Portāls tavai ikdienai un dzīvesstilam 💙💛

Aleksejs, Aleksis
17.Jul.2024
Aleksejs, Aleksis
17.Jul.2024
Eiropā aizliegs Facebook Instagram
Dzīvesstils Tehnoloģijas

Vai Eiropā aizliegs Facebook un Instagram?

Facebook un Instagram saimnieka Marka Zukenberga firma Meta draud aizliegt Facebook un Instagram Eiropā, ja tie nevarēs iegūt lietotāju datus, ziņo City A.M.

Datu izsalkušajiem Meta, kādreizējā Facebook, uzkrātajiem ir svilpojošs lēkme. Tā kā uzņēmums saskaras ar ieņēmumu zaudējumiem no cilvēkiem draudzīgiem datu likumiem, kiborgu konglomerāts draud izņemt pakalpojumus no valstīm, kuras, pēc viņa domām, ir nodarījušas tam pāri.

Šis solis nāk pēc šausminoša, bet joprojām ienesīga gada Big Tech uzņēmumam. Pēc milzīga ziņošanas fiasko, miljardu zaudējumiem Metaverse attīstībā un vairākām regulatoru izmeklēšanām, uzņēmums sāk kļūt nemierīgs.

Vai Facebook un Instagram tiks izņemti no Eiropas?

Kā ziņo City A.M., Meta draud noņemt divas populāras sociālo mediju platformas no visas Eiropas, ja tās nevarēs turpināt lietotāju datu ievākšanu. Ja uzņēmums tiks galā ar saviem draudiem, gan Facebook, gan Instagram nebūs pieejami Eiropas reģionos bez VPN jeb virtuālā privātā tīkla, kas nozīmē IP adreses nomaiņu ar tādu, kas atrodas citā valtī, tādējādi uzdod sev citu atrašanās vietu, lai tiktu pie vietēji aizliegtā satura apmeklēšanas.

Uzņēmuma lielajā 2021. gada pārskatā paslēpts, ka tā datu iegūšanas aktivitātes pēdējā laikā ir nedaudz traucētas. Konkrēti, uzņēmums kritizēja “transatlantisko datu pārsūtīšanas” regulējumu, kas ierobežo Eiropas lietotāju datu glabāšanu Amerikas serveros.

Meta apgalvo, ka, ja uzņēmums nevarēs turpināt datu pārsūtīšanu starp reģioniem, tas “iespējams” no Eiropas izņems “nozīmīgākos produktus un pakalpojumus”. Tas ietvertu Facebook, Instagram un, iespējams, citas platformas, piemēram, Oculus.

Iepriekš uzņēmums izmantoja sistēmu Privacy Shield, lai pārsūtītu datus pāri Atlantijas okeānam. Tomēr, tā kā Eiropas Savienība turpina ieviest jaunus ierobežojumus veidiem, kādos uzņēmumi izmanto datus, šis process ir traucēts.

Vai Meta tiešām to darīs?

Daudzi teiks, ka Meta mēģinājumi izvilkt savus divus populārākos pakalpojumus no Eiropas reģioniem ir vienkārša baiļu raisīšana. Galu galā daudzi mazie uzņēmumi paļaujas uz sociālo mediju platformām, un piekļuves noņemšana galu galā tos nogalinātu. Neskatoties uz to, Meta turpina savus (iespējams, tukšos) draudus.