Padomi tavai ikdienai un dzīvesstilam 💙💛

Diāna, Dina, Dins
24.Feb.2024
Diāna, Dina, Dins
24.Feb.2024
vitamīni
Ikdiena Veselība

Kā atcerēties lietot vitamnīnus?

Vitamīnu priekšrocības ir nenoliedzamas. Tomēr vēlamos veselības mērķus tie palīdz sasniegt tikai tad, ja atceries tos lietot pastāvīgi. Ja atcerēšanās lietot vitamīnus tev sagādā grūtības, izmēģini šos trikus. Izveidojot rutīnu, kas palīdz atcerēties tos lietot katru dienu, iegūsi maksimālu labumu. Un, protams, šie padomi darbojas ar jebkāda veida uztura bagātinātājiem.

Uzstādi modinātāju telefonā

Tev taču telefons ir līdzās vienmēr, vai ne? Uzstādi modinātāju katru dienu noteiktā laikā, pirms vai pēc brokastīm jeb brīžos, kad jāiedzer vitamīni. Kad modinātājs pārtrauks zvanīt, tev vairs nebūs attaisnojuma nelietot uztura bagātinātājus.

Vitamīnus turi savā redzes lokā

Populārais teiciens ‘’prom no acīm, prom no prāta’’ attiecas arī uz vitamīniem. Ja vēlies atcerēties tos lietot, glabā acīmredzamā vietā, piemēram, uz palodzes, nakts skapīša, virtuves letes utt. Tas strādās kā tiešs atgādinājums tev.

Iegādājies vitamīnu organizēšanas kastīti

Nedēļas sākumā velti laiku vitamīnu organizēšanai pa dienām tai paredzētā kastītē. Kāpēc? Var gadīties, ka tad, kad visa nedēļa būs ļoti aizņemta, aizmirsīsi tos lietot. Tāpēc lielisks palīgs ir tablešu organizators – vajadzīgie vitamīni vienmēr būs pa rokai un nevajadzēs tērēt laiku to meklēšanai. Ja tu lieto uztura bagātinātājus vairākas reizes dienā, vari iedalīt tos priekš brokastīm, pusdienām un vakariņām.

Iegādājies vairākus vitamīnu iepakojumus

Cik daudz reižu tu esi izgājis ārā no mājām, lai konstatētu, ka esi aizmirsis paņemt līdzi vitamīnus? Lai izvairītos no vitamīnu trūkuma, iegādājies vairākus iepakojumus un turi vienu savā somā vai portfelī, otru darba galdā un trešo mājās.

Izmanto līmlapiņas

Izmanto līmlapiņas, lai novietotu atgādinājumus vietās, kur tās visticamāk redzēsi, piemēram, uz vannas istabas spoguļa, ledusskapja vai kafijas automāta. Lai šis triks darbotos, izvēlies vietu vai telpu, kuru apmeklē katru dienu, tāpēc esi radošs!

Iesaisti kādu cilvēku

Palūdz kādam ģimenes loceklim vai draugam atgādināt par vitamīnu lietošanu, piemēram, saņemot ikdienas īsziņu. Tavi tuvākie vēlas, lai tu būtu vesels. Tāpēc viņi, visticamāk, būs gatavi uzņemties šo darbu, lai tu būtu atbildīgs par sevi.

Savā ikdienā piesaisti vitamīnu lietošanu

Vai tev ir kāds būtisks uzdevums, ko veic katru dienu? Neatkarīgi no tā, vai dzer rītu kafiju vai tīri zobus, pirms šī uzdevuma veikšanas tev ir jāuzņem vitamīni. Drīz tas kļūs par ieradumu, par kuru pat neaizdomāsies. 

Izmanto tiešsaistes kalendāru

Ja nepatīk modinātāja funkcija un daudz laiku pavadi pie datora vai telefona, iestati tiešsaistes kalendāru. Tas nosūtīs brīdinājumu uz tavu datoru, telefonu vai e-pastu, lai atgādinātu par vitamīnu lietošanu. Pat ja būsi darbā, tu neaizmirsīsi šo svarīgo dienas uzdevumu.