Portāls tavai ikdienai un dzīvesstilam 💙💛

Aleksejs, Aleksis
17.Jul.2024
Aleksejs, Aleksis
17.Jul.2024
sausi mati
Ikdiena Veselība

Sausi mati – 5 padomi to atjaunošanai

Matu sausumu un bojājumus veicina dažādi faktori, piemēram, mitrums, smēķēšana, karstums, saules iedarbība utt. Taču, ja tev ir sausi mati, tas nenozīmē, ka saskaries ar nopietnu veselības problēmu, vai taviem matiem kaut kas kaiš. Viss ir atkarīgs no to kopšanas. Esam sagatavojuši 5 vienkāršus padomus, kas palīdzēs sausu matu atjaunošanai, kā arī papildinās tavu matu kopšanas rutīnu!

1. Dzer vitamīnus

Viena no ķermeņa pamatvajadzībām ir noteiktu vitamīnu uzņemšana, kas tiešā veidā ietekmē arī tavu matu un nagu veselību. A un C vitamīns, biotīns un dzelzs ir galvenie uztura bagātinātāji, kas padarīs matus veselīgākus un spīdīgākus. 

Uztura bagātinātāju vietā vari uzņemt vērtīgas olbaltumvielas, kas ir bagātas ar peptīdiem un omega-3, piemēram:

  • lasis
  • austeres
  • makrele
  • tuncis
  • sardīnes

Vai arī savā uzturā iekļaut vairāk antioksidantus, piemēram, valriekstus, pupiņas, mellenes, brokoļus, tomātus utt.

2. Neļauj matiem izžūt dabīgi

Ja tavi mati pēc mazgāšanas ir trausli un grūti ieveidojami, žāvēšanas procesā tie var zaudēt pārāk daudz mitruma. Tā vietā mēģini matus ietīt dvielī. 2011.gada pētījumā tika atklāts, ka ilgstoši atstājot matus mitrus, rodas bojājumi, kas ir pielīdzināmi matu žāvēšanai ar fēnu. No gulēšanas ar slapjiem matiem arī vajadzētu izvairīties, taču, ja tomēr tā notiek, izmanto zīda spilvendrānu, lai to mitrums neiekļūst spilvenā.

3. Pamēģini iet aukstās dušās

Liela iespējamība, ka, izmantojot karsto ūdeni dušā, tiks applaucēti tavi mati. Lai šādas situācijas mazinātu, ieteicams iet aukstā dušā. Šāda

pieeja ne tikai paātrina matu augšanu, bet arī dod dažādus ieguvumus veselībai. Zinām, var likties vājprātīgi lēkt uzreiz iekšā aukstā dušā, bet patiesībā tas ir jādara pakāpeniski. Pēc matu mazgāšanas (šampūns un kondicionieris), lēnām griez uz vēsāku ūdens temperatūru un 1-2 minūtes skalo matus, lai atdzīvinātu šķipsnas un atsvaidzinātu galvas ādu.

4. Matu kopšanas rutīnai pievieno ēteriskās eļļas

Argāna eļļa ir kļuvusi par populāru līdzekli matu sausuma mazināšanai, kas lielākoties tiek izmantots mājas apstākļos. Izmantojot dažus pilienus eļļas matu galos, var panākt to elastīgumu. Savukārt citi ēteriskie līdzekļi, piemēram, piparmētru un lavandas eļļa palīdz apturēt matu izkrišanu un novērst to lūšanu. Lieliska opcija ir sajaukt kopā visas iepriekš minētās eļļas, pievienojot klāt kokosriekstu eļļu – laika gaitā, regulāri kopjot matus pēc šīs tehnikas, būs novērojami acīmredzami uzlabojumi.

5. Regulāri apgriez matus

Nav noslēpums, ka sašķēlušies matu gali var padarīt tos grūti ieveidojamus, un veicināt nepatīkamu sausuma vai raupjuma sajūtu. Tādēļ ir svarīgi veikt regulārus pierakstus pie friziera, piebilstot, lai tiek apgriezti neveselīgie, bojātie mati, kas kavē jaunu matu augšanu. Kamēr vēl sēdi friziera krēslā, nebaidies pajautāt frizierim padomus tavu matu tipa un garuma kopšanai – tas palīdzēs novērst bojājumus, jo, iespējams, pamainīsiet līdzekļus un metodes, ko līdz šim pielietojāt savā matu kopšanas rutīnā.