Portāls tavai ikdienai un dzīvesstilam 💙💛

Aleksejs, Aleksis
17.Jul.2024
Aleksejs, Aleksis
17.Jul.2024
Lonski&Classen
Izklaide Mūzika

Jana Tīrsena koncerta īpašie viesi “Lonski&Classen”

Kļuvis zināms, ka vācu duets “Lonski&Classen” apstiprināts par Jana Tīrsena koncerta īpašajiem viesiem. 16.martā koncertzālē “Palladium” berlīnieši “Lonski&Classen” uzstāsies ar aptuveni 40 minūšu garu programmu, kuras ietvaros sola izpildīt visas savas pazīstamākās kompozīcijas – The Killer, Dreams, Strain Everything, The Living Dead u.c.

Ģitārists Lūkass Lonskis un bundzinieks Fēlikss Klāsens viens otru pazīst kopš bērna kājas. Un, šķiet, tikpat ilgi viņi arī muzicē kopā. Izmantojot tikai ģitāru, bungas un abus balsis, viņi rada pārsteidzošanas emocionalitātes uzlādētas muzikālas gleznas.

Talantīgā dueta debijas albums “Climbing On Branches” tika izlaists 2009.gadā. Toreiz puiši sevis meklējumos ceļoja plašajā mūzikas laukā, piestājot te pie postfolka, te krautroku, te vienkārši izpaužot sevi kā dziesminiekus.

Jaunākais albums “The Space Between Us” klajā nāca 2020.gadā, un tā tapšanā “Lonski&Classen” sadarbojās ar Janu (arī ieraksta līdzproducents) un Emīliju (vokāls) Tīrseniem, pievienojoties Tomasam Poli (modulārie sintezatori) un Eliotam Armēnam (klavieres).

Likumsakarīgi, ka tādējādi ierasti lakoniskais “Lonski&Classen” muzikālais izteiksmes veids kļuvis ievērojami bagātāks. Lonskis un Klāsens atzīst, ka dažas radošās idejas, gan jau pārdomātā un pārstrādā veidā, sakņojas vēl iepriekšējā albuma “All Tomorrow Is Illusion” (2014) materiālā, kur tās tika noliktas malā līdz pienācīgam brīdim. Pievienojot vēl virkni muzikālo skeču, kas bija sakrājušies dažādos laika posmos un ļaujoties dažādiem improvizācijas vilinājumiem, ieraksts tikai veikts Jana Tīrsena “Studio Eskal” Ušantas salā un tālāk jau pieslīpēts “Lonski&Classen” Berlīnes studijā.

Tādas dziesmas kā piemēram Universe, stāsta par cilvēku, kurš nevēlas padoties, taču visa viņa dzīvi tiek iespiesta vienā jautājumu sarakstā. Kur ir manas robežas? Ko nozīmē mīllestība? Kur tas viss ved? Un vai man tiešām vajadzētu atmest smēķēšanu?

“Izolācija” un “attālums” ir vārdi, no kuriem “Lonski&Classen” dod priekšroku atturēties. Viņus satrauc bezgalīgā iespēju telpa, kurā var vērot, kā starppersonu attiecību samezglojumi kļūst stabili. “The Space Between Us” ir mūzika, kurā līdz ar katru klausīšanos reizi atklājam ko jaunu. Mūzika, kas vienmēr kaut kur ved. Un tomēr spēj saglabāt ceļojuma noslēpumainību.

Vairāk info:

http://Facebook.com/lonskiandclassen

https://www.facebook.com/LTipsAgencyLatvia

Video:

Universe – https://www.youtube.com/watch?v=WdsRI7zN-QA

You Will Come In Parts – https://www.youtube.com/watch?v=ztSJf8Ir1hQ

Dream – https://www.youtube.com/watch?v=kJVpxqS3BWA