fbpx

Sīrups.lv

Padomi tavai ikdienai un dzīvesstilam 💙💛

Aivars, Valērijs
29.Jan.2023
Aivars, Valērijs
29.Jan.2023
elektribas pieslēgums privātmājai
Praktiski

Elektrības ievilkšana privātmājai – kas jāzina?

Elektrības ievilkšana privātmājai vai citam jaunam īpašumam ir visai aktuāla tēma, tāpēc apkopojām informāciju no pakalpojumu sniedzējiem, lai dalītos ar to. Ceram, ka arī Jums noderēs mūsu pieredze un padomi, tāpēc īsumā apskatīsim šo procesu. 

1. Pieteikums sadales tīklam 

Pirmais, ar ko jāsāk, ja ir nepieciešams ievilkt elektrību – jāapmeklē e-st.lv mājaslapa, kur var izveidot pieteikumu par jaunu pieslēgumu. Veidojot šo pieteikumu ne par ko nav jāuztraucas, jo tas sākumā būs tikai informatīvs. Iesniedzot pieteikumu jānorāda informācija par īpašumu, piemēram, kadastra numurs, adrese, u.c. Jāizvēlas arī tehniskie parametri par spriegumu, kas daudziem var šķist mulsinoši. Es izvēlējos vienu fāzi un 25 ampērus, jo paredzēts pieslēgums nelielai mājai. Viena fāze parasti der dzīvokļu īpašumiem, bet lielākām privātmājām un citiem īpašumiem ir ieteicams izvēlēties 3 fāzes. Pēc iesniegšanas jāgaida atbilde no elektrotīkla. Viņi atsūtīs pieslēguma ierīkošanas cenu. Tā mēdz atšķirties dēļ atrašanās vietas. Ja tuvumā īpašumam jau ir cits pieslēgums, būs lētāk, jo nav jāvelk tālu, taču tālāk laukos var būt dārgāk. Parasti izmaksas svārstās no 700 eiro dzīvojamos rajonos līdz 4000 eiro tālākos laukos, bet mēdz būt arī savādāk. Kad saņemsiet atbildi, ja vēlēsieties, varēsiet arī no pieslēgšanas procesa turpināšanas atteikties un nekas nebūs jāmaksā. Ja turpināt, noderēs arī tālāk aprakstītie soļi. 

2. Projekta pasūtīšana

Kad sadales tīkls ir izskatījis Jūsu pieteikumu, saņemsiet tehnisko plānu, ar kuru tālāk jādodas uz Jūsu izvēlēto elektrības pieslēguma projektēšanas uzņēmumu. Es izvēlējos SIA J.E.F., jo tas atradās tuvāk. Jāizvēlas kādu no licencētajiem pakalpojumu sniedzējiem, kuru sarakstu var atrast elektrotīklu projektētāju sarakstā. 

3. Paša elektrības pieslēguma ierīkošana 

Kad Jūsu izvēlētais projektētājs ir izprojektējis pieslēgumu, Jūs varat atkal apmeklēt e-st.lv vietni, lai sagatavoto projektu iesniegtu elektrotīklam. Pati elektrības ievilkšana tiks organizēta no sadales tīkla puses – viņi izsludina konkursu, kurā kāds no uzņēmumiem tiks izvēlēts un tiks veikta pieslēguma ierīkošana Jūsu īpašumā.  

4. Elektroietaises ierīkošana 

Kad saņemat paziņojumu par elektrības pieslēguma darbu pabeigšanu no elektrotīkla, Jums tiks pieprasīta arī elektroietaises ierīkošana. Elektroietaisi veic sertificēts elektriķis un arī tam darbam varat nolīgt savu izvēlēto uzņēmumu. Minimālās izmaksas šim pakalpojumam mēdz būt kopā ap 400 eiro. Vienkāršos vārdos šis pakalpojums nozīmē elektrības vadu un kontaktu ierīkošanu no elektrības skapja līdz ēkai vai vienkārši stabiņam, ja ēkas vēl nav.

5. Elektrības piegādes līguma slēgšana 

Kad ierīkota elektroietaise, būsiet gatavībā saņemt elektrību. Nu ir laiks izvēlēties firmu, kurai turpmāk maksāsiet par elektroenerģijas piegādi. Ja neizvēlēsieties nevienu, pēc noklusējuma to piegādās TET. Tomēr ir vērts apskatīt dažādu firmu piedāvājumus un atrast izdevīgāko. Es izvēlējos Enefit (šī nav reklāma), jo viņu piedāvājums šķita man visizdevīgākais. Enefit cenas mēdz būt lētākas nekā citiem ierastajiem elektroenerģijas piegādātājiem.  

Manā gadījumā kopējās izmaksas sastādīja aptuveni 1800 eiro, kas sastāda projektēšanu, ieviklšanu un ietaisi. Ja summai jāpierēķina PVN, var izmantot PVN kalkulatoru. Tas arī īsumā viss par elektrības pieslēgšanas procesu. Komentāru sadaļā iespējams pievienot komentāru vai jautājumu.

*Raksti Sirups.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītojošiem mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja Jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.

Seko

Pievienojies mums Telegram grupā! Seko un diskutē.

  • Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā?

   TravelTime.lv: Arvien populārāki kļūst pārgājieni gar skaistākajām sniega un ledus skulptūrām. Šī unikālā mākslas forma piesaista labākos māksliniekus. Savukārt daba var radīt vienas no skaistākajām ledus skulptūrām Latvijā. 1986. gada ziemā Lasīt tālāk...Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā? Raksts: Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā? vispirms redzēts Travel Time.

  • Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas

   TravelTime.lv: Kur aizbraukt brīvdienās? Latvijā ir daudz skaistu apskates un atpūtas vietu. Ne tikai galvaspilsēta Rīga, bet arī citas pilsētas, piemēram, Sigulda, Ogre, Jūrmala un citas, piedāvā ļoti interesantus apskates objektus Lasīt tālāk...Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas Raksts: Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas vispirms redzēts Travel Time.

  • Skaistie skati ekskursijas

   TravelTime.lv: Skaistie skati ekskursijas, kuras vienmēr paliks atmiņā. TRAVEL TIME piedāvā dažādas iespējas mūsu klientiem, kuri vēlas aktīvu atpūtu visdažādākajās pasaules vietās. Daži no viņiem ir izmantojuši mūsu atsauksmes un pētījumus, Lasīt tālāk...Skaistie skati ekskursijas Raksts: Skaistie skati ekskursijas vispirms redzēts Travel Time.

  • Ceļojumi 2022

   TravelTime.lv: Ceļojumi 2022. gadā ir sagatavoti un pieejami no ceļojumu aģentūrām. Sekojošās aģentūras piedāvā ceļojumus jau šogad: Novatours Ceļojumu bode Tez tour Atlantic Antario Remirotravel Aviokases u.c. Mēs esam veiksmīgi aizvadījuši Lasīt tālāk...Ceļojumi 2022 Raksts: Ceļojumi 2022 vispirms redzēts Travel Time.

  • Pēdējā brīža ceļojumi

   TravelTime.lv: Pēdējā brīža ceļojmi šobrīd ir pieejami no ceļojumu aģentūrām: Novatours Ceļojumu bode Tez tour Atlantic Antario Remirotravel Aviokases u.c. Ceļojumu bode piedāvā: Ēģipte: Šarm el Šeiha no 371€ TURCIJA no Lasīt tālāk...Pēdējā brīža ceļojumi Raksts: Pēdējā brīža ceļojumi vispirms redzēts Travel Time.

  LEAVE A RESPONSE

  Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *