Padomi tavai ikdienai un dzīvesstilam 💙💛

Diāna, Dina, Dins
24.Feb.2024
Diāna, Dina, Dins
24.Feb.2024
LTV Supernova rezultāti 2022
Izklaide

LTV Supernova rezultāti 2022

Kādi ir LTV Supernova rezultāti 2022.gadā? Konkursā sacentās Miks Dukurs, Raum, Linda Rušeniece, Bermudu Divstūris, Miks Galvanovskis, Bujāns, Elīna Gluzunova, Inspo, Mēs Jūs Mīlam un Aminata. Lasi tālāk, lai uzzinātu rezultātus, uzvarētāju un īsu katra priekšnesuma apskatu.

Miks Dukurs – First Love (11. vieta)

Pirmais priekšnesums jeb ieraksts (jo pats Miks Dukurs nevarēja uzstāties), bija ļoti izjusts, emocionāls. Pati dziesma pat varētu būt lipīga. Atgādina kādu U2 hītu. Uz panākumiem Eirovīzijā ar šo dziesmu varētu būt šaubīgi. Lai arī tā ir lieliska atkārtotai atskaņošanai ikdienas playlist, vai tas ir Eirovīzijas formāts?

Raum – Plans (9. vieta)

Raum atgādina kautko no Amerikāņu vidusskolas tematikas mūzikliem. Skanējums arī tāds kā aizkavējies 10 gadus senā “tīņu” paaudzē. Šī dziesma varētu uzvarēt kādā “High School Musical” tipa sacensībā, ceļojot atpakaļ laikā. Mūsdienu Eiropas vairumam, diez vai tas būs relatable.

Linda Rušeniece – Pay My Own Bills (10. vieta)

Lindas Rušenieces dziesma atgādina kaut ko ļoti dzirdētu. Skanējums arī vecmodīgs, kā salds septiņdesmito rokenrols. Trūkst šova, kustīguma, vienkārša gurnu gorīšana bez dejas prasmēm. Krietni par stīvu Eirovīzijas priekšnesumam. Daudz atkārtošanās un kulminācijas trūkums.

Bermudu Divstūris – Bad (7. vieta)

Bermudu Divstūra diesma tiešām “Bad”. Vēstījums lēts, piedziedājums, kā jau vairumam mūsējo – tas rada iespaidu par aizkavēšanos 2010-tajos. Ar angļu valodas izrunu un arī gramatiku dziesmas tekstā viņi klibo tā, ka iekļūstot Eirovīzijā, izgāšanās būtu garantēta. Vai tiešām vispirms nevarēja pakonsultēties ar kādu angļu valodas skolotāju? Tomēr gribētos šāda mēroga pasākumos dzirdēt labāku angļu valodas izrunu, ko var teikt arī par raidījuma vadītājiem.

Miks Galvanovskis – I’m Just A Sinner (4. vieta)

Mikam Galvanovskim angļu valodas izruna arī ne visai perfekta. Protams, Eirovīzijā ir dalībnieki ar dažādām dzimatajām valodām, tomēr sadzirdēt korekti izrunātus vārdus ir svarīgi, lai dziesma būtu tāda, par ko gribētu balsot ārzemnieki. Kopumā priekešnesums interesants, nostaļģiski redzēt atsauces uz astoņdesmito rokmūziku ar to seksualizēto rokenrola stilu. Ņemot vērā 2021. gada roķīgos uzvarētājus – Måneskin, šis gabals tomēr varētu būt cerīgs. Prieks, ka uz Supernovu laiž arī rokmūziku, nevis tikai popu, kā tas bija sagaidīts pagājušā gada atlasē.

Bujāns – He, She, You & Me (3. vieta)

Protams, grupa Instrumenti un Intars Busulis ir lieliski mūziķi, bet jāpiekrīt Agnesei Rozniecei (agrāk Rakovska), ka Bujāna priekšnesums un pati dziesma nu dien nebija mūsdienām atbilstoša. Tipiska deviņdesmito klubu mūzika. Ir lietas, kas jāatstāj pagātnē. Angļu valoda arī viņiem nebija perfekta. Piedziedājums rada iespaidu, ka viņiem ir pavisam primitīvas angļu valodas zināšanas. Sorry, bet puiši, vai neesat par vecu šim šovam?

Elīna Gluzunova – Es Pabiju Tur (5. vieta)

Kā zināms, eksperti Elīnas Gluzunovas priekšnesumam nedod daudz cerības, jo tas ir Latviski. Bet kāpēc gan ne? Mēs nebūtu ne pirmā, ne pēdējā valsts, kas Eirovīzijā piedalītos ar dziesmu savā valodā. Ir kādreiz arī jāuzdrošinās būt pašiem. Kā pieredzēts, arī tādi priekšnesumi var saņemt labus rezultātus. Elīnas dziesma nedaudz atgādina pagājušā gada Eirovīzijas Francijas dziesmas Voilà (Barbara Pravi) latviešu versiju. Dziesma maigi un izjusti parāda latvisko dvēseli un kāpēc gan to neparādīt visai pasaulei?

Citi Zēni – Eat Your Salad (1. vieta)

Kas der TikTokam, ne obligāti derēs uzvarai Eirovīzijā. Vai tomēr derēs? Arī šī dziesma, līdzīgi kā citas šī gada dziesmas, satur pārāk daudz vienveidīgas atkārtošanās un trūkst kulminācijas. Skanējumā arī šī grupa nebija visai mūsdienīga, izvēloties funk stilu. Piedziedājums vismaz ir lipīgs un priecē angļu valodas izrunas prasmes, ko nevar teikt par vairumu no citiem dalībniekiem.

Inspo – A Happy Place (8.vieta)

Inspo radīja vēsas jeb kā angliski teiktu, chilling sajūtas ar savu alternatīvo skanējumu, bet par gaumi jau nestrīdas. Sulīgajā dziesmas otrajā daļā vokāls varēja būt spēcīgāks. Šī dziemas daļa arī beidzās tik ātri, ka nevarēja paspēt īsti ieklausīties. Kaut arī dziemas nosaukums ir A Happy Place, tā rada vairāk drūmu nekā priecīgu iespaidu. Angliski “t” neizrunā, kā “c” 🙁 please!

Mēs Jūs Mīlam – Ritch Itch (6. vieta)

Uzmetot aci “Ritch Itch” un īpaši neiedziļinoties, tas izskatās pēc Eirovīzijas formāta. Vizuālais noformējums ir tāds, ko var iedomāties uz Eirovīzijas skatuves. Tomēr te arī mūsu domas sakrīt ar Agnesi – trūkst vērtību un redzamais šķiet vien perversija. Lai nu kā, jautri ir un Eiropa uz šo varētu paķerties. Ja neņem vērā dziesmas vārdus, skanējums un vizuālais rada līdzīgu vaibu kā pagājušā gada lietuviešu grupas The Roop dziesma Discoteque.

Aminata – I’m Letting You Go (2. vieta)

Arī mēs nešaubāmies, ka Aminata ir lieliska. Mēs jau zinām, ka viņa prot un māk un viņai viss padodas, kas attiecas uz Eirovīzijas formātu. Vai tiešām mums ir tikai viena tik laba kā Aminata? Gribētos tomēr uz Eirovīziju palaist arī kādu citu. Katram sava kārta.

Kā tad nu bija?

Tā pat, kā daudzi citi eksperi (gan profesionālie, gan dīvāna), mēs pievienojamies viedoklim, ka šajā fināla sastāvā nu īsti nav ne šis, ne tas. Var jau būt, ka pusfinālistu vidū bija kādi, kas būtu cerīgi Eirovīzijai. Par nožēlu, mūsu favorīte KATŌ netika līdz finālam. Vēl (var teikt) jaunā vokāliste ir veiksmīgi uzsākusi solo dziedātājas karjeru. Ne katrai backvokālistei izdodas pārvarēt šo barjeru un atrast savu priekšplāna tēlu. Viņai ir tas, kas vēl trūkst daudziem konkursantiem – savs unikālais stils gan vizuāli, gan muzikāli.

Kas uzvarēja?

Kas tad nu tika pie uzvarētāja lauriem? Jā, arī mēs neticājam, ka uzvarētāji būs Citi Zēni. Lai veicas 2022. gada Eirovīzijā!

Ja neredzēji raidījumu, to var noskatīties LTV arhīvā internetā replay.lsm.lv.