Portāls tavai ikdienai un dzīvesstilam 💙💛

Aleksejs, Aleksis
17.Jul.2024
Aleksejs, Aleksis
17.Jul.2024
Ziņas

Sākas gatavošanās velomaratoniem

Pēdējos desmit gados Latvijā velobraukšanas nozare ir attīstījusies un ir ar augšupejošu tendenci. Uz ielām parādās arvien vairāk satiksmes dalībnieki, kas pārvietojas ar velosipēdiem – ne tikai tie, kas velosipēdu izmanto sportā vai amatieru sportā, bet arī tie, kuri velosipēdu izmanto atpūtai vai kā pārvietošanās līdzekli.
Janvāra un februāra mēnesī sākas gatavošanās velomaratoniem, tiek pasūtīti velobraukšanas tērpi un notiek reģistrēšanās braucienam, šis mums ir aktīvākais laiks, stāsta, uzņēmuma 4Cyclists vadītājs un Biznesa augstskolas Turība absolvents Kārlis Berlands .
Velobraukšanas nozare ir attīstījusies un to skaidri norāda arī dalībnieku skaits velomaratonos – piedalās gan liels, gan mazs, gan brālis, gan māsa. Lai arī veloceliņu mūsu pilsētā trūkst un to izbūve ir gausa, riteņbraucēji, kamēr ielas nesedz sniega kārta un temperatūra turas optimālā līmenī, ir daudz, un man ir prieks, ka daudzi to izmanto kā transportlīdzekli, lai nokļūtu līdz darbam un atpakaļ. Neesmu pārliecināts, vai Rīgā kādu dienu būs kā Amsterdamā, kas ir viena no riteņbraucējiem draudzīgākajām pilsētām pasaulē ar plašu veloceliņu tīklu. Varam vien cerēt, ka arī mūsu lielpilsētā varēsim dzīvot tādā vidē, kādā mums patiktu dzīvot – zaļā, mierīgā un tīrā vidē.

Jau trešo gadu darbojos velo nozarē un šis laiks man ir ļāvis saprast, ka velobraukšanas tirgus ir ārkārtīgi konservatīvs, un ir sarežģīti no ne-riteņbraukšanas lielvalsts tajā ielauzties. Janvāra beigas un februāris ir tas laika posms, kad Latvijā lielākā daļa komandu gatavo jaunos dizainus un veic pasūtījumus, lai aprīļa beigās, kad notiek pirmās sacensības, jaunie velobraukšanas tērpi jau būtu gatavi. Rudenī pasūtījumu daudzums ir būtiski mazāks, tāpēc,ja vēlamies izaugsmi un lielāku apgrozījumu, mums ir jāsāk eksportēt. Varbūt ceļš, ko ejam, ir lēnāks, bet, ja tas nes augļus jau tagad, tad, turpinot darboties, nesīs arī nākotnē, jo tas ir šai nozarei piemērots.

Iekļūšana Āzijas un Austrālijas tirgū būtu ideāls variants mūsu uzņēmējdarbības līdzsvarošanai
Runājot par pārējo Eiropu – pagājušajā vasarā bijām kā dalībnieki vienā no velobraukšanas TOP3 izstādēm, kur mums nāca klāt cilvēki un teica:” Jums ir superīgs produkts, viss ir ārkārtīgi forši, bet, pirms pasūtam, paskatīsimies, vai jūs būsiet dzīvi pēc 3 gadiem!”. Viņi ir piesardzīgi, mierīgi un nosvērti – mēs ar to rēķināmies un šobrīd strādājam ar tādu pašu nostāju, zinot, ka pārlieku liela uzbāzība un steiga noteikti neko nenesīs.Nākotnē raugoties iekļūšana tādā tirgū kā, piemēram, Āzija un Austrālija būtu ideāls variants mūsu uzņēmējdarbības līdzsvarošanai un sezonalitātes mazināšanai, jo viņiem vasara ir tad, kad mums ir ziema – ko vēl vairāk varētu vēlēties?

Velobraucēju kļūst arvien vairāk
Ceru, ka ar gadiem mūsu Rīga būs sapnis velobraucējam un pārvietošanās ar velosipēdu būs kļuvusi par ikdienas sastāvdaļu ikvienam.Nav nozīmes vai esi izvēlējies ar velo pārvietoties modes vai sporta dēļ, svarīgi ir tas, ka dzīvošana šādā vidē ir labāka mums visiem. Velobraucēji ir un būs vēl vairāk, ja vide tiks piemērota un sakārtota tā, lai pārvietošanās ar velo būtu daudz ērtāka, kāda tā ir šodien.