Portāls tavai ikdienai un dzīvesstilam 💙💛

Aleksejs, Aleksis
17.Jul.2024
Aleksejs, Aleksis
17.Jul.2024
Uzturs Veselība

Vai svaigi spiestās sulas tiešām ir tik veselīgas

Neatkarīgi no tā, vai tev patīk pa ceļam mājās paņemt pudeli pēc treniņa no iecienītākā veikala vai pasūtīji detoks kūri pastā, vai arī pagatavoji to mājās, kāds patiesībā ir labums no tām? Skaidro Dženifera Haita, M. D., Kolumbijas universitātes medicīnas centra medicīnas profesora asistente un Kolumbijas presbiteriāņu interniste.

“Auksti spiesta sula attiecas ir sula, kas pagatavota, izmantojot hidraulisko presi, lai iegūtu sulu no augļiem un dārzeņiem, kas atšķiras no pasterizācijas procesa, kas saistīts ar lielu siltumu,” saka Dr Haythe. “Auksti spiests process ietver augļu un dārzeņu sasmalcināšanu un pēc tam saspiešanu starp divām plāksnēm pie ļoti augsta spiediena.” Pasterizācijas process palīdz nogalināt sulas potenciāli kaitīgās baktērijas, savukārt aukstās presēšanas process pēc iespējas vairāk šķidruma un barības vielas izvada no produkcijas. Visas sulas nav izveidotas vienādas, un daudzi pārtikas preču veikali un veselības veikali pārdod gan pasterizētas, gan nepasterizētas sulas. Ir svarīgi apskatīt, ko jūs pērkat.

Kad sula tiek pasterizēta, tā pati augstā temperatūra, kas nogalina baktērijas, arī palīdz pagarināt glabāšanas laiku. Šī iemesla dēļ grūtniecēm vajadzētu pieturēties pie pasterizētam sulām.

Tas nozīmē, ka pasterizētā apelsīnu sula, ko jūs iegādājaties pārtikas preču veikalā, visticamāk, turēsies ilgu laiku, savukārt svaigi spiestās sulas vajadzētu turēt tikai dienu.

Tā kā aukstās presēšanas procesā neizmanto siltumu vai skābekli, barības vielas netiek zaudētas, kā tas parasti notiek, pasterizējot. Tas liek auksti spiestai sulai izskatīties labākāi, vai ne?

Ne vienmēr, saka Dr Haythe. Auksti presētas sulas augsta spiediena pārstrāde atstāj aiz mīkstuma, kur parasti tiek uzglabāta šķiedra, tāpēc auksti spiestām sulām šķiedrvielu var pietrūkt. Neatkarīgi no tā, kāda veida process notiek jūsu sulai, visās sulās joprojām ir daudz cukura. Dzerot augļus un dārzeņus, ķermenis var dot tai nepieciešamās barības vielas. Bet trūkstošā šķiedra var ietekmēt jūsu glikozes līmeni un pat svaru, jo jūs varat patērēt vairāk kaloriju, cenšoties sasniegt pilnīgu sajūtu, ka pietrūkst, izmantojot uzkodas, kas pildītas ar šķiedrvielām. Pat vairāk: “nav datu, kas apstiprinātu domu, ka auksti spiestas sulas ir veselīgākas nekā citas sulas.”

Tomēr tas nenozīmē, ka jāatskās no auksti spiestās slulas. Tikai pārliecinieties, ka iegādājaties labāko kombināciju – vēlams tādu, kurā ir tumši lapu zaļumi, kas sniegs papildus barības vielu, nevis tikai augļu sulas, kuru cukura saturs būs daudz lielāks. Tā kā šķiedru nodaļā šo sulu trūkst, ir svarīgi, lai sula būtu baudāma tikai kā veselīga uztura papildinājums, nevis kā aizstājējs. Izvēlieties maisījumu, kurā ir avenes, kazenes, bumbieri vai avokado, jo tajos ir daudz šķiedrvielu un tie, visticamāk, patur daļu no tā pat pēc aukstās presēšanas procesa.

Vissvarīgākais, Dr Haythe saka, ir pārliecināties, ka, dzerot sulas, jūs joprojām dzerat daudz ūdens. Dzeramais ūdens ir vienkāršs veids, kā saglabāt veselību un samazināt kaloriju daudzumu kalorijās. Pirms pērkat auksti spiestu sulu, noteikti izlasiet arī etiķeti. Uz pudeles jābūt skaidram “izlietot līdz” datumam, jo ​​šīs sulas var ātri sabojāties. Ņemiet vērā, ka daudzās pudelēs ir vairāk nekā viena porcija – ja jūs dzerat visu visu uzreiz, tas varētu būt vairāk cukura un kaloriju, nekā jūs nolemjāt.

Tātad, ja vēlaties paķert auksti spiestu sulu papildu uztura uzlabošanai, dodieties pēc tā. Vai meklējat brīnumu pudelē, lai palīdzētu noņemt vēdera uzpūšanos un detoksikāciju? Jums var šķist īstermiņa rezultāti, taču, saglabājot veselīgu uzturu un regulāri sportojot, jūs iegūsit ilglaicīgus rezultātus.

Avots: Fitness Magazine