fbpx

Sīrups.lv

Padomi tavai ikdienai un dzīvesstilam 💙💛

Elma, Elna, Menarda
30.Sep.2022
Elma, Elna, Menarda
30.Sep.2022
stikla burkas
Praktiski Dzīvesstils Ikdiena

Stikla burkas: 5 idejas, kā dot tām otru elpu

Ja mājās stikla burkas vairāku gadu garumā salasījušās un nu krāj putekļus virtuves tālākajā stūrī, visticamāk, ka arī tavu prātu kādreiz ir nodarbinājis jautājums, ko ar tām darīt. Viens no variantiem, ko tu vari iesākt, ir tās atjaunot pēc saviem ieskatiem un izmantot kā alternatīvu dažādiem nolūkiem. Aplūko zemāk piedāvātās idejas un smelies iedvesmu, lai Tu būtu ceļā ne tikai uz gaumīgu mājokli, bet arī dabai draudzīgāku dzīvesveidu.

Burkas uzglabāšanai

Aiztaupi plauktu un atvilktņu brīvās vietas, un izmanto burkas dažādu mājās esošo priekšmetu vai ēdienu organizēšanai.

Ko tu vari uzglabāt?

 • graudaugu produktus (rīsi, griķi, auzas, makaroni utt.)
 • riekstus, žāvētas ogas un augļus
 • garšvielas
 • kosmētiku, otas
 • šūšanas piederumus
 • virtuves piederumus
 • zobubirstes
 • kēksiņu/piparkūku formiņas
 • marķierus, pildspalvas utt.

Personalizētas glāzes

Paredzēta ballīte? Tā vietā, lai nopirktu vienreiz lietojamos plastmasas traukus, ko drīz vien pēc pasākuma izmetīsi, jau laicīgi sakrāj dažādu lielumu un formu stikla burkas vai pudeles. Lai pieskaņotos ballīšu tematikai, izmanto guašas, krāsu flakoniņus vai citus dekorēšanas piederumus un izveido unikālas glāzes, kuras varēsi lietot arī ikdienā!

Paštaisītas sveces

Vai tu zināji, ka tukšas burkas var ieņemt būtisku lomu tavā izdzīvošanas komplektā? Iedomājies situāciju…Tavā mājoklī nav sveču un pēkšņi pazūd elektrība, līdz ar to vienīgais gaismas avots, turklāt nav zināms, uz cik ilgu laiku. Ko tu darīsi? Visticamāk ieslēgsi telefona zibspuldzi, lai izgaismotu telpu, taču nozīmīgi atcerēties, ka tas samazina baterijas enerģiju un var izlādēties akumulators. Tā kā burkas ir gana ietilpīgas, tās var izmantot dažādu aromātu un ilgi degošu sveču darināšanai. Izmēģini!

Kas tev ir nepieciešams?

 • stikla burka
 • sveču daktis
 • šķēres
 • karstā līme
 • 2 krūzes sojas vaska granulas
 • ēdienu krāsviela
 • ēteriskā eļļa (lavanda, vaniļa, piparmētra utt.)
 • katls
 • žāvēti ziedi

Pagatavošana

Stikla traukā ieber 2 krūzes sojas vaska granulas.

*Sojas granulu daudzums atkarīgs no burkas tilpuma – jo lielāks tilpums, jo vairāk jāpievieno vasks (lai nomērītu, cik daudz granulu nepieciešams, mēriem izmanto burku)

 1. Katlā ielej ūdeni, lai tas aizņem aptuveni 1/3 tilpuma, un uzkarsē.
 2. Uzkarsētā katlā ievieto stikla trauku ar sojas vaska granulām.
 3. Maisa līdz vasks izkūst. (alternatīva – ievietot mikroviļņu krāsnī uz minūti)
 4. Nogriež uguni, atļauj vaskam nedaudz atdzist un pievieno 5-10 pilienus ēteriskās eļļas.
 5. Apgriez sveču dakti tā, lai tās ir nedaudz garākas par pašu burku.
 6. Izmanto karsto līmi, lai piestiprinātu sveču dakti burkas pamatnei.
 7. Kad vasks atdzisis, samaisi to, lai nav kunkuļu.
 8. Pieturot sveču dakti, uzmanīgi lej vasku burkā tā, lai vasks nebūtu līdz ar malām.
 9. Ieber žāvētus ziedus pēc izvēles (lavanda, rožu lapas utt.).
 10. Pagatavoto sveci atstāj uz nakti sacietēt.
 11. Nākamajā dienā aplīdzina sveču dakts garumu un svece gatava!

Vāze no burkas

Lielisks veids, kā ietaupīt naudu ir pārtraukt pirkt ziedu vāzes – tā vietā izmanto burkas! Šāda pieeja palīdzēs ieviest vienkāršu, taču glītu akcentu mājokļa interjeram, kā arī neradīs grūtības noteikt, kad vāzē esošais ziedu ūdens ir jānomaina.

Dāvana burkā

Ikviens piekritīs, ka ir patīkami saņemt dāvanas, kas darinātas paša rokām. Vēl jo īpašāk – ja dāvinātājam tā asociējas ar tevi. Ja tev kāds cilvēks asociējas ar vārdu siltums, jauka ideja ir uzdāvināt paštaisītu karstās šokolādes maisījumu, kas var kalpot kā sabiedrotais aukstajiem ziemas vakariem.

Kas tev ir nepieciešams?

 • stikla burka
 • ½ glāzes cukura
 • ½ glāzes kakao pulvera
 • ½ glāzes sausā piena
 • ¼ glāzes mini šokolādes gabaliņu
 • ½ tk jūras sāls
 • ¼ glāzes mini zefīru
 • ¼ glāzes sadrumstalotu piparmētru konfekšu spieķīšu (candy cane)

Pagatavošana

 1. Burkā ber sastāvdaļas, izmantojot augstāk norādīto secību un veidojot slāņus.
 2. Aiztaisi burku.
 3. Izdrukā vai uzraksti lietošanas instrukciju, izmantojot kartona nozīmīti.
 4. Instrukciju apsien ap burkas vāku.

Instrukcija

 1. Sakrati karstās šokolādes maisījumu.
 2. Krūzē ievieto divas tējkarotes maisījuma.
 3. Pievieno karstu pienu un samaisa.
 4. Uzber izvēlētās piedevas (mini zefīri, šokolādes gabaliņi, kanēlis utt.) un izbauda.

Krājkase

Reizēm ir grūti sasniegt nosprausto mērķi, neredzot progresu. Ja arī tev grūtības sagādā naudas iekrāšana, efektīvs veids ir aizvietot tradicionālās krājkasītes ar stikla burkām. Kā to izdarīt? Vāciņā iegriez taisnu līniju, lai tā būtu pietiekami plata priekš monētām un banknotēm.

Lai būtu lielāka motivācija to biežāk papildināt, izdekorē, izmantojot savus mīļākos krāsu toņus un interesantus rakstus. Galvenais ieguvums – kļūst skaidrāka realizācija, cik naudas atrodas tavā jaunajā krājkasē.

*Raksti Sirups.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītojošiem mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja Jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.

Seko

Pievienojies mums Telegram grupā! Seko un diskutē.

 • Veselīgas uzkodas: 5 recepšu idejas

  Brīžos, kad enerģijas līmenis ir zems, un kāre ir augsta, var rasties grūtības izdarīt veselīgu izvēli, jo vienmēr pastāv iespēja veikt ātrus risinājumus. Vērts zināt, ka neveselīgas pārtikas patēriņš ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ tavu ikdienu nomāc nogurums un galvassāpes. Lai šādas situācijas mazinātu, mēs Tev esam sagatavojuši 5 Ziņa Veselīgas uzkodas: 5 recepšu idejas vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • Psihoterapija: Vai psihoterapeits var palīdzēt?

  Mūsu dzīvi veido lēmumi, sākot ar to, ko ģērbties no rīta, ko ēst brokastīs, un beidzot ar svarīgiem lēmumiem, kas varētu neatgriezeniski ietekmēt mūsu dzīvi. Ir iespējami gan pozitīvi, gan negatīvi rezultāti. Rezultātā ir izdevīgi, ja dzīves atslēgas brīžos cilvēks nemēģina rast risinājumus pats, bet gan strādā ar profesionālu palīgu. Ziņa Psihoterapija: Vai psihoterapeits var palīdzēt? vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • Pneimonija: Ko darīt, kad plaušām grūti izveseļoties?

  Pneimonija ir viena no plaušu slimībām, no kuras izārstēties var nebūt tik vienkārši. Anitu vairākas nedēļas mocīja krampji, taču antibiotikas un citas zāles viņai nepalīdzēja sasniegt tik ļoti gaidīto atveseļošanos. Kad viņai tika veikta plaušu datortomogrāfija, viņa atklāja atkārtotā klepus patieso avotu. “Mana ģimenes ārste sākotnēji uzskatīja, ka tas ir vīruss, Ziņa Pneimonija: Ko darīt, kad plaušām grūti izveseļoties? vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • Vitamīni un uztura bagātinātāji: Kā tie ietekmē sievietes auglību?

  Kā vitamīni un uztura bagātinātāji ietekmē auglību? Embrionālajā periodā olšūna, kas ir sievišķīgākā un lielākā sievietes ķermeņa šūna, sāk radīt embrijus. Tāpēc olas izdzīvo visu, kas jāpārdzīvo mammai. “Viss, kas nonāk mūsu organismā, ļoti tieši ietekmē olšūnu veselību,” stāsta ginekoloģe Gita Rutasa. “Cigarešu dūmi, lietotas narkotikas, piesārņots pilsētas gaiss, sēdošs Ziņa Vitamīni un uztura bagātinātāji: Kā tie ietekmē sievietes auglību? vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • D vitamīns samazina risku saslimt ar elpošanas ceļu slimībām

  D vitamīns samazina astmas un elpceļu slimību risku par 50%, liecina Cochrane Collaboration, pasaulē pazīstama pētniecības organizācija, kas sastāv no neatkarīgiem zinātniekiem, ārstiem un veselības aprūpes speciālistiem, kuri rūpīgi analizē un apstiprina pētījumu datus un testu rezultātus. Profesors Adrians Martino no Karalienes Marijas universitātes atzīmēja, ka atklājumi, kas demonstrēja D Ziņa D vitamīns samazina risku saslimt ar elpošanas ceļu slimībām vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

  LEAVE A RESPONSE

  Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.