fbpx

Sīrups.lv

Padomi tavai ikdienai un dzīvesstilam 💙💛

Elma, Elna, Menarda
30.Sep.2022
Elma, Elna, Menarda
30.Sep.2022
Ikdiena Praktiski

Ko darīt, kad auto nepielec?

Pavasaris bija apmaldījies, vasara pavisam pazudusi no mūsu klimata joslas, kamēr rudens – kā vienmēr, precīzs un laikā! Nav jāšaubās, ka arī ziema būs tieši tikpat punktuāla. Un lai gan pēdējos gadus ziema ir nedaudz slinkojusi, atļaujoties izlaist sniegu, ledu, saņemoties un atceroties vien par to, ka jābūt tādam kārtīgam aukstumam un sniega segai vien pa retam, ar ziemu kā ar bitēm – nekad neko nevar droši zināt.

Katrā gadījumā – jābūt gatavam! Tas attiecas ne tikai uz to, ka skapī no dziļākajiem plauktiem jāizvelk ziemas jaka un zābaki, bet arī attiecībā uz auto. Riepas, akumulators, kvēlsveces un citas detaļas, kam jābūt labā kārtībā – lai arī ziemā izdotos iedarbināt auto tikpat ātri un smuki, kā vasarā.

Ja pa vasaru auto akumulators niķojies, tomēr vasarā tam neviens nav pievērsis īpašu uzmanību, jo pielec tāpat, tad uz ziemu gan vajag būt gatavam – citādi, var gadīties arī kāds aukstāks rīts, kurā uz darbu nākas iet kājām vai braukt ar sabiedrisko. Un tas vēl labākajā gadījumā.

Vispirms – auto akumulatori jāizvēlas tādi, kas ir atbilstoši mūsu klimata apstākļiem. Tas attiecināms uz visiem auto. Ja auto nākusi no kādas Centrāleiropas valsts, iespējams, tā aprīkota ar akumulatoru, kas paredzēts daudz siltākiem klimatiskajiem apstākļiem, nekā mūsējie. Šis jāņem vērā, ja auto nesen iegādāta (no Vācijas, Itālijas, Francijas utt.), vai ja pēc auto iegādes akumulators nav mainīts.

Savukārt, ja pērkam akumulatoru vadoties pēc tiem parametriem, kas ir esošajam (t.i. siltākam klimatam paredzētajam), nopirksim atkal nepareizo. Mūsu laika apstākļiem piemērotāki ir akumulatori ar lielāku auksta motora iedarbināšanas stāvu (jeb auksto startu).

Divi parametri – auksta motora iedarbināšanas strāva un ietilpība. Būtiski arī tas, ka tos nevajadzētu sajaukt. Mums vērtīgāks būs akumulators ar auksta motora iedarbināšanas strāvu (CCA), jo ikdienas lietošanai ietilpībai (Ah) būs jau otršķirīga nozīme.

Tad, ja mīlam daudz un bieži lietot strāvas patērētājus pie izslēgta motora (uguņi, radio, telefona uzlāde, kondicionieris, aplide) – vai, visticamāk, visbiežāk aizmirstam tos izslēgt – nozīme būs akumulatora ietilpībai. Tad gan ir vērtīgi izvēlēties akumulatoru ar lielāku ietilpību – vairāk ampērstundām.

Visbiežāk akumulatori sāk niķoties tad, kad auto tiek izmantots reti, braucieni ir īsi, starterim ir problēmas un dažādu strāvas patērētāju izmantošana vienlaikus.

Sākoties aukstajam periodam – rudenim un ziemai – padomājam par to, lai auto akumulators būtu pareizais un labā stāvoklī! Tas būs svarīgi aukstajos rītos!

*Raksti Sirups.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītojošiem mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja Jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.

Seko

Pievienojies mums Telegram grupā! Seko un diskutē.

 • Veselīgas uzkodas: 5 recepšu idejas

  Brīžos, kad enerģijas līmenis ir zems, un kāre ir augsta, var rasties grūtības izdarīt veselīgu izvēli, jo vienmēr pastāv iespēja veikt ātrus risinājumus. Vērts zināt, ka neveselīgas pārtikas patēriņš ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ tavu ikdienu nomāc nogurums un galvassāpes. Lai šādas situācijas mazinātu, mēs Tev esam sagatavojuši 5 Ziņa Veselīgas uzkodas: 5 recepšu idejas vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • Psihoterapija: Vai psihoterapeits var palīdzēt?

  Mūsu dzīvi veido lēmumi, sākot ar to, ko ģērbties no rīta, ko ēst brokastīs, un beidzot ar svarīgiem lēmumiem, kas varētu neatgriezeniski ietekmēt mūsu dzīvi. Ir iespējami gan pozitīvi, gan negatīvi rezultāti. Rezultātā ir izdevīgi, ja dzīves atslēgas brīžos cilvēks nemēģina rast risinājumus pats, bet gan strādā ar profesionālu palīgu. Ziņa Psihoterapija: Vai psihoterapeits var palīdzēt? vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • Pneimonija: Ko darīt, kad plaušām grūti izveseļoties?

  Pneimonija ir viena no plaušu slimībām, no kuras izārstēties var nebūt tik vienkārši. Anitu vairākas nedēļas mocīja krampji, taču antibiotikas un citas zāles viņai nepalīdzēja sasniegt tik ļoti gaidīto atveseļošanos. Kad viņai tika veikta plaušu datortomogrāfija, viņa atklāja atkārtotā klepus patieso avotu. “Mana ģimenes ārste sākotnēji uzskatīja, ka tas ir vīruss, Ziņa Pneimonija: Ko darīt, kad plaušām grūti izveseļoties? vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • Vitamīni un uztura bagātinātāji: Kā tie ietekmē sievietes auglību?

  Kā vitamīni un uztura bagātinātāji ietekmē auglību? Embrionālajā periodā olšūna, kas ir sievišķīgākā un lielākā sievietes ķermeņa šūna, sāk radīt embrijus. Tāpēc olas izdzīvo visu, kas jāpārdzīvo mammai. “Viss, kas nonāk mūsu organismā, ļoti tieši ietekmē olšūnu veselību,” stāsta ginekoloģe Gita Rutasa. “Cigarešu dūmi, lietotas narkotikas, piesārņots pilsētas gaiss, sēdošs Ziņa Vitamīni un uztura bagātinātāji: Kā tie ietekmē sievietes auglību? vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

 • D vitamīns samazina risku saslimt ar elpošanas ceļu slimībām

  D vitamīns samazina astmas un elpceļu slimību risku par 50%, liecina Cochrane Collaboration, pasaulē pazīstama pētniecības organizācija, kas sastāv no neatkarīgiem zinātniekiem, ārstiem un veselības aprūpes speciālistiem, kuri rūpīgi analizē un apstiprina pētījumu datus un testu rezultātus. Profesors Adrians Martino no Karalienes Marijas universitātes atzīmēja, ka atklājumi, kas demonstrēja D Ziņa D vitamīns samazina risku saslimt ar elpošanas ceļu slimībām vispirms redzēta Fitnesa Ziņas.

  LEAVE A RESPONSE

  Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.