fbpx

Sīrups.lv

Padomi tavai ikdienai un dzīvesstilam 💙💛

Aivars, Valērijs
29.Jan.2023
Aivars, Valērijs
29.Jan.2023
trīs lāči suns vīrietis
Ikdiena

3 lāči dzenās pakaļ vīrietim

Sociālajā tīklā TikTok parādījies video, kur suns rejot brīdina saimnieku par 3 lāčiem kas drīz vien izskrien no meža, sabiedē suni un pēc tam sāk dzīties pakaļ vīriem, kas filmējis šo video. Vai tas is filmēts Latvijā? Noskaties:

TikTok

TikTok lietotājs, kas augšupielādēja šo video komentāros apstiprina, kas tas bijis filmēts Latvijā netālu no Igaunijas robžas Alūksnes pusē un, ka video autors ir sveiks un vesels. Sirups.lv šobrīd mēģina sazināties ar video autoru, lai noskaidrotu vairāk.

Sociālie mediji strauji rāda pierādījumus par diviem lāčiem Ziemeļvidzemē, netālu no Igaunijas robežas. Gan sēnes, gan meža darbinieki tos pamanījuši. Dzīvnieki ir apmeklējuši Valkas rajona “Anni” māju pagalmus un ēduši saimnieku plūmes. Viņi nebija noraizējušies par gaisā izšauto munīciju. Dabas aizsardzības pārvalde apspriež, kā turpināt, jo lāču uzvedība parāda, ka viņiem trūkst dabiskas tieksmes baidīties no cilvēkiem, ziņo Latvijas Radio.

Māju saimnieks atzīst, ka bija bailes par visu ģimeni. Lāči devās pie tuvējās plūmes, uz kuras bija uzkāpis viens no viņiem.

Andrejs Kalniņš piebilst: “Viņi pastaigājās pa mana pagalmu, tad devās pie kaimiņa un atrada plūmes.” Viņi mielojās vēl vairāk, līdz ieradās mednieki. Viņi nonāca pie secinājuma, ka lāčus nedrīkst aiztikt, tāpēc devās pēc šautenes.
Gaisā esošais signāls lāčus nebiedē. “Es runāju ar mednieku grupu. Viņiem nav bijusi šāda pieredze, lāči nav medīti, un viņiem ir tikai divi gadi. Tad es redzēju krievu video par lāčiem, un trešajā gadā lāči kļuva par meža valdniekiem.

Tagad mēs uztraucamies par to, kas notiks trešajā gadā, jo viņi jau droši tuvojas cilvēkiem. Lāči ir šķērsojuši tiltu uz māju “Dzirnavkalni” un tur apskādējuši ābeļdārzu, tāpēc ir pieraduši un nereaģē uz troksni.

Viņi sita ar katliem un pannām, kā tas bija ieteikts iepriekš skatītajā video, bet tas lāčiem neko nemainīja. Viņi nebaidās un turpina savas darīšanās. ”Saimnieks izteica savu viedokli.

Lāči atgriezās pagalmā, lai pārbaudītu atkritumu tvertni. Saimniecības “Kalni” pašniekam atgadījums ir izraisījis lielas bažas par to, kas notiks tālāk un kā rīkoties. Dagnija, saimnieka sieva, visvairāk uztraucas par savu dēlu, kuram jāiet pa meža ceļu, lai nokļūtu skolas autobusā.

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) arī saņēmusi informāciju par diviem lāčiem pie Igaunijas robežas jeb Vijciema. Pusaudžu lāču riskanta uzvedība rada nopietnas bažas par to, kā scenārijs varētu izvērsties.

Lāči, pēc DAP Dabas aizsardzības departamenta direktores Gitas Strodes teiktā, ieradās no patversmes Igaunijas pusē un tāpēc ir tik droši.

Ja ar Igaunijas pusi nevar rast risinājumu, Strode uzskata, ka būs nepieciešama ārkārtas izvēle, un dzīvnieki tiks iznīcināti.

trīs lāči suns vīrietis
TikTok

*Raksti Sirups.lv ir paredzēti tikai informatīviem un izglītojošiem mērķiem, tie neaizstāj profesionālu medicīnisko padomu, diagnostiku vai ārstēšanu. Vienmēr konsultējieties ar ārstu, ja Jums rodas jautājumi par veselības stāvokli.

Seko

Pievienojies mums Telegram grupā! Seko un diskutē.

      1 COMMENTS

      LEAVE A RESPONSE

      Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *