Portāls tavai ikdienai un dzīvesstilam 💙💛

Aleksejs, Aleksis
17.Jul.2024
Aleksejs, Aleksis
17.Jul.2024
Ziņas

17. novembrī visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules Priekšlaicīgi dzimušo bērnu diena

Gaisma sniedz cerību, kad apkārt ir tumsa – tā silda un dod spēku grūtos brīžos. 17. novembrī visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules Priekšlaicīgi dzimušo bērnu diena! Katru gadu Latvijā ~1000 bērnu piedzimst pirms noteiktā laika. Viņiem ir nepieciešama Gaisma!

Lai pievērstu uzmanību priekšlaicīgi dzimušiem bērniem un priekšlaicīgi dzimušo bērnu aprūpes jautājumiem, 17. novembrī jau piekto gadu pēc kārtas Latvijā tiks atzīmēta Priekšlaicīgi dzimušo bērnu diena, kuras ietvaros notiks Satikšanās svētki – tikšanās un īpašs dievkalpojums priekšlaicīgi dzimušo bērnu līdzcilvēkiem, ārstiem, māsām un ikvienam cilvēkam Rīgas Vecās Svētās Ģertrūdes baznīcā.

Vienlaikus Pasaules Priekšlaicīgi dzimušo bērnu dienas simbols tiks izgaismots no 17. līdz 20. novembrim gaismas festivāla “Staro Rīga 2016” laikā, kad pie Rīgas Vecās Svētās Ģertrūdes baznīcas būs iespējams apskatīt gaismas objektu “Es piedzimu agrāk”.

17.novembrī, plkst. 18.00 – 19`00 , Rīgas Vecās Svētās Ģertrūdes baznīcā aicinām uz satikšanos priekšlaicīgi dzimušo bērnu vecākus un bērnus, kā arī līdzcilvēkus un speciālistus, kas palīdzējuši šajā pasaulē ienākt “steidzīgajiem” bērniņiem, esot līdzās brīžos, kad tas visvairāk nepieciešams, iedrošinot vecākus turpināt cīnīties par bērna dzīvību, un nepadoties grūtībām, ar kurām nākas saskarties mazuļa dzīves sākumposmā.

Tāpat 17.novembrī ikviens interesents plkst. 19.00 aicināts piedalīties dievkalpojumā, kas veltīts priekšlaicīgi dzimušo bērnu dienai – lai kopīgi dotu spēku un atbalstītu tos, kurus bērniņa priekšlaicīga piedzimšana skārusi nesen un, kuri ir grūtā ceļa sākumā, rodot cerību un mierinājumu tiem,  kam pāragra bērniņa piedzimšana radījusi nopietnas sekas visas mazuļa turpmākās dzīves garumā, kā arī lai pateiktos par bērna dzīvību un vienkārši būtu kopā un atbalstītu, priekšlaicīgi dzimušo bērnu ģimenes.

Satikšanās svētki patlaban ir kļuvuši par tradīciju daudzām ģimenēm, līdzcilvēkiem, mediķiem, jo tā ir iespēja dalīties pieredzē un sajūtās ar citiem, kas piedzīvojuši priekšlaicīgi dzimuša bērniņa ienākšanu ģimenē, savukārt mediķiem tā ir iespēja satikties ar priekšlaicīgi dzimušajiem  bērniem un to vecākiem neformālā vidē un savstarpēji izrunāt nozares sasniegumus un trūkumus, kā arī dalīties savā pieredzē un pārdomās, kā arī novērojumos par pieredzēto.

Gaismas objekts “Es piedzimu agrāk” ikvienam interesentam un Rīgas viesim bez maksas būs apskatāma no 17. līdz 20.novembrim, laika posmā no plkst. 17.00 līdz 23.00.

Plašāk par gaismas festivālu “Staro Rīga 2016”: www.staroriga.lv