīvi veido lēmumi, sākot ar to, ko ģērbties no rīta, ko ēst brokastīs, un beidzot ar svarīgiem lēmumiem, kas varētu neatgriezeniski ietekmēt mūsu dzīvi. Ir iespējami gan pozitīvi, gan negatīvi rezultāti. Rezultātā ir izdevīgi, ja dzīves atslēgas brīžos cilvēks nemēģina rast risinājumus pats, bet gan strādā ar profesionālu palīgu. Ziņa Psihoterapija: Vai psihoterapeits var palīdzēt? vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • Pneimonija: Ko darīt, kad plaušām grūti izveseļoties?

  Pneimonija ir viena no plaušu slimībām, no kuras izārstēties var nebūt tik vienkārši. Anitu vairākas nedēļas mocīja krampji, taču antibiotikas un citas zāles viņai nepalīdzēja sasniegt tik ļoti gaidīto atveseļošanos. Kad viņai tika veikta plaušu datortomogrāfija, viņa atklāja atkārtotā klepus patieso avotu. “Mana ģimenes ārste sākotnēji uzskatīja, ka tas ir vīruss, Ziņa Pneimonija: Ko darīt, kad plaušām grūti izveseļoties? vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • Vitamīni un uztura bagātinātāji: Kā tie ietekmē sievietes auglību?

  Kā vitamīni un uztura bagātinātāji ietekmē auglību? Embrionālajā periodā olšūna, kas ir sievišķīgākā un lielākā sievietes ķermeņa šūna, sāk radīt embrijus. Tāpēc olas izdzīvo visu, kas jāpārdzīvo mammai. “Viss, kas nonāk mūsu organismā, ļoti tieši ietekmē olšūnu veselību,” stāsta ginekoloģe Gita Rutasa. “Cigarešu dūmi, lietotas narkotikas, piesārņots pilsētas gaiss, sēdošs Ziņa Vitamīni un uztura bagātinātāji: Kā tie ietekmē sievietes auglību? vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • D vitamīns samazina risku saslimt ar elpošanas ceļu slimībām

  D vitamīns samazina astmas un elpceļu slimību risku par 50%, liecina Cochrane Collaboration, pasaulē pazīstama pētniecības organizācija, kas sastāv no neatkarīgiem zinātniekiem, ārstiem un veselības aprūpes speciālistiem, kuri rūpīgi analizē un apstiprina pētījumu datus un testu rezultātus. Profesors Adrians Martino no Karalienes Marijas universitātes atzīmēja, ka atklājumi, kas demonstrēja D Ziņa D vitamīns samazina risku saslimt ar elpošanas ceļu slimībām vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

  LEAVE A RESPONSE

  Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *