fbpx

Sīrups.lv

Padomi tavai ikdienai un dzīvesstilam 💙💛

Aivars, Valērijs
29.Jan.2023
Aivars, Valērijs
29.Jan.2023
Eiropā aizliegs Facebook Instagram
Dzīvesstils Tehnoloģijas

Vai Eiropā aizliegs Facebook un Instagram?

Facebook un Instagram saimnieka Marka Zukenberga firma Meta draud aizliegt Facebook un Instagram Eiropā, ja tie nevarēs iegūt lietotāju datus, ziņo City A.M.

Datu izsalkušajiem Meta, kādreizējā Facebook, uzkrātajiem ir svilpojošs lēkme. Tā kā uzņēmums saskaras ar ieņēmumu zaudējumiem no cilvēkiem draudzīgiem datu likumiem, kiborgu konglomerāts draud izņemt pakalpojumus no valstīm, kuras, pēc viņa domām, ir nodarījušas tam pāri.

Šis solis nāk pēc šausminoša, bet joprojām ienesīga gada Big Tech uzņēmumam. Pēc milzīga ziņošanas fiasko, miljardu zaudējumiem Metaverse attīstībā un vairākām regulatoru izmeklēšanām, uzņēmums sāk kļūt nemierīgs.

Vai Facebook un Instagram tiks izņemti no Eiropas?

Kā ziņo City A.M., Meta draud noņemt divas populāras sociālo mediju platformas no visas Eiropas, ja tās nevarēs turpināt lietotāju datu ievākšanu. Ja uzņēmums tiks galā ar saviem draudiem, gan Facebook, gan Instagram nebūs pieejami Eiropas reģionos bez VPN jeb virtuālā privātā tīkla, kas nozīmē IP adreses nomaiņu ar tādu, kas atrodas citā valtī, tādējādi uzdod sev citu atrašanās vietu, lai tiktu pie vietēji aizliegtā satura apmeklēšanas.

Uzņēmuma lielajā 2021. gada pārskatā paslēpts, ka tā datu iegūšanas aktivitātes pēdējā laikā ir nedaudz traucētas. Konkrēti, uzņēmums kritizēja “transatlantisko datu pārsūtīšanas” regulējumu, kas ierobežo Eiropas lietotāju datu glabāšanu Amerikas serveros.

Meta apgalvo, ka, ja uzņēmums nevarēs turpināt datu pārsūtīšanu starp reģioniem, tas “iespējams” no Eiropas izņems “nozīmīgākos produktus un pakalpojumus”. Tas ietvertu Facebook, Instagram un, iespējams, citas platformas, piemēram, Oculus.

Iepriekš uzņēmums izmantoja sistēmu Privacy Shield, lai pārsūtītu datus pāri Atlantijas okeānam. Tomēr, tā kā Eiropas Savienība turpina ieviest jaunus ierobežojumus veidiem, kādos uzņēmumi izmanto datus, šis process ir traucēts.

Vai Meta tiešām to darīs?

Daudzi teiks, ka Meta mēģinājumi izvilkt savus divus populārākos pakalpojumus no Eiropas reģioniem ir vienkārša baiļu raisīšana. Galu galā daudzi mazie uzņēmumi paļaujas uz sociālo mediju platformām, un piekļuves noņemšana galu galā tos nogalinātu. Neskatoties uz to, Meta turpina savus (iespējams, tukšos) draudus.

 

*Raksti Sirups.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītojošiem mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja Jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.

Seko

Pievienojies mums Telegram grupā! Seko un diskutē.

  • Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā?

   TravelTime.lv: Arvien populārāki kļūst pārgājieni gar skaistākajām sniega un ledus skulptūrām. Šī unikālā mākslas forma piesaista labākos māksliniekus. Savukārt daba var radīt vienas no skaistākajām ledus skulptūrām Latvijā. 1986. gada ziemā Lasīt tālāk...Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā? Raksts: Leduskritumi. Kur tos var apskatīt Latvijā? vispirms redzēts Travel Time.

  • Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas

   TravelTime.lv: Kur aizbraukt brīvdienās? Latvijā ir daudz skaistu apskates un atpūtas vietu. Ne tikai galvaspilsēta Rīga, bet arī citas pilsētas, piemēram, Sigulda, Ogre, Jūrmala un citas, piedāvā ļoti interesantus apskates objektus Lasīt tālāk...Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas Raksts: Kur aizbraukt brīvdienās? Idejas pastaigām un apskates vietas vispirms redzēts Travel Time.

  • Skaistie skati ekskursijas

   TravelTime.lv: Skaistie skati ekskursijas, kuras vienmēr paliks atmiņā. TRAVEL TIME piedāvā dažādas iespējas mūsu klientiem, kuri vēlas aktīvu atpūtu visdažādākajās pasaules vietās. Daži no viņiem ir izmantojuši mūsu atsauksmes un pētījumus, Lasīt tālāk...Skaistie skati ekskursijas Raksts: Skaistie skati ekskursijas vispirms redzēts Travel Time.

  • Ceļojumi 2022

   TravelTime.lv: Ceļojumi 2022. gadā ir sagatavoti un pieejami no ceļojumu aģentūrām. Sekojošās aģentūras piedāvā ceļojumus jau šogad: Novatours Ceļojumu bode Tez tour Atlantic Antario Remirotravel Aviokases u.c. Mēs esam veiksmīgi aizvadījuši Lasīt tālāk...Ceļojumi 2022 Raksts: Ceļojumi 2022 vispirms redzēts Travel Time.

  • Pēdējā brīža ceļojumi

   TravelTime.lv: Pēdējā brīža ceļojmi šobrīd ir pieejami no ceļojumu aģentūrām: Novatours Ceļojumu bode Tez tour Atlantic Antario Remirotravel Aviokases u.c. Ceļojumu bode piedāvā: Ēģipte: Šarm el Šeiha no 371€ TURCIJA no Lasīt tālāk...Pēdējā brīža ceļojumi Raksts: Pēdējā brīža ceļojumi vispirms redzēts Travel Time.

  LEAVE A RESPONSE

  Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *