Portāls tavai ikdienai un dzīvesstilam 💙💛

Aleksejs, Aleksis
17.Jul.2024
Aleksejs, Aleksis
17.Jul.2024
Iedvesmai Slavenības

Intervija ar peldētāju Gundegu

Gundega ir godalgota peldētāja no Jelgavas, kas pierādījusi savas spējas ne vien Latvijas, bet arī starptautiskā mērogā. Lai dotu iespēju arī jums uzzināt, kā viņai izdodas saglabāt neatlaidību un sasniegt kārotos mērķus, esam sagatavojuši nelielu interviju.

Kas tevi pamudināja sākt nodarboties ar šo sporta veidu? Vai esi mēģinājusi iesaistīties arī citos sporta veidos?

Ar sportu, konkrēti peldēšanu, sāku nodarboties, kad otrajā klasē bija obligātā peldēšanas apmācība. Nevarētu teikt, ka man padevās, bet toties patika. Peldēt iemācījos tikai gadu pēc peldēšanas apmācības beigām. Kad biju pašmācības ceļā iemanījusies noturēties virs ūdens, nākošajā mācību gadā sāku brīvprātīgi apmeklēt treniņus pelēšanā.

Kā nodarbošanās ar sportu ir mainījusi tavu ikdienu un dzīvi kopumā?

Nodarbošanās ar sportu manu ikdienu ietekmē minimāli, jo ar to nodarbojos praktiski visu savu mūžu, bet varu būt droša, ka ikdienišķie treniņi mani ir padarījuši daudz stiprāku un spējīgu ātri reaģēt jebkādās neierastās situācijās, kā arī sportošana ir devusi lielu gribasspēku tiekties uz saviem mērķiem.

Kādi ir tavi treniņi? Vai tajos tiek iekļauti citi sporta veidi – svaru zāles, skriešana vai kas cits?

Pati pelēšana ir katru dienu, pat divreiz dienā – no rīta un vakarā. Vienīgā brīvdiena ir svētdiena. Starp peldēšanas treniņiem – citreiz pirms, citreiz pēc – nodarbojos ar skriešanu (vasaras sezonā), bet ziemas sezonā bez „slapjajiem” treniņiem ir arī “sausie” treniņi, kuros tiek attīstība vispārējā fiziskā sagatavotība, lokanība, kā arī tiek veikti dažādi spēka, ātruma un izturības vingrinājumi sporta vai trenažieru zālē.

Par ko domā pirms starta? Vai esi uztraukusies, koncentrējies startam vai arī brīvi aprunājies ar konkurentēm?

Pirms starta es domāju par tehniku un visām niansēm, ar kurām saskaršos distancē. Ir divu veidu cilvēki – tādi, kas gūst pirms starta enerģiju, komunicējot ar citiem, lēkājot, smejoties, respektīvi  – nekoncentrējoties startam, atbrīvojot savu prātu no visa. Otrs veids – sportists ir dziļi iegājis savā pasaulē un nereaģē uz blakus notiekošo. Pati piederu pie otrā varianta sportistiem.

Kāda bija tava pirmā uzvara sacensībās?

Gluži pašu pirmo uzvaru sacensībās es neatceros, atceros tikai savu pirmo lielāko sasniegumu – 1.vietu Latvijas junioru čempionātā. Toreiz milzīgs stimuls bija ģimene, kas bija atnākusi kuplā skaitā mani atbalstīt,- viņiem tas izdevās.

Kā tu motivē sevi regulāri trenēties un tiekties uz mērķiem?

Veiksmīgie starti mani motivē  tik pat ļoti, kā tie starti, kad rezultāts ir sliktāks kā gaidīju. Kad ir labi- gribas vēl labāk, kad ir slikti- gribas vēl labāk veikt to pašu distanci.

Kāds ir tavs spēka ēdiens/dzēriens?

Mans spēka ēdiens viennozīmīgi ir gaļa, bez kuras, manuprāt, nav iespējams izturēt lielāku slodzi, netraumējot muskuļu audus. Brokastīs vienmēr ēdu pilngraudu auzu pārslas, nekad nevaru iztikt arī bez šokolādes.

Vai pieļauj iespēju kādreiz kļūt par treneri?

Pašlaik piestrādāju par pelēšanas treneri, iespējams, ka gribētu arī turpināt strādāt sporta jomā, bet diez vai par peldēšanas treneri.

Ko vari novēlēt lasītājiem?

Sākt sportot un pēc iespējas aktīvāk pavadīt savu ikdienu, jo arī pēc garām darba dienām, kad cilvēks jūtās pārguris, fiziska slodze dod jaunu apslēptās enerģijas pieplūdumu.