Portāls tavai ikdienai un dzīvesstilam 💙💛

Aleksejs, Aleksis
17.Jul.2024
Aleksejs, Aleksis
17.Jul.2024
Veselība

Kā darbojas līmējamās lentes muskuļu sāpju mazināšanai

Arvien biežāk pamanām atlētus un neprofsionālus sportotājus lietojam dažādas krāsas līmlentes, kas sedz dažādus muskuļus. Sastiepta kāja, mugura vai pleci – izmantojam tā saukto teipu. Tas palīdz atgūties pēc traumām, atbrīvot savilktus plecus tiem, kam sēdošs darbs, kā arī vienkārši nomierināt muskuļus.
Knezioloģijas lentu izmantošana attīstījās jau 1970. gados. To aizsāka japāņu speciālists Kenzo Kase, kurš ieceļoja ASV 1990. gadu vidū. Mūsdienās dažādas kompānijas konkurē par Dr. Kases izstrādātās “Kinesio Tex Tape” izplatīšanu, tikmēr mediķi un fizioterapeiti izmanto dažādus jaunāku izstrādātāju piedāvātos teipus, ko var iegādāties kopā ar lietošanas pamācību, kā arī interneta videopamācībām.
Teips var tikt uzlīmēts uz nogludināta muskuļa, lai balstītu to. “Tas ļauj muskuļiem “paņemt atvaļinājumu uz dienu”, lai tie varētu atgriezties izveseļojušies”, saka Lumosas medicīniskās padomes biedre, fizioterapeite Hollija Moriarti.

Neseni pētījumi norādā, ka 42 pacienti ar savilktiem pleciem guvuši atvieglojumu no sāpēm, nekavējoties bijis manāms kustību atvieglojums. Pētījums publicēts žurnālā “Orthopaedic & Sports Physical Therapy” 2008. gadā. Gadu vēlāk veiktos pētījumos pierādīta teipa dziedējošā iedarbība pēctraumatiskos gadījumos.
Kaut gan teips iedarbojas tad, kad tā uzlīmēšanu veic apmācīts speciālists, taču nav garantijas, ka tas sniegs vajadzīgo efektu, ja to darīs pašmāju lietotājs. Teipu jeb lipināmo lentu noņemt iespējams ar bērnu eļļas vai ziepju palīdzību. To var iegādāties dažādās krāsās, kā arī ar rakstiem.