Portāls tavai ikdienai un dzīvesstilam 💙💛

Aleksejs, Aleksis
17.Jul.2024
Aleksejs, Aleksis
17.Jul.2024
smile band
Izklaide Mūzika Slavenības

Klajā nācis The Smile otrais albums

26.janvārī beidzot arī plašāka publika var iepazīties ar grupas The Smile otro albumu “Wall of Eyes”, par kuru kritiķi sajūsmas un atzinības epitetus dāsni dāļā jau aptuveni nedēļas garumā.

Līdz šim par albuma tendencēm varēja nojaust pēc singla Bending Hectic, tituldziesmas Wall of Eyes un janvāra sākumā rotācijā nonākušās Friend of a FriendDivām pēdējām video uzņēmis godalgotais kinorežisors Pols Tomass Andersons.

Atgādinām, ka The Smile kodolu veido Radiohead dalībnieki Toms Jorks (vokāls, ģitāra, basģitāra, taustiņistrumenti) un Džonijs Grīnvuds (ģitāra, basģitāra, taustiņistrumenti), kā arī dažādu grupu, tai skaitā džeza apvienības Sons of Kemet, bundzinieks un perkusionists Toms Skiners.

“Wall of Eyes” seko debijas albumam “A Light For Attracting Attention”, kas tikai izdots 2022.gada pavasarī un ko atzinīgi novērtēja ne vien mūzikas gardēži, bet arī plašāka auditorija. A Light For Attracting Attention” Lielbritānijas albumu topā ierindojās 5.vietā un tā iezīmīgākās kompozīcijas ir You Will Never Work in Television Again. Vēlāk tam sekoja The Smoke, Skrting on the Surface, Pana-vision, Free in the Knowledge un Thin Thing. 

Par “Wall of Eyes” Pitchfork apskatnieks raksta šādi:

“Pēc vairāku desmitgažu ilgas Radiohead skaņas uzlabošanas, atteikšanās un pārformulēšanas, Jorks un Grīnvuds, šķiet, beidzot sadūšojušies nepretoties — atslābt un ļaut saviem dziesmu rakstīšanas impulsiem absorbēt visu, kas tajā dienā skanējis viņu stereosistēmā. “Wall of Eyes” centrē uzmanību ap džezu, krautroku un progroku — estētiskām norādēm un satelīta žanriem, kas parasti tiek turēti pazīstamu grupu uzmanības nostūros. The Smile, lai arī dīvaināka un mežonīgāka, kopumā ērtāk iederas muzikālā visēdāja ārtoka tradīcijās.”

Kā redzams, arī pēc vairāku citu autoratīvu mūzikas izdevumu domām The Smile otrais albums izdevies izcils.

New Musical Express (https://www.nme.com) – 4*:

“Nav pārspīlēti pieņemt, ka The Smile šobrīd ir viena no labākajām un radošākajām pasaules rokgrupām.”

Rolling Stone (https://www.rollingstone.co.uk) – 4*:

“The Smile ir un joprojām paliek unikāli izcils piedāvājums.”

Dork (https://readdork.com) – 5*:

“”Wall of Eyes” paceļ 2024. gada mūzikas latiņu līdz pat debesīm.”

“[albums] nav dēvējams par ko citu, kā vien par meistardarbu.”

The Skinny (https://www.theskinny.co.uk) – 5*:

Viņi ir aizraujoši, ambiciozi un patiesi izcili.”

Uncut (https://www.uncut.co.uk)  – 9/10:

“Izaicinājumu, pārsteigumu un skaistuma ziņā Jorka, Grīnvuda un Skinera [sniegums] pielīdzināms Radiohead līmenim.”

Albumu “Wall of Eyes” var iegādāties šeit: https://thesmile.ffm.to/wall-of-eyes-album

www.bilesuserviss.lv vēl pieejamas biļetes uz Baltijā vienīgo The Smile koncertu, kas 13.augustā Siguldas Pilsdrupu estrādē notiks “Wall of Eyes” turnejas ietvaros.