Portāls tavai ikdienai un dzīvesstilam 💙💛

Aleksejs, Aleksis
17.Jul.2024
Aleksejs, Aleksis
17.Jul.2024
kosmētika
Dzīvesstils Ikdiena

Kosmētika: 6 izplatītākās kļūdas, kas tiek pieļautas, to uzklājot

Daži no mums neapzinās kosmētikas kļūdas, kas tiek pieļautas katru dienu. Sejai piemērotu kosmētikas toņu, kā arī zīmolu atrašana ir grūts uzdevums – dažiem var paiet gadi, kamēr tiek atrasti pareizie produkti. Turklāt, atrodot pareizos līdzekļus, var gadīties saskarties ar grūtībām izveidot vēlamo izskatu. Mēs esam šeit, lai izskaidrotu parastas mākslīgā grima prakses, no kurām tev vajadzētu izvairīties. Tas palīdzēs tikt skaidrībā ar to, ko drīkst un ko nevajadzētu darīt.

Kosmētikas uzklāšana uz sausas ādas

Kosmētikas uzklāšana uz sausas ādas ir viena no lielākajām grima kļūdām. Pielietojot šādu tehniku, seja var izskatīties blāva, saplaisājusi, veca un nogurusi. Atceries, ka viss labais tiek veidots uz stabila pamata, un šajā gadījumā – pareizi mitrinātas sejas. Tāpēc pirms grima uzklāšanas pārliecinies, vai tava seja ir pietiekami mitrināta.

Kosmētikas uzklāšana nepiemērotā apgaismojumā

Kad vēlies noskaidrot, kas no produktiem der tieši tavai sejas ādai, vēlams to pārbaudīt dabiskā apgaismojumā. Ja tiek darīts pretēji, pamanīsi, ka neizskatīsies tik glaimojoši, kā cerēji. Ja ir iespēja, vienmēr izvēlies vislabāko iespējamo apgaismojumu, lai vēlāk nav jākaunas par kakla un sejas ādas krāsas atšķirību.

Nepareizi ieveidotas uzacis

Glīti veidotas uzacis izceļ tavas acis, savukārt kuplas izskatās nekoptas. Plānas vai kurkuļa formas uzacis neglaimo acīm un pilnībā izmainīs tavu izskatu. Kā lai saprot, kura uzacu veidošanas tehnika ir piemērota tieši tev? Pavisam vienkārši – vērsies pie profesionāļa, lai saņemtu godīgu un atbilstošu padomu. Taču atceries zelta likumu, kas jāzina ikvienai – uzacu zīmulis ir domāts tam, lai sniegtu tavām uzacīm dabisku izskatu, tādēļ tev par katru cenu ir jāizvairās no skarbām līnijām, kas dos pretēju efektu.

Nepareiza sejas kontūrēšanas tehnika

Bronzeris jeb sejas kontūras pūderis nav paredzēts uzklāšanai uz visas sejas. Galvenā ideja ir izmantot to tieši tur, kur saule dabiski skartu tavu seju, piemēram, uz vaigu kauliem, pieres augšdaļas (tuvu saknēm) un žokļa līnijas. Ja dari to pareizi, pamanīsi, ka ar savām kustībām zīmē skaitli 3 abās sejas pusēs.

Pārlieku liels daudzums vaigu sārtuma

Nepareizas vaigu sārtuma uzklāšanas dēļ var nākties izskatīties pēc klauna. Ikreiz, kad uzklāj vaigu sārtumu, izmanto tonālo krēmu. Pretējā gadījumā krāsa kļūs pārāk cieta uz taviem vaigiem. Atceries uzklāšanas tehniku – izmanto otu, lai uzklātu produktu, bet vispirms nosit pārpalikumu no otas, un tikai tad uzklāj to uz sejas. Kādēļ tikai šādi? Nenokratot lieko produktu no otas, uz savas sejas uzklāsi pārāk pārspīlētu vaigu sārtuma kārtu, ko būs grūti izlabot.

Pārāk daudz tonālā krēma

Pārāk daudz tonālā krēma nenāks par labu ādai, un tavs grims izskatīsies biezs un sakrokojies. Ja vien nelieto vieglu kosmētiku, tev nav jāizmanto tonālais krēms uz visas sejas. Uzklāj to uz vaigiem, deguna un zem acu zonām. Noteikti pārliecinies, ka tonālais krēms atbilst tavam ādas tonim – neizmanto krēmu, kas ir gaišāks par tavu ādu. Tas tikai akcentēs plankumus, smalkās līnijas un visas nepilnības. Uzklājot tonālo krēmu, neaizmirsti par kaklu un ausīm.