Portāls tavai ikdienai un dzīvesstilam 💙💛

Aleksejs, Aleksis
17.Jul.2024
Aleksejs, Aleksis
17.Jul.2024
Uzturs Veselība

Kā dienā izdzert gana daudz ūdens? 

Ikdienas skrējienā mēdz piemirsties, cik svarīgi ir gādāt par to, lai ķermenis uzņemtu gana daudz šķidruma. Vidēji pieaugušajiem dienas laikā jāizdzer aptuveni 2 litri ūdens, taču viss ir atkarīgs no svara un tā, cik daudz šķidruma dienas laikā zaudē. Tiem, kuri sporto, būs jādzer vairāk ūdens. Esam sagatavojuši pāris padomus, kuri palīdzēs vieglāk izdzert nepieciešamo daudzumu ūdens un padarīt to par pozitīvu ikdienas daļu! 

 

Sāc dienu ar glāzi ūdens! 

Turi glāzi ūdens uz naktsgaldiņa vai gultas tuvumā. Tiklīdz pamosties, izdzer glāzi ūdens, tas palīdzēs pamosties gan tev, gan tavam ķermenim. Ja vēlies, vari ūdenim pievienot citronu sulu, tas palīdzēs uzlabot pH līmeni ķermenī, taču silts citronūdens veicina vielmaiņu un palīdz ķermenim vieglāk izvadīt toksīnus. 

Pievieno garšu 

Padari ūdens dzeršanu jautrāku un arī vizuāli baudāmāku – pievieno dažādus augļus. Vasaras laikā vari pievienot svaigas ogas no dārza, taču ziemā vari šīs ogas saldētā veidā pievienot ūdenim. Tāpat ūdenim garšu piedos svaiga piparmētra, laims, citrons, greipfrūts, apelsīns un citi augļi. Izvēlies sev tīkamāko! 

Izmanto lietotnes 

Mūsdienās pieejamas arī dažādas lietotnes, kuras tev palīdz sekot līdzi, cik daudz esi izdzēris dienā ūdeni. Pielāgo to savam ikdienas ritmam, izvirzi ikdienas mērķus un seko līdzi progresam. Katru reizi, kad izdzer glāzi ūdens, lietotnē vari to atzīmēt, tāpat tajās var uzstādīt arī atgādinājumus – telefons kalpos kā personīgais atgādinātājs, lai padzeries! 

Izmēģini:  Waters ReminderRemind Drink Water bezmaksas Android lietotājiem vai Water ReminderDaily Tracke‪r bezmaksas iOS lietotājiem! 

Izmanto salmiņus  

Atrodi savu mīļāko glāzi un vairākkārt lietojamos salmiņus. Daudziem cilvēkiem patīk process – dzert dzērienus ar salmiņu. Līdzīgi, kā malkojot savu mīļāko kokteili, vari malkot arī ūdeni. Karstā dienā vari pievienot ledus gabaliņus. Ja vēlies savu dzērienu padarīt interesantāku, saldējot ledus gabaliņus, iemet iekšā arī pāris nelielas ogas. 

Motivējošās ūdens pudeles 

Vieglāk kļūt motivētam, ja redzi savu progresu. Iegādājies sev ūdens pudeli, kurā iedaļu veidā ir atzīmēts laiks un tas, cik daudz ūdens līdz tam tev ir jāizdzer. Turi to sev blakus un centies dienas gaitā pudeli iztukšot. Iedaļas nav lielas, bet regulāras, tāpēc tas palīdz radīt ieradumu padzerties regulāri un pa nelieliem malkiem. 

Interesanti: Amazon.com ir viena no vietām, kur vari šī pudeles iegādāties plašā klāstā. Ieskaties ŠEIT  

Turi pudeli blakus 

Līdzīgi, kā ikdienā mums blakus stāv telefons, kurš nemitīgi tiek paņemts rokās, turi blakus arī pudeli ūdens. Jo biežāk to redzēsi, jo biežāk atcerēsies, ka ir jāpadzeras. Vari iegādāties arī vairākas neliela izmēra vairākkārt lietojamās ūdens pudeles un turēt tās somā, mašīnā, uz rakstām galda vai citās vietās, kur atrodies visbiežāk. 

“Apēd” ūdeni 

Ja tomēr izdzert nepieciešamo ūdens daudzumu tev ir grūti, tad vari to arī apēst. Našķu vietā izvēlies ēdienus, kuros ir daudz ūdens – meloni, gurķi, seleriju, greipfrūtus, arbūzu un citus.  

Padzeries pirms ēšanas 

Regulāra ūdens dzeršana uzlabo arī vielmaiņu. 15 minūtes pirms maltītes izdzer glāzi ūdens, tas palīdzēs ķermenim vieglāk sagremot ēdienu, kā arī palīdzēs ievērot regularitāti ūdens dzeršanā.