fbpx

Sīrups.lv

Padomi tavai ikdienai un dzīvesstilam 💙💛

Elma, Elna, Menarda
30.Sep.2022
Elma, Elna, Menarda
30.Sep.2022
elektribas pieslēgums privātmājai
Praktiski

Elektrības ievilkšana privātmājai – kas jāzina?

Elektrības ievilkšana privātmājai vai citam jaunam īpašumam ir visai aktuāla tēma, tāpēc apkopojām informāciju no pakalpojumu sniedzējiem, lai dalītos ar to. Ceram, ka arī Jums noderēs mūsu pieredze un padomi, tāpēc īsumā apskatīsim šo procesu. 

1. Pieteikums sadales tīklam 

Pirmais, ar ko jāsāk, ja ir nepieciešams ievilkt elektrību – jāapmeklē e-st.lv mājaslapa, kur var izveidot pieteikumu par jaunu pieslēgumu. Veidojot šo pieteikumu ne par ko nav jāuztraucas, jo tas sākumā būs tikai informatīvs. Iesniedzot pieteikumu jānorāda informācija par īpašumu, piemēram, kadastra numurs, adrese, u.c. Jāizvēlas arī tehniskie parametri par spriegumu, kas daudziem var šķist mulsinoši. Es izvēlējos vienu fāzi un 25 ampērus, jo paredzēts pieslēgums nelielai mājai. Viena fāze parasti der dzīvokļu īpašumiem, bet lielākām privātmājām un citiem īpašumiem ir ieteicams izvēlēties 3 fāzes. Pēc iesniegšanas jāgaida atbilde no elektrotīkla. Viņi atsūtīs pieslēguma ierīkošanas cenu. Tā mēdz atšķirties dēļ atrašanās vietas. Ja tuvumā īpašumam jau ir cits pieslēgums, būs lētāk, jo nav jāvelk tālu, taču tālāk laukos var būt dārgāk. Parasti izmaksas svārstās no 700 eiro dzīvojamos rajonos līdz 4000 eiro tālākos laukos, bet mēdz būt arī savādāk. Kad saņemsiet atbildi, ja vēlēsieties, varēsiet arī no pieslēgšanas procesa turpināšanas atteikties un nekas nebūs jāmaksā. Ja turpināt, noderēs arī tālāk aprakstītie soļi. 

2. Projekta pasūtīšana

Kad sadales tīkls ir izskatījis Jūsu pieteikumu, saņemsiet tehnisko plānu, ar kuru tālāk jādodas uz Jūsu izvēlēto elektrības pieslēguma projektēšanas uzņēmumu. Es izvēlējos SIA J.E.F., jo tas atradās tuvāk. Jāizvēlas kādu no licencētajiem pakalpojumu sniedzējiem, kuru sarakstu var atrast elektrotīklu projektētāju sarakstā. 

3. Paša elektrības pieslēguma ierīkošana 

Kad Jūsu izvēlētais projektētājs ir izprojektējis pieslēgumu, Jūs varat atkal apmeklēt e-st.lv vietni, lai sagatavoto projektu iesniegtu elektrotīklam. Pati elektrības ievilkšana tiks organizēta no sadales tīkla puses – viņi izsludina konkursu, kurā kāds no uzņēmumiem tiks izvēlēts un tiks veikta pieslēguma ierīkošana Jūsu īpašumā.  

4. Elektroietaises ierīkošana 

Kad saņemat paziņojumu par elektrības pieslēguma darbu pabeigšanu no elektrotīkla, Jums tiks pieprasīta arī elektroietaises ierīkošana. Elektroietaisi veic sertificēts elektriķis un arī tam darbam varat nolīgt savu izvēlēto uzņēmumu. Minimālās izmaksas šim pakalpojumam mēdz būt kopā ap 400 eiro. Vienkāršos vārdos šis pakalpojums nozīmē elektrības vadu un kontaktu ierīkošanu no elektrības skapja līdz ēkai vai vienkārši stabiņam, ja ēkas vēl nav.

5. Elektrības piegādes līguma slēgšana 

Kad ierīkota elektroietaise, būsiet gatavībā saņemt elektrību. Nu ir laiks izvēlēties firmu, kurai turpmāk maksāsiet par elektroenerģijas piegādi. Ja neizvēlēsieties nevienu, pēc noklusējuma to piegādās TET. Tomēr ir vērts apskatīt dažādu firmu piedāvājumus un atrast izdevīgāko. Es izvēlējos Enefit (šī nav reklāma), jo viņu piedāvājums šķita man visizdevīgākais. Enefit cenas mēdz būt lētākas nekā citiem ierastajiem elektroenerģijas piegādātājiem.  

Manā gadījumā kopējās izmaksas sastādīja aptuveni 1800 eiro, kas sastāda projektēšanu, ieviklšanu un ietaisi. Ja summai jāpierēķina PVN, var izmantot PVN kalkulatoru. Tas arī īsumā viss par elektrības pieslēgšanas procesu. Komentāru sadaļā iespējams pievienot komentāru vai jautājumu.

*Raksti Sirups.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītojošiem mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja Jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.

Seko

Pievienojies mums Telegram grupā! Seko un diskutē.

 • Veselīgas uzkodas: 5 recepšu idejas

  Brīžos, kad enerģijas līmenis ir zems, un kāre ir augsta, var rasties grūtības izdarīt veselīgu izvēli, jo vienmēr pastāv iespēja veikt ātrus risinājumus. Vērts zināt, ka neveselīgas pārtikas patēriņš ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ tavu ikdienu nomāc nogurums un galvassāpes. Lai šādas situācijas mazinātu, mēs Tev esam sagatavojuši 5 Ziņa Veselīgas uzkodas: 5 recepšu idejas vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • Psihoterapija: Vai psihoterapeits var palīdzēt?

  Mūsu dzīvi veido lēmumi, sākot ar to, ko ģērbties no rīta, ko ēst brokastīs, un beidzot ar svarīgiem lēmumiem, kas varētu neatgriezeniski ietekmēt mūsu dzīvi. Ir iespējami gan pozitīvi, gan negatīvi rezultāti. Rezultātā ir izdevīgi, ja dzīves atslēgas brīžos cilvēks nemēģina rast risinājumus pats, bet gan strādā ar profesionālu palīgu. Ziņa Psihoterapija: Vai psihoterapeits var palīdzēt? vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • Pneimonija: Ko darīt, kad plaušām grūti izveseļoties?

  Pneimonija ir viena no plaušu slimībām, no kuras izārstēties var nebūt tik vienkārši. Anitu vairākas nedēļas mocīja krampji, taču antibiotikas un citas zāles viņai nepalīdzēja sasniegt tik ļoti gaidīto atveseļošanos. Kad viņai tika veikta plaušu datortomogrāfija, viņa atklāja atkārtotā klepus patieso avotu. “Mana ģimenes ārste sākotnēji uzskatīja, ka tas ir vīruss, Ziņa Pneimonija: Ko darīt, kad plaušām grūti izveseļoties? vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • Vitamīni un uztura bagātinātāji: Kā tie ietekmē sievietes auglību?

  Kā vitamīni un uztura bagātinātāji ietekmē auglību? Embrionālajā periodā olšūna, kas ir sievišķīgākā un lielākā sievietes ķermeņa šūna, sāk radīt embrijus. Tāpēc olas izdzīvo visu, kas jāpārdzīvo mammai. “Viss, kas nonāk mūsu organismā, ļoti tieši ietekmē olšūnu veselību,” stāsta ginekoloģe Gita Rutasa. “Cigarešu dūmi, lietotas narkotikas, piesārņots pilsētas gaiss, sēdošs Ziņa Vitamīni un uztura bagātinātāji: Kā tie ietekmē sievietes auglību? vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • D vitamīns samazina risku saslimt ar elpošanas ceļu slimībām

  D vitamīns samazina astmas un elpceļu slimību risku par 50%, liecina Cochrane Collaboration, pasaulē pazīstama pētniecības organizācija, kas sastāv no neatkarīgiem zinātniekiem, ārstiem un veselības aprūpes speciālistiem, kuri rūpīgi analizē un apstiprina pētījumu datus un testu rezultātus. Profesors Adrians Martino no Karalienes Marijas universitātes atzīmēja, ka atklājumi, kas demonstrēja D Ziņa D vitamīns samazina risku saslimt ar elpošanas ceļu slimībām vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

  LEAVE A RESPONSE

  Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.