Portāls tavai ikdienai un dzīvesstilam 💙💛

Aleksejs, Aleksis
17.Jul.2024
Aleksejs, Aleksis
17.Jul.2024
Veselība

5 veidi kā uzlabot koncentrēšanās spējas pēc atvaļinājuma

Vasara, un daudziem no mums atvaļinājumu laiks. Ja Tavs atvaļinājums vai nedēļas nogales izbraukums vēl nav aizvadīts, tev noderēs mūsu ieteikumi veiksmīgai atvaļinājuma aizvadīšanai.

  1. Pilnvērtīga sagatavošanās

Viss sākas ar gatavošanos, tāpēc labāk vēl pirms došanās brīvdienu izbraukumā sagatavot sarakstu ar lietām, kas jāatceras. Dariet to divas dienas iepriekš – šajā laikā atcerēsieties lietas, par kurām vēl nepadomājāt. Pirms došanās prom, atstājiet savu darbavietu kārtībā, lai atgriežoties būtu iespēja sākt darbadienu no baltas lapas.

2. Laicīga atgriešanās

Kurš gan grib dzirdēt par atvaļinājuma saīsināšanu!? Jo ilgāks, jo labāk. Tomēr iesakām neatgriezties no atvaļinājuma pēdējā brīdī, bet vismaz pēdējās atvaļinājuma dienas pievakarē, lai paspētu izlasīt tos e-pastus, kas jau gaida, un būt gataviem jaunajai darbadienai. Iegādāties pārtikas produktus, lai darbadienas rītā varētu pagatavot jaukas brokastis, kas palīdzēs neradīt lieku stresu pēc atgriešanās.

3. Atslēdzieties no digitālo komunikāciju pasaules

Atvaļinājuma laikā neatbildiet uz e-pastiem, ja vien tas nav neatliekams gadījums, jo kad gan vēl būs iespēja pilnībā atpūsties no darbiem?  Atbildot uz e-pastiem, liksiet kolēģiem noprast, ka esat pieejami, līdz ar to tiks sūtīts vēl vairāk vēstuļu. Uzlieciet e-pasta filtru, lai zinātu, uz kurām vēstulēm atbildēt vispirms pēc atgriešanās. Jūs taču nevēlaties sabojāt relaksācijas iespējas savā atvaļinājumā.

4. Esiet pirmais/ā ofisā

Strādāšana bez kolēģu telefona zvaniem uzlabos Jūsu koncentrēšanos, tādēļ ierodaties darbā pusstundu vai pat stundu agrāk, atkarībā no tā, cik ilgi bijāt prom, un atbildiet uz iekrātajiem ziņojumiem. Priekšniecība novērtēs Jūsu apzinīgumu. Neatstājiet ziņu “ārpus ofisa” savā darbavietā jau pirmajā dienā.

5. Visbeidzot – atgriezieties pie treniņiem

Vēlme izlaist treniņu pēc atvaļinājuma beigām tikai palielinās stresu. Centieties atturēties no šī kārdinājuma, bet izsvīstiet, lai noņemtu kaut mazāko stresu un uzlabotu prāta skaidrību. Ja atvaļinājumā atturējāties no fiziskajām aktivitātēm, samaziniet savu ierasto treniņu slodzi pēc atgriešanās, līdz organisms atkal pie tās pierod, iesaka speciāliste Kerija Pētersone.

Neaizmirstiet arī par “smadzeņu pārtiku” darba spēju uzlabošanai. Šim nolūkam ēdienkartē var iekļaut tādus produktus kā lasis un avokado. Ja atvaļinājumā mainījies miega cikls, mēģiniet atgriezties pie ierastā pēdējās atvaļinājuma dienās, lai pirmajās atvaļinājuma dienās neciestu no miega trūkuma. Vēlam izdevušos atvaļinājumu un produktīvu jauno darba cēlienu!

Idejas aizgūtas no Fitness Magazine.