Portāls tavai ikdienai un dzīvesstilam 💙💛

Aelita, Gastons
15.Apr.2024
Aelita, Gastons
15.Apr.2024
Treniņi

6 vēdera preses vingrinājumi mājās vai zālē (15 minūtes)

Šos vēderpreses vingrinājumus vari izpildīt mājās. Šie vēdera preses vingrinājumi derēs jebkurai sagatavotības pakāpei – gan sievietēm, gan vīriešiem. Cilvēki ar labāku sagatavotību var atkārtot visu ciklu vēlreiz. Sagatavo vingrošanas paklāju vai mīkstāku pamatni ērtākai vingrinājumu izpildīšanai.

1. Planks

Planks ir populārs vingrinājums, kas palīdz nostiprināt ne tikai vēdera muskuļus, bet arī visu ķermeņa centru, muguru, plecus un rokas. Atbalsties uz rokām, kas saliektas elkoņos, tā, lai apakšdelmi būtu uz zemes. Visam ķermenim jābūt taisnā līnijā, galva taisni uz priekšu, to nedrīst pacelt uz augšu. Svarīgi saglabāt taisnu muguru arī krustos, lai vēders nebūt izkārts, bet stingrs. Kāju daļa atbalstās uz kāju pirkstiem. Noturi pozīciju vismaz 20 sekundes.

planks vingrojums

Šie vingrinājumi nav piemēroti visiem. Ja neesi pārliecināts/a par savu veselības stāvokli, pirms trenējies – konsultējies ar savu ārstu.

2. Kalnā kāpējs

No planka pozīcijas iztaisno rokas, atbalstoties uz plaukstām, un vienu pēc otras uz priekšu saliec kājas. Izpildi vingrojumu vismaz 30 sekundes.

kalnā kāpējs vingrinājums

3. Klasiskais vēdera preses vingrojums

Sākumstāvoklis – guļus uz muguras, kājas saliektas. Turot rokas pie galvas (neliecot galvu uz priekšu, bet turot taisnu sprandu), paceļ ķermeņa augšdaļu no zemes (vai tikai plecu daļu saudzīgākam variantam). Atkārto vismaz 30 sekundes.

vēderpreses vingrinājumi
Jonathan Borba, Pexels

4. Vēdera prese ar pagriezienu uz sāniem

Sākomstāvoklis – guļus uz muguras, kājas saliektas. Turot rokas pie galvas (neliecot galvu uz priekšu, bet turot taisnu sprandu), paceļ ķermeņa augšdaļu no zemes un pagriež to uz vieniem sāniem, nākošajā pacelšanās reizē – uz otriem sāniem. Izpildi vingrojumu vismaz 30 sekundes.

vingrinājums sāniem

5. Vingrinājums – celis pret elkoni

Sākuma stāvoklis tāds pats, šoreiz no zemes paceļam vienu elkoni un pretējo celi, savienojot tos. Atkārtojam 30 sekundes ar katru pusi.

vingrojums vēdera presei celis prêt elkoni

6. Vēdera preses izstiepšana

Nobeigumā noguļamies uz vēdera un paceļam ķermeņa augšdaļu balstoties uz plaukstām vai vienkāršākā versijā – uz apakšdelmiem.

vēdera preses stiepšanas vingrojums

Lai iegūtu slaidāku un plakanāku vēderu, ir svarīgi arī ievērot veselīgu diētu, kas satur mazāk ogļhidrātus (maize, kartupeļi, graudaugu produkti, saldumi), kā arī regulāri izsvīst, piemēram, kardiotreniņos. Lasi vairāk par dietām šeit un atrodi kardiotreniņa idejas šeit.